пасат Б6 2.0 ТДИ 170кс. BMR Проблем с запалване

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
tonikos
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 03 сеп 2013 20:39
Автомобил:
Двигател:

пасат Б6 2.0 ТДИ 170кс. BMR Проблем с запалване

Мнениеот tonikos » Сря 09 окт 2019 22:56


Здравейте колеги! От няколко месеца притежавам пасат Б6 2.0 ТДИ 170кс. С код на мотора BMR. Имам следния проблем. Когато колата престои няколко часа първото палене е малко трудничко. След като ходих при всевъзможни майстори и диагностика колата не показва никакви грешки. След като за паля при евентуалния престои от около 5-6 часа и е доста трудно, чува се и някакъв стържещ шум откъм тандем помпата, няма загуба на гориво или течове, никакви сини пушеци и прочие. Колата е с премахнат ДПФ филтър от Full Throttile Motorsport в Пловдив. Изпушва доста черно обаче като я поизцедя. Казвам вс това да не и да има някаква връзка, но основния проблем е със запалването след престои,независимо топло или студено е времето! Прегледа ни са подгрев и те свещи и това са стойностите на дюзите.: - 0.42 на първи 1.14 на 2 ри - 0.24 на 3 ти и - 0.47 на 4 ти цилиндър... В маслото няма наличие на дизел




Потребителски аватар
NathaN
Мнения: 247
Регистриран на: Съб 02 юли 2011 9:17
Автомобил: Seat Ibiza 6L
Двигател: PD 131кс BLT 2006
Местоположение: Плевен

Re: пасат Б6 2.0 ТДИ 170кс. BMR Проблем с запалване

Мнениеот NathaN » Чет 10 окт 2019 19:48


На втори е тръгнала дюзата може да се кара, но желателно да се смени ами първо започни с опръстени на дюзите ако не се оправи при мен се оказа гарнитурата между тандем помпата и блока 12 лева една метална не знам при теб дали я има на мен на 3 места беше наранена и сутрин беше много мъка докато запали ето ти един мои клип какво беше положението https://www.youtube.com/watch?v=jEKVbvsFh84


Потребителски аватар
vladimir.dimitrov2
Мнения: 52
Регистриран на: Вто 17 сеп 2019 0:18
Автомобил: Пасат Б6
Двигател: BMR

Re: пасат Б6 2.0 ТДИ 170кс. BMR Проблем с запалване

Мнениеот vladimir.dimitrov2 » Пон 11 ное 2019 19:53


Здравейте колеги - Собственик съм на същия модел Пасат като колегата 2.0 ТДИ BMR - 170, от месец и половина го имам и за сега 2 пъти ми прави тази мизерия, по принцип първото и палене сутрин е една идея по-трудно както описа колегата. А за споменатите от мене 2 пъти, давам малко инфо - вчера го направи за 2-ри път, карам 200 километра извън градско, спрях пред един хотел в който бяхме отседнали, след 1-2 часа след като бяхме отседнали слязох да взема багажа и видях че едната гума беше лошо застанала на бордюра и реших да я изместя, пробвам да паля и върти върти стартера, запали някъде към 10-12 секунди след като почна да върти, имаш чувството че няма гориво.... :banghead :banghead

https://www.youtube.com/watch?v=gxLxtyCXAbc

Клипа не е мой, но това намерих в Youtube но е идентично с това което вече 2-пъти ми се случва и е много не приятно. С моя майстор дори 1-вия път я запалихме че мене ме беше страх да я мъча като не запали от първия път, той каза че не се сеща от какво е. Мисля да пробвам от това което казахте Вие - Гарнитура на Тандем помпата и О пръстени на дюзите. А иначе Дюзите не съм ги замервал не знам какво е положението там.
Ако може да ми кажете от кой дистрибутор да намеря О-Пръстени комплект и гарнитура за Тандем помпата ще съм благодарен


Потребителски аватар
baimitcan_74@abv.bg
Мнения: 41
Регистриран на: Чет 13 авг 2009 22:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: червен бряг

Re: пасат Б6 2.0 ТДИ 170кс. BMR Проблем с запалване

Мнениеот baimitcan_74@abv.bg » Вто 12 ное 2019 19:41


Здравей колега препоръчвам ти ДМ Ауто страхотни цени и отношение. :beer


манол
Мнения: 147
Регистриран на: Пет 20 яну 2012 21:53
Автомобил: Фв туран
Двигател: BMN 2007 г
Местоположение: бургас

Re: пасат Б6 2.0 ТДИ 170кс. BMR Проблем с запалване

Мнениеот манол » Вто 12 ное 2019 20:47


имам същия двигател но на Туран. И аз имах същите симптоми описани по-горе и ситуацията от двата клипа.Оказа се помпата в резервоара. При диагностика не дава грешки.


Потребителски аватар
vladimir.dimitrov2
Мнения: 52
Регистриран на: Вто 17 сеп 2019 0:18
Автомобил: Пасат Б6
Двигател: BMR

Re: пасат Б6 2.0 ТДИ 170кс. BMR Проблем с запалване

Мнениеот vladimir.dimitrov2 » Сря 04 дек 2019 21:10


Значи колеги проблема ми мен с паленето надявам се се оправи. Ето и малко инфо.
Горе съм описал и сложих един клип от Yputube който е идентичен на моя проблем - върти стартера 10-15 секунди и мн трудно палеше. В рамките на 2 месеца го направи 6-7 пъти. Общо взето го правеше когато си иска (най-често на топъл двигател).
Та снощи излизам да изчистя колата от първия сняг, отварям я паля и почвам да чистя и така 5 мин. както си чистя колата почна да заглъхва. Влизам вътре подавам газ колата даже и не реагира. След 5-10 секунди почна да губи все повече обороти и угасна и няма палене, човек ше каже горивото свърши.
Оставих колата заключих и се качих да чета. Сутринта слизам и се насочих директно към помпата в резервоара.
Ами тя се оказа, махна седалката отзад пускам на контакт но от там не се чуваше нищо, откачих маркуча който идва от резервоара към филтъра, пак на контакт - нафта не идва... Та днес я смених и за сега проблема се оправи.... Ше дам пак коментар след време нека я покарам още да видим, но си мисля че тя беше голямия проблем и беше запекла и спираше да работи когато пожелае.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: drotomir, lubomir911 и 70 госта