относно компресията?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
MapTo``
Мнения: 273
Регистриран на: Нед 12 мар 2006 22:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

относно компресията?

Мнениеот MapTo`` » Сря 30 яну 2008 18:07


интересува ме на дизелов двигател след колко време може да се мери компресия някои я мерят след 1-2 часа.а други изчакват денонощир и на другия ден я мерят ?има ли разлика м/у двата интервала .....




mladeja
Мнения: 395
Регистриран на: Пет 11 авг 2006 21:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот mladeja » Сря 30 яну 2008 20:36


За какво ти е нужно това?
Компресия се мери обикновенно на загрял мотор ако не е загрял може и след две денонощия :) последното е майтап разбира се.
Значи да е загрял мотора - денонощията не са от значение.Въртите градско да речем 10-20 км и мерите компресията.


Потребителски аватар
MapTo``
Мнения: 273
Регистриран на: Нед 12 мар 2006 22:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот MapTo`` » Сря 30 яну 2008 21:01


а защо мисля че на дизелите се мери на студен мотор ?


Потребителски аватар
joro09
Мнения: 241
Регистриран на: Нед 06 яну 2008 15:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот joro09 » Сря 30 яну 2008 21:53


на мен ми мериха компресията мин. седмица и колата престоя една нощ,т.е. на напълно студен мотор!


Потребителски аватар
joro09
Мнения: 241
Регистриран на: Нед 06 яну 2008 15:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот joro09 » Сря 30 яну 2008 21:55


на мен ми мериха компресията мин. седмица и колата престоя една нощ,т.е. на напълно студен мотор!


Потребителски аватар
Ventoman
Мнения: 980
Регистриран на: Чет 20 яну 2005 18:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Ventoman » Сря 30 яну 2008 23:37


Мерете си я както искате :twisted:

Последна промяна от Ventoman на Съб 02 фев 2008 1:51, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
MapTo``
Мнения: 273
Регистриран на: Нед 12 мар 2006 22:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот MapTo`` » Чет 31 яну 2008 3:00


как при 50 градуса на маслото това значи не на студен мотор?има ли значение дали автомобила е тди ,тд,?различни мнения чета,питам защото моята я мериха като оставих колата и след час и нещо я измериха ,а някои казват чак след 12 часа при напълно студен мотор.това дето са е мерили след час-два недавало верно стоиности :shock затова питам?


Потребителски аватар
ltonchev
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 26 яну 2008 18:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ltonchev » Пет 01 фев 2008 22:55


Компресия се мери на студен двигател.Достатъчни са 3-4 часа за да изстине мотора.


Потребителски аватар
bulaki
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 12 ное 2006 14:41
Автомобил: VW Passat B8 variant Hight Line
Двигател:
Местоположение: София,кв. Горубляне, ул. Лазар Плачков 10
Контакти:

Мнениеот bulaki » Нед 03 фев 2008 16:31


Колеги,компресия можете да си мерите когато си пожелаете,няма значение дали ще е на студен или топъл мотор,комрпесията си е една и съща.Единственото за което може да е на студен мотор, е да не се изгорите на горещия двигател и да се свалят лесно дюзите.Същото ви го е казал и колегата ventoman,а мисля че на него може да се вярва.Все пак човека с това се занимава :wink:


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Пон 04 фев 2008 15:27


При студен мотор топлинните луфхтове са по-големи ,ама за сметка на тва пък маслото си е яко гъсто.Пройзводителя е решел че трябва да се мери при 50 градуса и е дал колко трябва да е при тези градуси/ся що е решил така е друга тема - вероятно щото колата върви на загрял мотор :lol: /.Ако я измериш студена и излезе цифра Х ко прайм като никаде не пише колко е на студена :?: Другото нещо - безмислено е да се мери компресия чрез сваляне на дюзи :!: - може и през свещите.Внимавайте и къв майстор с къв уред ви я мери :!: Отделно че има доста косвени параметри за състоянието на мотора - колко духа през щеката ,колко масло гори , показания за разликите на впръсканото гориво на ВАГ-Ком.......


Потребителски аватар
Ventoman
Мнения: 980
Регистриран на: Чет 20 яну 2005 18:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Ventoman » Пон 04 фев 2008 15:49


Причините за разликата в горивото в цилиндрите по ваг ком може да са няколко и изобщо да не са свързани с компресията ! Меренето на компресия през дюзите посредством не професионални уреди дъжейки ги с ръка е абсолютно безмислено освен како не сте в рацете като преса и да успявате да удържите около 30бара компресия . При дизелите има два начина за мерене на компресия . За различните марки и модели коли компресията е различна !

Според литературата която съм изчел , начините са на топъл и на студен мотор .

При студен мотор не помня точните стоиности но гласяха нещо от сорта на около 21 бара и долна граница 19 бара . При 50 градуса температура на маслото стойноста е около 31-32 бара , долна граница 25-26 бара , и се казва "ако сте под тази граница ще имате проблем с топлото палене и на топло време (през лятото) , и евнтуално при студеният старт "

Опитът показва че по-правилно е да се мери компресията при 50градуса температура на маслото . По време и след тази температура се опстига оптималната работна температура на мотора и е редно да си ръчкате колите след тази температура .

За меренето на компресия на студено (след една нощ ) не се гарантира на 100% за проблем със студеният старт , защото на студеното , подгревните свещи възпламеняват горивото .

Ако си го обясните като ученик в първи клас . Имате един поизносен и не стегнат мотор (ще му е по-лесно да върти) , момент на сгъстяване на въздуха и впръскване на горивото върху нагорещената подгрвна свещ , веднага ще имате запалване в цилиндрите . От там идва логиката , стига да имате правилна центровка , ТДИ то да пали по-лесно зимата отколкото лятото . :D



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта