голф 4 1,9 ТДИ 110 коня проблем с тихите обороти по инерция

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Dobromirski
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARL 150+ hp
Контакти:

голф 4 1,9 ТДИ 110 коня проблем с тихите обороти по инерция

Мнениеот Dobromirski » Вто 04 сеп 2007 7:33

Мой приятел има голф 4 1,9 ТДИ 110 коня ( не АФН а другият мотор).
Проблема е следният:
ЕДИНСТВЕНО когато колата е по инерция се чува как двигателят "дъвчи" и леко притриса, а оборотите почти не се изменят. Спреш ли колата на място само след секунда всичко се оправя. Достатъчно е да се движи с 2км/ч и ефекта го има отново.
Грешки на ВАГ-КОМ няма !
ИДЕИ ?

Потребителски аватар
maiz
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот maiz » Вто 04 сеп 2007 7:51

Тампон на двигателя може би.

Потребителски аватар
rado_mit
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот rado_mit » Вто 04 сеп 2007 10:46

.. аз имам подобен шум .. и е от обтегача на алтернаторния ремък ..

Потребителски аватар
Dobromirski
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARL 150+ hp
Контакти:

Мнениеот Dobromirski » Вто 04 сеп 2007 14:15

не говоря за шум , говоря за осезаемо дъвчене на двигателя. Колата трябва да се движи на свободна дори и едвам едвам да се тътрази , но да не е на място ! Спре ли на място, след секунда работата на двигателят се възстановява. Все едно някакъв датчик за движение на автомобила влияе върху работата на двигателя.

SACHO7803
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот SACHO7803 » Пет 26 сеп 2008 20:36

гледам темата е отпреди година а реални отговори няма.при моторите AHF и ASV какъвто е и моя това е често явление.тресе си точно преди да спреш-мотора-уточнявам за да няма отговори за спирачни дискове.dobromirski е описал проблема много точно и ясно.и искам да го питам дали в крайна сметка открихте от кво е.доколкото разбрах е от това че влиза повече гориво отколкото е нужно и проблема се оправя чрез VAG-COM и човек който знае как се борави с техниката----а дали е така??????

SACHO7803
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот SACHO7803 » Пет 26 сеп 2008 20:40

да доуточня--не е и от тампони на мотора-прегледани са всичко е ок

xpyc
Автомобил:
Двигател:

Re: проблем с тихите обороти по инерция

Мнениеот xpyc » Пет 26 сеп 2008 21:57

Dobromirski написа:Мой приятел има голф 4 1,9 ТДИ 110 коня ( не АФН а другият мотор).
Проблема е следният:
ЕДИНСТВЕНО когато колата е по инерция се чува как двигателят "дъвчи" и леко притриса, а оборотите почти не се изменят. Спреш ли колата на място само след секунда всичко се оправя. Достатъчно е да се движи с 2км/ч и ефекта го има отново.
Грешки на ВАГ-КОМ няма !
ИДЕИ ?

вече е говорено за това и бях със същя проблем и аз.
10 000 % прекодирай ЕКУ за автоматични скорости или чипосай.
има бъгове в софта за подаване на гориво при ръчни
аз съм с карта за автоматични вече 2 месеца и вече не тресе така. сменя се с ВАГ КОМ и е като на NFS Automatic or Manual Transmission.но ще оправя бъга на картата за ръчни по нататък

Потребителски аватар
luboveliki
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот luboveliki » Съб 27 сеп 2008 18:47

на един познат голфа(4 1,9TDI-110 коня) прави точно така,при спиране притриса двигатела,като спре изчезва!!ходихме къде ли не и никой не казава какво му е(на компа не дава грешки или каквото и да било).....да се пренастройва компа ли е решението само????

SACHO7803
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот SACHO7803 » Съб 27 сеп 2008 20:11

етова е въпроса-да се пренастройва компа ли.има и друг изход и според мен е доста елементарен стига някой да го знай.има си причина за това притрисане и майсторите надявам се скоро ще го разберат-може би като тия мотори станат масови.

Потребителски аватар
Ventoman
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот Ventoman » Нед 28 сеп 2008 8:42

Обикновенно го прави от демпферния маховик, като се смени и спира да претриса преди да спреш. Вярно е че като се прекодира на автоматик също спира но при 90кс. мотори почват да придърпват на втора (най-много) и така.

Потребителски аватар
dinchev
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот dinchev » Пон 29 сеп 2008 21:04

добромирски, тресенето при спиране се получава когато има голямо парвоначално впраскване, което по VAG-com. e oт 3 до 9, това е по спомени, което се регулира от преместването на електронния блок , които се намира варху нафтовата помпа.ЕКУ се чуди дали да увеличи или да намали оборотите при това голямо парвоначално впраскване. В вашия сличаи, мисля че стоиноста по ВАГ-КОМ ще баде около 2. Когато прместите ел. блок така ,че да покаже около 5,6 тресенето ще се оправи.Когато по ВАГ-КОМ показва малки цифри, впраскването е голямо иобратното,когато показва големи е малко.

Потребителски аватар
Stivi
VW експерт
VW експерт
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Stivi » Вто 30 сеп 2008 0:26

Ventoman написа:Обикновенно го прави от демпферния маховик, като се смени и спира да претриса преди да спреш. Вярно е че като се прекодира на автоматик също спира но при 90кс. мотори почват да придърпват на втора (най-много) и така.

Ако е от маховика би трябвали при спиране С НАТИСНАТ СЪЕДИНИТЕЛ да не притриса,поне при мен беше така ! Само че не мога да кажа от какво се оправи понеже съм сменил съединителя но без маховика,кодиран съм за автомат ,но може и да е от профилактиката на разни вакуумни маркучета понеже като причина се споменава и пробив в системата на сервото ?! Факт е че вече забравих онова гадно тресене дето ме тормозеше по светофарите :lol:

Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот niks76 » Вто 30 сеп 2008 2:05

SACHO7803 написа:етова е въпроса-да се пренастройва компа ли.има и друг изход и според мен е доста елементарен стига някой да го знай.има си причина за това притрисане и майсторите надявам се скоро ще го разберат-може би като тия мотори станат масови.

моторите са си предостатъ4но масови.абсолютно всеки с този проблем и нормален софт(ръ4ни скорости)има колебания на празен ход които се виждат на вагком;мотора не държи постоянни обороти и вси4ко това се оправя единствено 4рез регулировка на горивото и стоиностите на EGR-а,това е при изправен маховик ,центровка и вакуум система
за няма и 5 мин работа с компютър е-ел.блока на помпата не се бута въобще,като за всеки мотор е индивидуално коригиране ,но със близки стоиности
и още едно малко предизвикателство към маистор-дизелджиите:тди може да не пуши абсолютно НИЩО,дори и при газ до дупка-стремете се към този резултат(по4ти винаги става и с коли с 4ип ,а за стоковите тди-та е без проблем) въпрос на компетентност и малко време:wink:

Zinoto
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Zinoto » Вто 30 сеп 2008 17:25

dinchev написа:добромирски, тресенето при спиране се получава когато има голямо парвоначално впраскване, което по VAG-com. e oт 3 до 9, това е по спомени, което се регулира от преместването на електронния блок , които се намира варху нафтовата помпа.ЕКУ се чуди дали да увеличи или да намали оборотите при това голямо парвоначално впраскване. В вашия сличаи, мисля че стоиноста по ВАГ-КОМ ще баде около 2. Когато прместите ел. блок така ,че да покаже около 5,6 тресенето ще се оправи.Когато по ВАГ-КОМ показва малки цифри, впраскването е голямо иобратното,когато показва големи е малко.

Ако е от това, 5,6 e много има опасност да почне да тресе студена, зимата идва

Потребителски аватар
Luciano
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Контакти:

Мнениеот Luciano » Сря 01 окт 2008 13:03

Някой знае ли в София кои колеги биха се справили с тази работа, че много ме дразни т'ва претрисане?

Върни се в “Дизелови агрегати”