Re: Голф 5, BKC ключа се отучи

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
bkunev
Мнения: 397
Регистриран на: Пет 09 май 2008 22:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Голф 5, BKC ключа се отучи

Мнениеот bkunev » Пон 18 мар 2019 9:38


Колеги, чок проблем... дистанционното на ключа не ще да отключва колата. Като натисна някое копче и ламБата мига бързо/на ключа/. Ще ми се да мисля, че е батерия. Иначе си отключвам, влизам, паля и карам, не е да свети имобилайзера... Ей сега пробвах с друга батерия, същата работа. Дайте идея, моля!? :gruebel




Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Голф 5, BKC ключа се отучи

Мнениеот milmar » Пон 18 мар 2019 11:33


С друг ключ пробва ли? Снимай ключа.


Потребителски аватар
bkunev
Мнения: 397
Регистриран на: Пет 09 май 2008 22:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Голф 5, BKC ключа се отучи

Мнениеот bkunev » Пон 18 мар 2019 11:57


milmar написа:С друг ключ пробва ли? Снимай ключа.


Не, ама и нямам друг ключ. Колата е 2006.
Прикачени файлове
IMG_20190318_115058.jpg
IMG_20190318_115104.jpg


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Голф 5, BKC ключа се отучи

Мнениеот milmar » Пон 18 мар 2019 12:13


Огледай добре и усети при натиск дали всички бутони "цъкат" по един и същ начин, да не би някой от тях да остава натиснат. Не става въпрос само за гумите отгоре, а за бутончето вътре на платката. Усеща се при натиск, дори се чува. Лошо е че нямаш резервен ключ, не само ако загубиш единия, ами и в такива случаи за тест - дали е ключа, дали е централното...

Аз имах подобен случай на единия ми ключ, ту работи нормално, ту не иска. Батерията си беше на ред на волтметър, въпрки това я смених и все така се държеше. После разглобих дистанционното и се оказа бутона за отключване, че не е както трябва, цъка, но много мижаво, задържа. Много се миниатюрни, най важното много тънки - високи са около 1mm, абсурд да намеря такъв по магазините без поръчка. Отпоих този за багажника го и сложих на мястото за отключване и всичко се оправи. По-късно на микроскопа разглобих и ремонтирах и повреденото бутонче и пак го запоих, по-скоро беше късмет че успях с ремонта на бутончето :smile ...

Отключването и имобилайзере са отделни системи и кодировката е различна и физически на различни чипове. Възможно е и нещо да се е бъгнал ключа и да не иска да отключва заради това, а паленето е нормално да няма проблем.


Потребителски аватар
bkunev
Мнения: 397
Регистриран на: Пет 09 май 2008 22:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Re: Голф 5, BKC ключа се отучи

Мнениеот bkunev » Пон 18 мар 2019 12:52


Аз защо си мисля, че проблема не е хардуерен ами просто е загубил козите...ама пък как от нищото ще ги загуби. Ще видя тука един ключар какво ще каже...да го обучи нещо, да се оправи, че тъй терсене. Може пък някой от форума да е обучавал...



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kukata_pasat, powerade и 183 госта