Проблем с релето за подгревните свещи!

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
J_O_E
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 20 юни 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Проблем с релето за подгревните свещи!

Мнениеот J_O_E » Пон 18 фев 2008 17:37


Колеги искам да попитам къква роля испълнява една хуйня която се намира от лявата страна на разшерителния съд закрипена е към купето.Ясно ми е вече че се води "КОНТРОЛНА ЕДИНИЦА ЗА ПОДГРЕВНИТЕ СВЕЩИ" това една черна кутийка в която влизат кабели,голяма е доло горе колкото цигарена кутия.Вече 2-ра седмица карам без тази част,автомобила си работи безупречно никакви проблеми дори сутрин пали от 1-2 .Ако искате ми вярвайте но от 10 автомонтьори чух 10 различни коментара за тази кутийка и въобще за запалителната система на TDI /моторът ми е AHU/ един от майсторите ми замери свещите и ми каза че не подгряват демек са изгорели.Питам се как така след като са изгорели и не подгряват колата пали без никакъв зор дори и при минусови температури. А сега ще ви сподела следващата неприятна новина за мен,тази чaст като нова струва 170лв със много добра отстъпка,търсих я на много места 2-ра употреба но на всякаде уй.Молбата ми към вас колеги е ако някои случайно попадне на тази част да ми пише или да дръннне една шайба 0888371167 Георги днес ще я снимам самата част и къде стои. Поздрави
mod edit: vasstop
Имаш време до днес вечерта да си промениш заглавието
В противен случай темата ще бъде изтрита поради нарушение на правилата

Последна промяна от J_O_E на Вто 19 фев 2008 13:03, променено общо 1 път.




J_O_E
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 20 юни 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

?

Мнениеот J_O_E » Пон 18 фев 2008 17:39


Изображение


Потребителски аватар
Stiv
Мнения: 64
Регистриран на: Вто 28 ное 2006 20:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ахтопол

ПОМОЩ !!!

Мнениеот Stiv » Пон 18 фев 2008 23:08


Здравей колега аз имах същия проблем,като гледам и на твойто реле е разтопено ,където се хваща бушона.На мойто реле бяха хлабави болтчетата които държат бушона в резултат ,бушонът беше стопен наполовина и пластмасата също.Казаха ми че релето е изгоряло да си купя ново и да го сменя,аз го свалих разглобих го видях че е здраво ,намерих алуминиева ламарина същата дебелина като бушона ,изрязах същата ширина стегнах бушона здраво и вече цяла година карам така.И на мен в Ауто+ ми казаха същата цена и една седмица трябваше да чакам за доставка.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 903
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Мнениеот MamaMy » Пон 18 фев 2008 23:19


Този бушон се продава готов калибриран. Струва някакви жълти левчета.


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Мнениеот Andonov » Пон 18 фев 2008 23:23


Това реле няма връзка с паленето а с по-бързото загряване да двигателя и работи на два режима ако мога така да го нареча.То е за трите свещи които се намират напосредствено след изхода на водната магистрала на главата към парното :wink:


Потребителски аватар
kombito-tdi
Мнения: 889
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 20:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: КАРЛОВО ЧИП++
Контакти:

Мнениеот kombito-tdi » Пон 18 фев 2008 23:45


забрави за тази ненужна част .с нея и без нея все тая .работи в три режима но на 90% от всички коли са им изгорели тези свещи


J_O_E
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 20 юни 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Мнениеот J_O_E » Вто 19 фев 2008 13:12


Благодаря на всички колеги за помоща и ако на някой му изпадне тази част от някаде да ми пише или званне 0888371167 Георги. И искам да помола модератор VASSTOP да ми варне снимката на мястото и.


J_O_E
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 20 юни 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Мнениеот J_O_E » Вто 19 фев 2008 13:15


Eто го прословутото релеИзображение



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: deqnak__ и 53 госта