AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5-та

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8375
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот samo_pechka » Чет 06 мар 2014 0:04


Т.е. виновника софт-а ли ще се окаже :question




Потребителски аватар
svere
Мнения: 572
Регистриран на: Сря 25 май 2005 15:13
Автомобил: Passat B5 110++
Двигател: AFN
Местоположение: София / Монтана
Контакти:

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот svere » Чет 06 мар 2014 8:19


viktoris написа:Вчера слагах моя компютър с чиповете за стокова кола на бадженака на пасата....той е едно към едно с моя 4х4 и даже сив :biggrin .....Та вибрации веднага се появиха и при него точно в тоя диапазон. Той си е със демферния маховик обаче.

Тресенето на колата баджанака :) може да е от това, че демпфера не държи въртящия момент.... а ти да се залъгваш че е от Софта


Потребителски аватар
puning
Мнения: 67
Регистриран на: Нед 01 фев 2009 12:21
Автомобил: Passat B4
Двигател: AFN
Местоположение: АЙТОС

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот puning » Чет 06 мар 2014 18:59


Здравейте карам с чип на брезел от 3 години с вибрации като описаните. Промених си стила на каране. Четях за демпфери, твърди и какви ли не съединители. После и тази тема четох и имах някакъв лъч надежда, че може да не е демпфера. Беше се влошило тресенето и тракането, но се оказа, че е замръзнал тампон на мотора. Обърнах внимание, че когато тресе колата пропушва и си мисля, че горивната смес не е оптимална. Дойде и време за технически преглед на колата и реших да и закърпя ауспуха, а по-точно кривола, който е над задния мост. Така беше прегорял, че все едно нямах задно гърне. След това колата се промени коренно. При студен старт работи много по-равномерно, но най-важното е че върви повече и това тресене намаля значително. А от там си мисля, че маховика може да не е проблема. Отделно щом е маховика толкова ли здрав, че да не ме предаде за 50000км тресня по пътищата?!


Потребителски аватар
bangobango
Мнения: 442
Регистриран на: Пет 26 сеп 2008 22:59
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот bangobango » Чет 06 мар 2014 22:07


Забелязвам, че при мен тези вибрации се появяват след като направя известен пробег. В последно време често пътувам Златоград - София и обратно за 1 ден. Това са 700 км като броим и градското София по задръстванията и т.н. на полусъединител постоянно. На отиване към София 4-та, 5-та предавка ускоряване с пълна газ - няма вибрации няма нищо. Но след изтормозване в София по светофари и лазене в задръствания, на връщане към Златоград се започват вибрациите при пълна газ на 4-та и 5-та. Имам чувството, че нещото, което ги създава му се навършва във втората половина на пробега и се започва с тресенето.


Потребителски аватар
viktoris
Мнения: 500
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 0:54
Автомобил: Passat 98 AFN Galaxy AHU 97
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот viktoris » Пет 07 мар 2014 11:09


Е и аз все още смятам че е демфера....а при мен ...не знам....крив маховик или просто самия феродов си започва да поема тези вибрации щото там силите на въртящия момент намират най слабо място....може да се окаже че наистина 4х4 1.9 тди с надлъжен мотор не може да се засилва повече... При 1.8 турбо 4х4 няма такъв въртящ момент ,а 2.5 тди 4х4 6 цилиндровия пък няма толкова неравномерна работа и толкова детонации....Не казахте защо обаче....нали Ники го подхвърли някъде....

Софта не може да е щото съм пробвал....и сега в момента колата ми е така...карам с оргиналния компютър на колата с оргиналните чипове,нищо не е пипано по него....и с разпръсквачи 0.240 и 11 мм елемент и колата пак тресе....по малко но си се усеща....Просто забравете за софтуера че е от него....той е като лупа за проблема....нали така се говореше някъде.....


penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот penko_pulev » Пет 07 мар 2014 12:34


Викторе, маховика няма как да е крив! За да не съм голословен обяснявам защо:
1. няма такава температура във възела и последователно бързо охлаждане за да деформира маховика. Верно има триене на феродото но маховика не е 5мм тънък за да се изметне тоя чугун. Синьото по лицето му се приближава до "повърхностна закалка" следствие от триенето но нищо повече.
2. При правенето на маховика в работилницата той се установява на фрезата директно на масата или на шлайфани подложки. Пуска се часовник отгоре по лицето за да се гарантира перпендикулярноста му.
2.1. Чел съм, че е хубаво да се шлайфа лицето му преди да се установи на фрезата и да се пробие. Това също гарантира равнинноста му и отстранява частичните закалявания по повърхноста му но не знам дали го правят в работилниците!
3. Влиза се в центъра на маховика и се пробиват отворите за нови болтове за 240мм. притискател и се райбероват отвори за нови щифтове.
4. Прави се баланс на пущината

Това е технологичният маршрут, който аз бих следвал при преправянето на маховика. Всичко това гарантира, че маховика е прав и във всяка една от стъпките може да се хване дали има биене или някаква кривина. За база на всички установки се използва челото на маховика, което ляга на коляновия вал. От там нататък ако се работи правилно а не през пръсти всичко става както трябва. Дано не изпускам нещо, че го пиша набързо защото закъснявам за работа.
Та мисълта ми е да не го мислиш него! От нещо друго ще да е цялата работа. Пиша всичко това за да се елиминира поне едно от нещата. Дано инфото е полезно и разбираемо.
Поздрави


Потребителски аватар
viktoris
Мнения: 500
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 0:54
Автомобил: Passat 98 AFN Galaxy AHU 97
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот viktoris » Пон 10 мар 2014 1:14


Ами ако нещо някъде е мръднало при направата на маховика....Това имам в предвид....пък и нали на толкова места го пращах след като ми го направиха....за щифтове за баланс....знам ли.
Чесно казано и мен не ми се вярва да е в него проблема....Той ако не е балансиран или е крив нещо, ще си тресе постоянно....а то тресе точно при съшите обороти и натоварване като и демферния само че по стегнато...
Найстина не знам какво да правя вече.....а другия месец се прибирам и започвам пак търсенето на проблема...
Така че давайте идеи....


slav4o08
Мнения: 62
Регистриран на: Вто 20 мар 2012 11:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот slav4o08 » Пон 07 апр 2014 8:26


И аз съм с пасат б5 афн , и имам вибрации от 1800 до 2200 .Нямам чип , всичко е стоково.Вчера на място като подавах плавно газ пак усетих вибрации в този диапазон, но съвсем слаби


iv4o_89
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 88
Регистриран на: Нед 27 апр 2008 8:19
Автомобил:
Двигател:

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот iv4o_89 » Сря 09 апр 2014 17:29


Ей не се отказвате да намерите проблема и това е....Просто неразбрахте ли че 4х4 неможе да се надува толко много....Аз дето имам един чип и ва ги имам тези вибраций камоли вие над тия коне.Сложете нов демфер и ремап после да направат така че НМ да идват постепенно в оборотите,а не всичките рязко както си е стоковия софт и така няма да има вибраций и съединитела ще пее сумати време.... Аз точно така ще направа самоче след като сложа 216-ските след 2 седмиций и ще го направа това със софта и ще кажа как са вибрацийте...Аз повече кола с малак съединител няма да си купа ама точно никога ! Имам 2ма приятели който имат същите вибраций на бмв 320Д 136 кс с чип и с алфа 145 с ЖТД с чип който са с същите проблеми хем съединители са им по 230мм така че няма изход.... Или нов дефер с усилен закс на 228мм или няма др изход за жалост за 4х4 колите поне.


Потребителски аватар
viktoris
Мнения: 500
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 0:54
Автомобил: Passat 98 AFN Galaxy AHU 97
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот viktoris » Чет 10 юли 2014 2:08


От доста време не съм се занимавал с колата но не писах последно какво експериментирах....


Първо слагах скоростна кутия на предно предаване ....вибрациите си останаха ......което доста ме зарадва....значи проблема не е сързан с 4х4 то.....

Второ слагах съединител комплект с маховик феродов и притискател уж от 1Z но не можах да разбера дали тресе щото буксуваше и при най малкото напъване на 4 и 5 предавка...после чак след като го свалих го измерих и се оказа че не е на 228 мм а по малък на 210 мм....нещо са ме преметнали в моргата...аз като не знам как изглежда и не се сетих да го измеря....

Трето ,преработих маховика от този комплект пак за съединител от S2,и го сложих и тресенето си остана точно същото...

Купих си комплект съединител и маховик втора употреба от ACE но е още в Еконт ,утре ще си го взема...

Междувременно сутринта свалих единия от тампоните на двигатела и се оказа че е заминал напълно....нямаше капка масло в него ...чак беше изсъхнал вътре и се понапълнил с пепел.....отделно гумата на горния край се беше отлепила от алуминиевия корпус...

Та много се надявам да се оправят нещата с други тампони.....утре ще видя нови ли да взимам ,втора употреба оргинални ли....знам ли и аз ще го мисля


Потребителски аватар
viktoris
Мнения: 500
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 0:54
Автомобил: Passat 98 AFN Galaxy AHU 97
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот viktoris » Пет 18 юли 2014 21:37


Нови тампони на двигатела на Лемфьордер.....все тая...никаква разлика

Сложих и съединител от ACE...но много боксува та не мога да разбера ....когато зацепи пак тресе но по по различен начин...

Е поне единствено при смяна на съединител осещам разлика в тресеноето...та ще е там проблема...

Може и да приплъзва и за това да тресе....керамика да търся да пробам освен....толко ли па сила да има.... :screwy


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот Lupender » Пон 21 юли 2014 21:32


Колега провери си дюзите, намирисва ми на това.


Потребителски аватар
viktoris
Мнения: 500
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 0:54
Автомобил: Passat 98 AFN Galaxy AHU 97
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот viktoris » Сря 23 юли 2014 18:20


Сменях ги колега....първо смених разпръсквачи после и самите дюзи

Ония ден известно време не ми тресеше.....колкото и да я тормозех....но каточели след като позагря пак почна да притриса...но много по различно от преди.....и когато си иска....някой път повече някойпът по малко.....а с предишния съединител постоянно си тресеше....

Май ще се окаже че притискатела не е бил като хората.... :screwy


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот gancho » Сря 23 юли 2014 18:37


Сменях ги колега....първо смених разпръсквачи после и самите дюзи

Не съм чел цялата тема какво си сменил,но при разбити въТрешни карета тресе при подаване на газ от ниски обороти.


Потребителски аватар
viktoris
Мнения: 500
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 0:54
Автомобил: Passat 98 AFN Galaxy AHU 97
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот viktoris » Нед 27 юли 2014 20:07


И вътрешни карета съм слагал други.....заедно с полуоските....

Всъщност утре пак ще ги сменям с трети ...просто защото имам възможност само за пробата...

И най лошото е че и сега със съединитела от АСЕ пак започна да тресе както си тресеше преди с S2-ковия.....явно му е било необходимо няколко дена да слегне...преди си е боксувал .... :cry



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 143 госта