Голф 5 2.0 tdi 4motion 16v BKD проблем с паленето

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
DenislavDimitrov1
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 23 юли 2018 9:56
Автомобил:
Двигател:

Голф 5 2.0 tdi 4motion 16v BKD проблем с паленето

Мнениеот DenislavDimitrov1 » Чет 11 юли 2019 2:26


Здравейте колеги, днес ме споходи следния проблем с голф 5 2.0 tdi 16v 4 motion BKD:
Шофирах около час , валеше пороен дъжд и имаше доста вода по пътя, досега не е имало проблеми от дъждовете ( може и да не се дължи на дъжда проблема ) и спрях , слязох от колата като тя си работеше нормално и изведнъж както си работеше на место изгасна. Опитах да я запаля, но уви - върти но не пали, в този момент забелязах, че перката продължава да работи вече 15мин след като съм изгасил колата и дадох контакт и забелязах, че градусите не трепкат.. мина се известно време около час перката спря , направих нов опит да я запаля, след спирането на перката при контакт отново показваше температурата на водата, опитах отново да я запаля, но уви.. Пак включи перката и отново спря да показва температура на водата.. реших че е от дъжда оставих я за 5-6 след това пробвах пак и тозо път запали , колата си работеше нормално, покарах 3-4 мин и отново същия проблем, светнаха лампите за енджин чек и за подгряващите свещи мисля, и изгасна и след което се повтаря цялата ситуация. Бихте ли ми дали предположение на какво може да се дължи проблема ми? Благодаря Ви предварително!




Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Голф 5 2.0 tdi 4motion 16v BKD проблем с паленето

Мнениеот megatronS » Чет 11 юли 2019 8:31


Направете диагностика на тази кола и ще се види, какво не му изнася на компютъра. Това, че перката се включва, когато си поиска не е хубаво. Може да е кабелен проблем или проблем в компютъра. За да не се гадае, адаптер и прочетете паметта на компютъра и след това ще се мисли, къде може да е проблема.


Потребителски аватар
DenislavDimitrov1
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 23 юли 2018 9:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 5 2.0 tdi 4motion 16v BKD проблем с паленето

Мнениеот DenislavDimitrov1 » Чет 11 юли 2019 19:13


Реших проблема, оказа се, че таблото с бушоните беше подгизнало, смених го с ново и вече всичко е наред



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта