AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5-та

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
stanimir1123
Мнения: 211
Регистриран на: Сря 29 авг 2007 17:44
Автомобил: b5 AFN
Двигател:
Местоположение: Димитровград / LONDON

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот stanimir1123 » Нед 09 фев 2014 21:09


Пиши после какъв е резултата :th_up




Потребителски аватар
viktoris
Мнения: 500
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 0:54
Автомобил: Passat 98 AFN Galaxy AHU 97
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот viktoris » Пон 10 фев 2014 0:35


Одеве си играх и сложих стария МАП сензор и оргиналния софтуер,и вибрациите почти изчезнаха,но са си там,усещат се,макар и едвам доловимо... както се говореше от началото на темата....ефекта на лупата.....просто чипа изкарва дефектите на яве.....
Дано да е от дюзите....че вече нямам идей какво да сменям.... :screwy .......,2 пъти съединител,скоростна кутия,полуоски,кардан,ГНП,други разпръсквачи,тампоните съм ги преглеждал,и връзвал даже за проба,генерация съм преправял,гуми ,джанти съм слагал какви ли не....то не остан друго май........ама съм упорит и инат..... :banghead :biggrin


Потребителски аватар
viktoris
Мнения: 500
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 0:54
Автомобил: Passat 98 AFN Galaxy AHU 97
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот viktoris » Вто 11 фев 2014 21:22


И други дюзи сложих ....същата работа...тресе си...
Само че нещо не ми харесват данните от диагностиката на "новите" дюзи....нали има 3 цифри на 13 канал,1.16 , 0,98 и 2,26 ....нещо много разлика.....кой знае какви боклуци съм взел......по зле и от мойте сигурно....

И ония ден не съм сложил заводския софтуер а чипа на заводска кола....та сега слагах заводския софтуер,но колата не върви изобщо....май нещо дебитомера прави мизерии....не е работил от много време и набива грешка...Или е проблем това че сега е в тръба с по голямо ФИ

Вече незнам колеги.....идея си нямам къде да търся проблема... :neutral

Поръчах и тампоните на кутията да сменя.....но не мисля че там ще е проблема....


Потребителски аватар
bangobango
Мнения: 442
Регистриран на: Пет 26 сеп 2008 22:59
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот bangobango » Вто 11 фев 2014 23:52


Много е вероятно да е от тампоните на скоростите. Аз като споделях същия проблем с познати, които са в час с автомобилите всички ме насочваха към тампони на скоростната кутия. Все още си ми тресе де и нищо не съм предприел. Дано решението на проблема се крие в тампоните.


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот lubo007 » Сря 12 фев 2014 11:48


и при мене тресе, по скоро вибрира! несъм сигурен но няма ли да е от тампона на скоростите!? :redface :rolleyes :question


Потребителски аватар
viktoris
Мнения: 500
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 0:54
Автомобил: Passat 98 AFN Galaxy AHU 97
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот viktoris » Сря 12 фев 2014 13:05


Ще разберем.....Утре ще дойдат 2 та тампона на Лемфйордер....


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8377
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот samo_pechka » Сря 12 фев 2014 13:22


Кофти развитие по случая . Чета темата отначало . Притеснен съм за този проблем , не знам какво бих правил , ако се появи при мен :redface Дано се реши най-накрая .


Потребителски аватар
bangobango
Мнения: 442
Регистриран на: Пет 26 сеп 2008 22:59
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот bangobango » Сря 12 фев 2014 16:31


Кофти е развитието наистина. Аз мога да споделя при мен как се проявяват вибрациите (тресенето). Ако карам за кратко примерно 50-100-200км няма проблем и не тресе. Но измина ли над 400км започва да тресе много мощно при ускорение и то само на 4-та и 5-та, само в интервала 1600-2200 оборота и в комбинация с настъпване на газта близо до максимума. С чип от Брезел съм вече 4 години и нещо (50 000 км), а проблема се появи в последните 20 000км. Нищо не съм сменял, всичко по колата е заводско, без софт-а де. Ааа и проблема при мен се проявява предимно (да не кажа само) при изкачване на наклон. Може и лек наклон да е, проблема се проявява в някаква степен, но на равно и надолу проблема го няма. Това ме кара да изключа от уравнението софтуера и горивоподаването.


Потребителски аватар
viktoris
Мнения: 500
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 0:54
Автомобил: Passat 98 AFN Galaxy AHU 97
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот viktoris » Сря 12 фев 2014 18:30


Ами точно така е и при мен колега с тази разлика че не е нужно да минавам 200 км за да се появят вибрациите....Но ти си с демфера още....При мен с демфера положенито беше станало страшно....сега с твърд маховик е доста по добре...
Сега в момента карам с първия чип дето е за заводска кола ,демек с 1.2 - 1.3 бара налягане и вибрациите са доста по малко и горе долу колата може да се кара така...но като мощност ....не ме радва :confused .

Не знам...за мен проблема си е в съединителя.....Има и вероятност при мен самия маховик да е нещо крив или не знам.....ще сложа друг да пробвам по нататък че сага няма да мога да се занимавам до април месец...

Само печка ти имаш ли нещо чипове,или си си със заводския софтуер ?

Карах не едно момче пасата 4х4 и той си е сложил паулър бокс. Като го включи и при него почва да тресе по малко,точно по този начин...

Иначе ако не реша проблема, вариантите са ,или слагам заводския софтуер и само жената ще кара колата,или ще отида при Богомил да ми я направи заводска до 2400 оборота и нагоре да идва силата,или слагам скоростна кутия за предно предаване...като тук не е сигурно дали ще се реши проблема.Но мисля че ще е добре да се пробва с кутия за предно да се знае дали нещо 4х4-то бърка работата или си е проблем по двигател,съединител...и т.н.

Последна промяна от viktoris на Чет 13 фев 2014 22:03, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8377
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот samo_pechka » Сря 12 фев 2014 20:09


Аз имам два АФН-а , единия е на А6 на предно ( те с тоз мотор нямат куатро- жалко ) и другия е на А4 , но на куатро . И двата засега са с оригинален софт. Без проблеми като вибрации и т.н. - засега де. За единият съм подготвил турбо от 131 коня- перфектно състояние (от надлъжен мотор Пасат Б 5.5 ) , мислех едни разпръсквачи 216-ки да купя ( или цели дюзи) , маховик едномасов си имам ( не знам дали ще се наложи , но да има там една резерва ) и...това засега . Уж ми обещаха от едно място и буталце 11-ка , но не е мн сигурно на този етап , освен аз като излизам , да видя нещо навън . Не съм мислил за кулер челен , въпреки ,че има мн място пред радиатора на А6 , ако се наложи- ще купя . Просто ме притеснява да не се получи и при мен така след чип-ването ..или да си оставя оригиналния софт ? И да се задоволя с това ...не знам , леко ме тревожи това . И не ми се играе такъв филм . Евентуално и една скоростна от ПД 1.9 131 с щест зъба на по-късен етап ....

Последна промяна от samo_pechka на Сря 12 фев 2014 20:21, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
nikolay80
Мнения: 132
Регистриран на: Нед 01 юни 2008 21:53
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF 2001г
Местоположение: Сливен

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот nikolay80 » Сря 12 фев 2014 20:20


Аз съм с 131коня мотора AVF и пак го имам същото тресене в този оборотен диапазон което наистина с ефекта на лупата стана доста по осезаемо след чипването.Смених веднага маховик и комплект съединител без абсолютно никаква промяна.Просто едни пари на вятъра.И така си е и сега.Все си мисля че е нещо като валове или дюзи или нещо такова.И в ауди форума доста се бориха с този проблем и решение май още няма.


Потребителски аватар
viktoris
Мнения: 500
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 0:54
Автомобил: Passat 98 AFN Galaxy AHU 97
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот viktoris » Чет 13 фев 2014 21:56


Сложих и нови тампони на кутията .....никаква промяна....вече взе да ми е смешно...и безразлично

nikolay80.....искаш да кажеш че си сложил нов оргинален съединител и маховик и тресенето си е останало.....те тва вече ме изненада....Единствената ми надежда е че маховика ми е нещо небалансиран ,крив, или нещо такова....мислех да правя друг да пробвам.....

samo_pechka ти много лесно можеш да пробваш дали ще има тресене при теб....сложи само за проба чипнат компютър от някой приятел и виж как ще е ... за 10 мин работа е.....Иначе сега ако трябваше да правя нещо по колата бих избрал точно това турбо и дюзи и не бих се занимавал повече....

Оказа се обаче че още не съм пробвал с оргиналния софтуер как ще е....това дето имам са само чипове от Богомил....един по слаб един по силен за фабрична кола и тоя последния дето е за по големите разпръсквачи и турбо....Не че мисля че те са проблема де... пробвал съм с какви ли не чипове от други колеги....но ми е интересно при заводска мощност дали ще тресе....

Имам си един оргинален компютър и се опитах да го сложа днес но нещо диагностичните кабели не се разбират с моя лаптоп и само се сбънгясват.....Та утре ще ида при един приятел да ми го сложи да се знае и това.....

И ми е останала една полуоска ...предна дясна да сменя ..и вече нямам идея какво да сменям.....

Последна промяна от viktoris на Вто 29 юли 2014 23:23, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
svere
Мнения: 572
Регистриран на: Сря 25 май 2005 15:13
Автомобил: Passat B5 110++
Двигател: AFN
Местоположение: София / Монтана
Контакти:

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот svere » Пет 14 фев 2014 7:09


Викторе!
Остана маховика.
Както сам си предположил, може да екрив или не добре балансиран
И аз следя темите ти и нистина не виждам от какво друго може да е.

........ малко абсурдо звучи ама да не е нещо свързано с коляновия вал...... или да е мръднал неговия баланс след многото вибрации, или фабично да не е добалансиран...... знам ли
Най добрия вариант е нов маховик и сваляне на коляновия вал и балансиране заедно...... трудоемко е ама не виждам какво друго да ти кажа.


Потребителски аватар
viktoris
Мнения: 500
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 0:54
Автомобил: Passat 98 AFN Galaxy AHU 97
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот viktoris » Пет 14 фев 2014 15:06


Мани мани ,то стана еднааааа,ако трябва и колянов вал да се прави...направо да търся друг двигател ....нали някой това казваше че само той остана :icon_lol ......

Надявам се да се оправят нещата с друг маховик....
Сега сложих фабричния софтуер със фабричния компютър дето си беше на колата ...и пак си тресе с него,но съм с 0.240 разпръсквачи....в неделя ще сложа от на сестра ми колата дюзите...те със сигурност са читави и са 0.205 да видя как е с тях..
Май си намерих и скоростна кутия за 100 лв само за предно ...но няма да остане време за нея сега....чак след началото на април ще продължа да се занимавам....

Сега си махнах имобилайзера на компютъра и ще пробвам да го сложа на друго 4х4 да видя там как ще е....

samo_pechka далече си предполагам да пробваме на твойта кола....


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8377
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: AFN Странни вибрации м/у 1600 и 2000 об./мин на 4-та и 5

Мнениеот samo_pechka » Пет 14 фев 2014 23:19


Уф..от Рз съм .. ако бЕх от Врацата :biggrin ей го де е . От кол. ти вал съм сигурен ,че не е проблема ти . Маховика обаче...не знам дали няма да излезе оттам :exclaim Нещо ми подшушва , че като нищо ще е проблемния възел....дано греша . А скоростна за 100 кинта си е направо..супер. Аз я отмъквам такава , като прасе блажен вестник :icon_lol стига да е читава , от нея дори и за твойта кутия ще можеш да я ползваш де за зъбчатки ( по двойки) , де за синхронизатори... въобще си е на далавера :th_up Ти имаш идея да я монтираш само за проба ли? Пък кардана да го откачиш за момент ! И да пробваш колата на предно как ще е ... Не знам как е при Пасат-ора , но при А4 АФН предните външни карета са от малките, с 14-ка болт ( за куатро) , а при преднячки каретата били други - с 16-ка болт т.е. ще излезе ,че са с по-големи карета :rolleyes Да не се бъркам нещо , но... спец на мойта са с 14 мм болт предните ( А4 АФН куатро ) Думата ми е да не стане така ,че да са други и вътрешните карета и да стане проблем монтажа на скор.кутия за преднячка. Там не съм запознат :redface трябва да провериш как ще е при теб. Ако имаш и кода на скор.кутия , ми го кажи , може и на лични , искам да проверя пред.числа ,че има два основни типа петарка скор.кутия за АФН/АФДж , с различни пред .числа, отделно как ще се процедира с лоста и щангите . В момента къде ти е задната ? Предполагам с/у петата . В другия вариант ще ти трябва предполагам и скор.лост , както и щангите и т.н. от колата дето ще е скоростната ..абе играчка си е .



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Alperco4 и 177 госта