VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 22 фев 2019 21:32


Не знам , прекъсвал съм 2-3 пъти в началото докато не знаех какво се случва, не ми е проблем да я предвиждам и да я довършвам.




Pacio
Мнения: 17
Регистриран на: Съб 23 дек 2017 18:49
Автомобил: VW Passat B7 DSG 2TDI 2014
Двигател: CFFB2014

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот Pacio » Вто 26 фев 2019 15:42


Здравейте колеги.

ето едно видео, в което обясняват за замърсяването на маслото с гориво и проблемите от което.

https://www.youtube.com/watch?v=nMX94za ... e=youtu.be


Потребителски аватар
ulipet
Мнения: 616
Регистриран на: Чет 16 апр 2009 22:34
Автомобил: VW PASSAT B7
Двигател: CFF
Местоположение: пловдив

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот ulipet » Вто 26 фев 2019 19:59


почва да ти трака повдигач по избор при палене сутрин
високо ниво на маслото
на мен не ми пука
издърпвам половин кило и доливам 250мл.


FilipFilipov
Мнения: 31
Регистриран на: Нед 14 авг 2022 16:54
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот FilipFilipov » Нед 05 фев 2023 22:38


DoH_KuXoT написа:Не знам , прекъсвал съм 2-3 пъти в началото докато не знаех какво се случва, не ми е проблем да я предвиждам и да я довършвам.


Здрасти от около 2месеца притежаваме Пасат Алтрак Б7 177 коня, дизел. Извини ме за глупавият въпрос, но исках да те питам как мога да разбера кога е влязла в регенерация колата? Минали сме около 4000км, от които 1700км са извън градско, а останалите са смесено.

Ислах да запитам как да я хвана, кога прави регенерация, за да не я спирам?


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот Ивайло Димов » Пон 06 фев 2023 5:31


Пасивните не се индикират на таблото ,заложени са на определен интервал и шофьора даже не разбира.Активната регенерация има символ подобен на гърне .


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8382
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот samo_pechka » Пон 06 фев 2023 8:49


DoH_KuXoT написа:нафтата след това се изпарява от маслото през картерните отдушници, общо взето нафтата не е проблем в маслото. В А6 4F има даже индикатор за качеството на маслото и кога предстои смяна на база количеството гориво в маслото.

Изненада ме това. Как не е проблем нафтата в маслото и наистина ли смяташ, че се изпарява лесно? Щото аз не съм....


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 640
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот railfan » Пон 06 фев 2023 9:00


Ивайло Димов написа:Пасивните не се индикират на таблото ,заложени са на определен интервал и шофьора даже не разбира.Активната регенерация има символ подобен на гърне .


Всъщност би трябвало ако всичко е наред с DPF и активната регенерация е нормална да не свети нищо по таблото - единствено вдига оборотите и пуска перките, защото грее от регенерацията. Ако виждаш символ на таблото работата е отишила напред към запушване. В началото свети само по време на регенерацията, но не след дълго се застоява постоянно, оттам авариен режим и почваш да обмисляш дали да играе резачката.. :death


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот Ивайло Димов » Пон 06 фев 2023 9:13


Символа на таблото показва на водача какво се извършва в момента ,за да не загаси двигателя .....някои коли даже не може и да ги загасиш ,производителя е включил тази защита превантивно .Разбира зависи и от модел ,марка и да може и да не показва кога регенерира активно .Пасивните регенерации са заложени софтуерно на определен пробег и когато се прекъсват се оказва нафтата в маслото ,същия ефект се получава и при некадърно премахнат софтуерно DPF .Пасивните се случват при определени условия и двигателя не работи в авариен режим ,при активните точно влиза в такъв режим и за това не трябва да се гаси колата .Недовършени пасивни водят до активна регенерация и колкото по-често се случва толкова се съкращава живота на филтъра -температурата в такъв режим достига 650 градуса .


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 06 фев 2023 9:47


FilipFilipov написа:
DoH_KuXoT написа:Не знам , прекъсвал съм 2-3 пъти в началото докато не знаех какво се случва, не ми е проблем да я предвиждам и да я довършвам.


Здрасти от около 2месеца притежаваме Пасат Алтрак Б7 177 коня, дизел. Извини ме за глупавият въпрос, но исках да те питам как мога да разбера кога е влязла в регенерация колата? Минали сме около 4000км, от които 1700км са извън градско, а останалите са смесено.

Ислах да запитам как да я хвана, кога прави регенерация, за да не я спирам?

Най-лесно е с vag dpf с сингъл от сорта на elm327. Друг белег е повишените обороти от 780 на 980, но при температура под 5 градуса се включва ел.отоплител на купето (ако го имаш), при което оборотите също се вдигат на 980 и това може да те подведе.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 06 фев 2023 9:49


Ивайло Димов написа:Пасивните не се индикират на таблото ,заложени са на определен интервал и шофьора даже не разбира.Активната регенерация има символ подобен на гърне .

При Пасат В7 лампата за регенерация свети само при многократно прекъснати регенерации и угасва при приключването й, другия случай в който светва е наличието на проблем.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 06 фев 2023 9:54


samo_pechka написа:
DoH_KuXoT написа:нафтата след това се изпарява от маслото през картерните отдушници, общо взето нафтата не е проблем в маслото. В А6 4F има даже индикатор за качеството на маслото и кога предстои смяна на база количеството гориво в маслото.

Изненада ме това. Как не е проблем нафтата в маслото и наистина ли смяташ, че се изпарява лесно? Щото аз не съм....

При положение, че мнозинството дизели си пълнят маслото с нафта при регенерация и след известно време маслото се връща в нормалните си граници, мисля че е нормално да. Аз не съм забелязал повишение на маслото при мен никога , но на 2.0тди общо взето май е прието за нормално.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот Ивайло Димов » Пон 06 фев 2023 9:56


:th_up Ясно .


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 640
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот railfan » Пон 06 фев 2023 10:10


DoH_KuXoT написа:
samo_pechka написа:
DoH_KuXoT написа:нафтата след това се изпарява от маслото през картерните отдушници, общо взето нафтата не е проблем в маслото. В А6 4F има даже индикатор за качеството на маслото и кога предстои смяна на база количеството гориво в маслото.

Изненада ме това. Как не е проблем нафтата в маслото и наистина ли смяташ, че се изпарява лесно? Щото аз не съм....

При положение, че мнозинството дизели си пълнят маслото с нафта при регенерация и след известно време маслото се връща в нормалните си граници, мисля че е нормално да. Аз не съм забелязал повишение на маслото при мен никога , но на 2.0тди общо взето май е прието за нормално.


Не бих казал, че е прието за нормално. Казвам го като собственик на 2.0 TDI в пасат 6. Никога не й прекъсвам регенерацията и досега вече 2 смени маслото излиза точно толкова, колкото е налято. Нищо не се губи между смените и не се покачва нивото ако следваш това правило.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 06 фев 2023 10:43


При мен също маслото не се влияе по никакъв начин от регенерациите. 1.6тди в B7 може да сме късметлии. Гледам да не ги прекъсвам, лесно ми се получава като ги следя от време на време и знам кога предстоят, но съм прекъсвал много пъти все пак 70хил км вече се возя с този пасат, лампа само веднъж ми е светвала , та аз лично продължавам да си ги следя и да гледам да не ги прекъсвам по възможност.


FilipFilipov
Мнения: 31
Регистриран на: Нед 14 авг 2022 16:54
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B7, 2.0TDI, гориво в маслото (oil dilution), регенерация ДПФ (dpf regeneration)

Мнениеот FilipFilipov » Пон 06 фев 2023 13:36


Извинявайте за глупавият въпрос, но как разбирате колата, кога се опитва да направи регенерация? От два месеца караме смесено градско и извънградско, и не мога да разбере кога го прави. Дали може да ми дадете някакви насоки по какво разбирате, че колата прави регенерация. Особено сега зимата.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: deqnak__, icko_stanev и 69 госта