Измамни купувачи - Тема за предупреждение!

Може да публикувате обява, която отговаря на правилата и за чиято коректност отговаряте само Вие.
Имайте предвид, че всяка обява е валидна за срок от 14 дни след което автоматично се изтрива!
psharkov
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 09 яну 2013 0:23
Автомобил: VW
Двигател: -
Местоположение: Варна

Измамни купувачи - Тема за предупреждение!

Мнениеот psharkov » Сря 19 авг 2015 8:51


Уважаеми съфорумци, реших да отделя малко време, за да напиша статия в полза на хората, които продават своите VW.
От доста време продавам своя VW (умишлено няма да давам детайли по колата), като през това време ми звъняха всякакви образи, които ми предлагаха безобразно ниски цени за колата, която е в много добро състояние.
Един пич се свърза с мен, каза че е от Русе тел.087 666 7725, видях, че е пускал обяви за джанти и един Мерцедес с този номер и се казва Иво, та въпросният човек ми звъня няколко дни подред я по телефон, я по вайбър с желанието да се уговорим, да дойде до Варна и да я купи - почти бях сигурен, че ще стигнем до сделка и друг път съм продавал кола на хора извън Варна, като разбира се съм склонен да им сваля от цената, смятам че за да дойдат са сериозни, а и очаквано да се опитват да се спазарят с мен, за по-малко пари - приех този факт, защото парите ми трябват и сериозно отидох на срещата.
Като пристигнах на уговореното място (винаги уговаряйте неутрални места - бензиностанции, паркинги на големи магазини и т.н.) бяха дошли трима души - въпросният + още 2-ма тарикати със син голф 4-ка, не мога да си спомня регистрацията, но беше русенска и беше чукнат отзад. Започнаха да гледат колата и въпреки, че съм внимателен и ги гледам какво правят единият успя да ме заблуди да му показвам нещо по багажника, докато другия беше вдигнал капака - голяма грешка - усъмних се, че може нещо да направят. Решихме да отидем до някой сервиз (наистина беше случаен сервизът, защото пробвахме в няколко и никъде не ни приеха, защото бяха пълни с коли, дори и в последния сервиз първоначално ни отказаха, но монтьорът все пак отдели 2-3 минути).
Отворихме капака и първото нещо, което Иво каза е "Що антифризът ти е толкова черен я отвори казанчето" - монтьорът отвори погледна и каза "Имаш масло в антифриза" и с учудване допълни "Някой да не ти е сипал масло в антифриза?" - бях супер учуден и директно се обърнах към Иво и му казах "Ти ли ми сипа маслото?", а той "Аз??? Идвам от Русе, а ти не ми казваш за проблемите по колата".. вдигнахме я на подемник, въпросният Иво я поогледа набързо и пита механика, колко ще струва ремонта на проблема с маслото (това беше единствената цел да иска цена, за да може да му намаля). Не продавам за първи път кола и знам как действат "наглите" купувачи.
В крайна сметка монтьорът ме дръпна на страни и ми каза - "Тези ще те натискат в цената, не се занимавай."
Така и стана, започнаха да ме уговарят с 2 хиляди лева надолу и аз просто им отказах и си тръгнах, продължиха да ми звънят, но просто не им вдигах повече и ги блокирах - навярно щом правят тези мошенгии, биха били способни и да ми набутат фалшиви пари или Бог знае какво...

3 ВАЖНИ НЕЩА:
1) Не ходете сами на срещи за продажба/покупка когато можете. Така или иначе ако някой си е решил да прави измама ще я направи.. И да го бях видял какво можех да сторя те са трима, аз сам. Бъдете бдителни - обикновено измамите са, когато си купуваш кола, а не когато я продаваш, но явно трябва да се внимава!

2) Написах статията, за да внимавате специално с този купувач - вкарах колата за прочистване на системата - сигурен съм, че колата няма такива проблеми, защото няколко дена преди това гледах антифриза беше бистър (розов), а колата не беше карана и нито има течове нито нищо.

3) Може да споделите и вие, ако сте имали подобен лош опит с измамници или други случки под тази тема.




Потребителски аватар
daywalker
Мнения: 425
Регистриран на: Нед 22 ное 2009 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: DS
Местоположение: Сервиза до нас

Re: Измамни купувачи - Тема за предупреждение!

Мнениеот daywalker » Сря 19 авг 2015 9:10


Много добра тема,колега! Наистина аз не бих се замислил,че може да стане нещо такова. Когато продавах моя Голф 3 обаче ми се случи нещо подобно,но по-леко. Идва един 18 годишен да види въпросният ми АБФ(- колата беше изключителна за годините си,обслужена и по думите на съфорумци-много добре вървящ ГТИ на фона на многото износени от каране Голфове) и ми казва ,че иска да я кара.Ок,давам му-...минава през най-дълбоките дупки,аз си викам тоя не ги ли вижда,колата ли се чуди дали тропа-каквото и да беше,бе грубо. След малко казва:-искам да я проверя в сервиз на мой приятел.Добре,казвам-няма проблем.Отиваме в Сервиза в Люлин до тунела.От вътре изскачат 4-5 майстора,подготвени,почват да си шушнат,хилят и по едно време единия влиза и пали.Питам,какво става,момчета? Казват ми,че майстора иска да кара та да види състоянието-ама не искал да я качва на стенд.Качваме се 3мата-аз отзад,майстора и купувача отпред.Майстора дава газ от началото и баам през релсите,през дупките.Кара 300м и заявява,че по-тромав и скърцащ АБФ не е виждал и съветва пича да не я взима.Аз им казвам,ок,няма проблем спри да стръгвам.Тоя спира и вика на момчето: Айде ,разберете се за ЦЕНИЧКА. И младока ми предлага смешна сума-колата беше обявена за 2400лв с ГИ..Довиждане.Слава Богу на другия ден дойде свестен мъж,кара 200м и купи колата на деня,като ми благодари. От тогава всеки път като се замисля,че искам да си сменя ТДИ-то се разколебавам,защото не ми се занимава с такива хора. Бъдете бдителни,аз вече съм. :bishop


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Измамни купувачи - Тема за предупреждение!

Мнениеот samo_pechka » Сря 19 авг 2015 10:18


Това с маслото е много стар и ползван номер, масово го "практикуваха" нашенци по тъй наречените пазари за коли. Ама и западняците се усетиха. Наливали са и вода във дв. масло ( още по-лесно и недоказуемо за умисъл!! ). Носиш си бутилка да пиеш водица и в един "удобен" момент плясваш двеста грама в дв.масло . След малко работа на мотора, дай да видим маслото и ...опаа, май "имаме" спукана глава, айде цената с 50% надолу . Купуват я и в първия сервиз сменят маслото и газ :thumb_down Селски тарикати :wink Такива ги надушвам отдалеч! Умната и не се поддавайте на провокации! Както и не допускайте да остават сами ! Успех с продажбата колега.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Измамни купувачи - Тема за предупреждение!

Мнениеот stefarata » Сря 19 авг 2015 10:29


и аз да се включа в темата. От няколко месеца продавам кола и се нагледах и наслушах на какви ли не тарикатчета. Принудих се да им казвам, че за всеки глупав въпрос или коментар от типа на "ама тя колата пуши черно, а трябва да пуши синьо, моторът е издухан" ще вдигам цената със 100 лева, само и само да ми се махнат от главата.
И още нещо, звъняха ми двама- трима от шумен , които първо ме питаха за колата, а после ме питаха търся ли си работа или познавам ли някого, който да е безработен . Ставало въпрос за посредничество за търговия и сервиз на бяла техника, основно климатици. На въпроса ми в какво се състои точно работата ми отговориха, че трябвало да се вземат едни пари и да се занесат някъде. Точно от типа измами , които са доста актуални в момента.
Така че наистина темата е много актуална и следва да бъдем изключително внимателни с подобни човекоподобни.


Потребителски аватар
Golf 3 Yahting GT
Мнения: 444
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:49
Автомобил: VW GOLF III YACHTING GT VARIANT
Двигател: AEK 1.6-74kW - 1996
Местоположение: Пловдив

Re: Измамни купувачи - Тема за предупреждение!

Мнениеот Golf 3 Yahting GT » Сря 19 авг 2015 10:45


Здравейте,
Ще ви разкажа за една подобна история.
Един приятел след 5-та подред операция на "сърцето" на една фалирала английска марка, реши че и време за "Балканто". И спешно имаше нужда от друга кола. Изпадна му един голф 2 синхро 1.8 на газ от негов приятел на цена 500 лева с забележки, но с редовни документи и работещ само на газ и предно. Моя приятел го кара два месеца, беше доволен. Но искаше нещо по ново и с някоя друга екстра(клима, централно и др). От общ познат му уредих една тойота. И голфа стана излишен, моя пизнат реши че ще го продаде за колкото го е взел. Каза на неговите познати че го продава. След време се появили трима "Артисти" намери ли му номера и се разбрали да се срещнат. Моя познат им казал за всички забележки и проблеми и заради това и цената била 500. Някой от забележките са че не работи на бензин от поне 10 години(карбуратор е), визкомуфата също не работи кардана е свален(кара се на предно), лака на боята е паднал има и други дреболии. Въпросните пичове започнали да се пазярят да го вземат за 300, щяли да го взимат за дядото на единия. И за това поискали да му направят снимки за да покажели. До седмица щели да се обадят. До тук всичко ок. Но след два дни друг негов приятел го среща и го пита за обявата в мобилите за голфа и защо е сложил цена 1300, нали го продавал за 500? След проверка на телефона се оказал че на единия от тримата артисти. В крайна сметка приятеля реши че голфа ще си го кара до края на годината и след това и той на балканто, вместо да се занимава с глупости.
Та въпросните артисти искаха да я продадът на зелено.
Моя приятел въобще не се усъмнил за намеренията им, а историята за снимките за дядото му се сторила правдоподобна.
Та "Артисти" има всякакви.


psharkov
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 09 яну 2013 0:23
Автомобил: VW
Двигател: -
Местоположение: Варна

Re: Измамни купувачи - Тема за предупреждение!

Мнениеот psharkov » Сря 19 авг 2015 11:31


Благодаря, че споделяте мнения.. аз колата ще си я оправя от маслото, вече е в сервиза за промивка на системата и ще си платя невниманието, ама наистина в момента е пик на измамите!


Volkswangel
Мнения: 610
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: Измамни купувачи - Тема за предупреждение!

Мнениеот Volkswangel » Сря 19 авг 2015 11:42


Преди години бях пуснал за продажба Пасатчето ми тройка. Аз се грижих много за него, та си беше едно много стегнато и читаво Пасатче с безупречен външен вид и интериор, с перфектен двигател 1,8 АБС и газова уредба.Мъчно ми беше да се разделя с него но имах крещяща нужда от пари.
Звъни ми един ден младеж, представяйки се от София и се уговаряме на другия ден да дойде на оглед.Помолих го да бъде около обяд и пред завода в който работя.
Та идва въпросния субект и почна едно гледане, гъзене, лазене под колата, ОК няма лошо.След това заяви, че иска да я покара.И като се почнаха едни панорамни обиколки из целия град, няма край, ама какво да правя, нали искам да я продам.В това време шефовете ми звънят и ме питат къде съм.Изнервен и стресиран го помолих да кара към завода, че ще си имам проблеми.
Пристигаме на паркинга пред завода и ми заявява, че виж колата нещо не вървяла, че нещо му тропало и тем подобни.Та носел некви 2500лв ( беше обявена на 4000), ако съм искал да си стиснем ръцете.Казах му, че трябва веднага да отивам на работа, пожелах му жив и здрав и влезнах в завода.
Същия ден в късния следобед, звъни едно момче от близкия автосервиз.Уговаряме се в 5 пред завода, отивам, а той вече там и я оглежда.Приближавам и с ужас виждам цялата едната страна надрана от край до край, от предния калник през вратите та до задния калник.Веднага се досетих кой е "автора" на това "творение", ама какво можех да направя?
Отбих 200лв за това и момчето си тръгна с нея.Та такива ми ти истории,имаме и много некачествен материал за жалост.


psharkov
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 09 яну 2013 0:23
Автомобил: VW
Двигател: -
Местоположение: Варна

Re: Измамни купувачи - Тема за предупреждение!

Мнениеот psharkov » Сря 19 авг 2015 16:56


и аз мисля, че след всяко зло идва добро. Промиха ми системата за 30 лв, ще я покарам малко и евентуално и втори път промивка и ще се оправи при мен.. ама ако не друго поне ги разходих тея русенски батки :)


Потребителски аватар
NikMar55
Мнения: 205
Регистриран на: Вто 26 окт 2021 17:05
Автомобил: Golf 4
Двигател: TDI 1900 101 к с 2003 г
Местоположение: Габрово

Re: Измамни купувачи - Тема за предупреждение!

Мнениеот NikMar55 » Нед 31 окт 2021 9:02


Да повдигна малко темата. Обратната страна на медала, некоректен продавач. Става въпрос за оглед на кола от автокъща. Съветвам ви да не пипате нищо сами, а да помолите каквото и да е самия продавач да го направи. Та при оглед на един Пасат при опита за проверка на място се изважда цялата пластмасова тръба заедно с щеката, реакцията на продавача е разбира се е че е счупена от пипащия, върви доказавай, "че нямаш сестра". "Сега кво прайм, това струва 30 лв и т.н." естествено неможе да се докаже кога е счупена тръбата, плщат се тези 30 лв. на бабанкото и с подвита опашка, и овътрен с 30 лв. кандидат копувача си тръгва.

Последна промяна от NikMar55 на Нед 31 окт 2021 12:18, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Измамни купувачи - Тема за предупреждение!

Мнениеот toraborat » Нед 31 окт 2021 9:54


Е това са по-скоро лапешки истории. На тоя това ще му е било първата кола за продан. Той като пипа и знае как да не откърти нещо и ти го откъртиш след покупка, какво ще е мнението...


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Измамни купувачи - Тема за предупреждение!

Мнениеот alpinab » Нед 31 окт 2021 13:19


Колега Никмар55, и ти си виновен, че не си питал.

Аз дотолкова съм патил, че дори да седна зад волана вече питам. Един път един ми се кара, че съм щял да изцапам онези на мобиле. бг хартиените стелки. Друг пък да не съм пипал стъклата, че оставям пръстите.

Сега реален пример със закупуването на Пасата на тъст ми:

Гледаме по обява на снимки щеката има ухото за захват. Как си е принципно.
На място гледаме колата, щеката счупена и не може без клещи да я извадиш. Респективно се вадят снимките и се показва обявата със нагледни доказателства. Отиде, взе здравата здрава щека от съседния Пасат и те така те. Момчето дето качвало обявата нали знаете…..


Потребителски аватар
NikMar55
Мнения: 205
Регистриран на: Вто 26 окт 2021 17:05
Автомобил: Golf 4
Двигател: TDI 1900 101 к с 2003 г
Местоположение: Габрово

Re: Измамни купувачи - Тема за предупреждение!

Мнениеот NikMar55 » Нед 31 окт 2021 15:27


Къде видя, че аз съм купувача? Това е истински случай разказана ми от първа ръка.



Върни се в “Продава”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта