Голф 4 1,9 тди 150 к.с. ARL монтаж на буустметър ?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Dr3n0x
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 16 окт 2016 17:10
Автомобил: Volkswagen Golf Mk4
Двигател: TDI ARL

Голф 4 1,9 тди 150 к.с. ARL монтаж на буустметър ?

Мнениеот Dr3n0x » Нед 21 апр 2019 12:40


Здравейте, искам да си монтирам буустметър на колата, която е Голф 4, с двигател 1,9 TDI 150 конски сили, код на мотора ARL. Казаха ми да е механичен буустметърът, понеже електроните имали някакво забавяне в отчитането на налягането. Колебая се много каква марка да избера, за да е качествена и точна. Също държа да е до 3 бара. Спрял съм се за сега на модел на ProSport, но не знам дали е добър вариант. Всяко мнение от по - запознатите и тествали този вид измервателен уред ще са ми от полза! Бюджетът ми е до 200 лева. Благодаря на отзовалите се! :wink :wink :wink :bowdown :bowdown :bowdown




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 4 1,9 тди 150 к.с. ARL монтаж на буустметър ?

Мнениеот radotom » Нед 21 апр 2019 14:35


Dr3n0x написа: Казаха ми да е механичен буустметърът, понеже електроните имали някакво забавяне в отчитането на налягането.

Предполагам, зависи какво вземеш :c020
Аз съм с такова, закачено на леко чипнат AFN
http://www.delta-electronics.bg/produkt ... s-dpa.html
Хубавото е, че всичко е вътре в кутийчето, включително и самия датчик за налягането. Трябва само да подадеш едни 12V и шлаухчето за въздуха, дето ще мери.
Лошото е, че е квадратен и трябва да мислиш глупости как да го монтираш.
Дисплея за измерваната стойност е двуцветен (зелен и червен). Подмине ли зададената в долния ред стойност и светва в червено.
Мери и вакуум. (на няколко пъти смъквам шлауха и го закачам към вакуумните магистрали, за да проверя там какво се случва)
Това е уред за управление и грешни измервания са недопустими по дефоулт. Измерването е мигновено.
Другото хубаво е, че от приготвения бюджет ще останат и дост парички за почерпка :icon_lol
От порядъка на 140лв е



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 203 госта