vw corrado

Техническа и сервизна информация за най-спортните модели на VW
Потребителски аватар
Gigabyte
Мнения: 2857
Регистриран на: Нед 29 окт 2006 9:08
Автомобил: neko drugo
Двигател: vaprosche
Местоположение: Оряхово / Велико Търнуу

Мнениеот Gigabyte » Нед 11 ное 2007 17:04


Или ако искаш вървеж си вземи 4ка 1.8Т и си свиркай ,за нечинаещ шофъор ВР6-а е като да дадеш пистолет на някой :lol: :lol:




andrean
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 8:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Царево

Мнениеот andrean » Нед 11 ное 2007 17:13


колега за 2.3 v5 180 k.s хубав двигател ли е ? ако знае6 нещо пиши!!! благодаряви за инфрмацията която ми давате!!!!!


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9886
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Мнениеот group® » Съб 17 ное 2007 22:58


Колега не се сърди ама ако наистина ти предстои след година или сега да взимаш книжка ... бате по-добре недей :idea: (ако не е така не ми обръщай внимание)
Гледаш бързи и тунинговани коли по родните пътища ама като ги дават по телевизичта на парчета затваряш очите. Приемам, че си манияк на бързи коли и явно мама и тате имат възможност да ти вземат колица за 10000лв (ако не е такъв случая и сам си изкарваш парите пак не ми обръщай внимание ;) ). Та продължавам .... по-добре им кажи да ти вземат една колица 75-90 коня макс с добра возия, красива и добра музика ;) Научи се да караш разумно, не бавно, защото е ясно, че ще ръчкаш, но УМНО !!!! Докажи си, че си отговорен за себе си и околните и тогава се метай на 500 коня ако щеш.
Казвам ти го 100% с добро!!!!
Всеки ден гледам как нови шОфЕри се ръчкат и дивеят и как доста свършват в канафката. И аз съм бил така, и повечето са били така, но използвай разум!!!!!

Сега по темата:
Кажи, че 5000-10000лв е сума, която можеш днес да решиш да вложиш в колата си и утре да го направиш, и тогава вр6 корадо е твоята кола. Скъпа екзотика, която може да ти се отплати с невероятни качества ако инвестираш колосална поне за мен сума пари. Корадото е хоби :idea:


andrean
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 8:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Царево

Мнениеот andrean » Пон 19 ное 2007 11:08


колега намене мама и тате няма да ми дадът пари за тази екзотика и за тази цел си събирам парички от 2 години ,така ми казаха мойте родители и да не чакам от тях [/b]


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9886
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Мнениеот group® » Пон 19 ное 2007 15:26


andrean написа:колега намене мама и тате няма да ми дадът пари за тази екзотика и за тази цел си събирам парички от 2 години ,така ми казаха мойте родители и да не чакам от тях

колега не съм се заяждал с теб и уважавам ентусиазма ти и дано постигнеш мечтите си ;) Винаги се започва с мечти :idea:
Прочети моля те пак предишнич ми пост и си извади същността му, за твое добро съм го писал ;)
Успех и дано се похвалиш скоро с хубава кола ;)
бтв тук можеш да намериш рядко точни хора, които могат много да ти помогнат ако си разумен и точен, а не поредния психо с 2гр. мозък, който натиска газта без да мисли ;)


Archangel
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 19:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Archangel » Вто 20 ное 2007 19:40


Тамън и аз гледам за Корадо по родните пътища откакто завърших курсовете лятото.Че е уникално рядко наистина.Но когато го видях,че е 190 коня наистина си казвам "Еее,първа кола,резачка"...само дето като се зачетох наоколо и съвета особено на group®...нещо...знам ли...
Едно,че и да си взема няма да ми излезе особено евтино за първа кола.
Друго,че няма да имам възможност да си карам рафинерия след мен...
И все пак...има ли пък нещо обратното на реалистичното мислене?Нещо,което да ме накара да си взема Корадо?


G60

Мнениеот G60 » Вто 20 ное 2007 20:36


Да ти кажа сега туи онуи за ВР6 :wink: 1-во :разход градско-15/100 мин. 2-ро :скъпа поддръжка ролки ремъци масла 3-то трудно се намират части за него в моргите а цените на новите са... :shocked 4-то не е чак такава сила за каквато го смятат :( виж ако се турбинира това вече е съвсем друго нещо :twisted: 5-то Г-60 с чип и малка шаиба на компресора на 400м отвявя ВР6-ка :) но и за Г60 важат някои от изброените недостатъци. Така ,че според мен наи добре вземи си едно Корадо 2000 16В наи евтиния вариант от 3-те и определено наи безпроблемния :wink: А ако си много навит на повече коне тогава взимаи ВР6 или Г60 но се приготви да наливаш пари и то здраво :idea:


andrean
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 8:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Царево

Мнениеот andrean » Вто 20 ное 2007 23:13


vw group прав си за колата но където казваш по добре разумно да ръчкаш отколкото рисково и за това вече ще се насоча към vw golf 4 1.8 GTI ,НО ЖАЛКО Е ЧЕ СЪМ НА 16 ГОДИНИ И МИ СЕ ИСКА ДА КАРАМ МОЩНА КОЛА ,НО ДА Е БЪРЗАМ ЩЕ СИ МУ ДОИДЕ ВРЕМЕТО ЗА VW CORRADO VR6!!!!!! БЛАГОДАРЯ ЧЕ МЕ НАСОЧИ ПРАВИЛНО


Потребителски аватар
nadasdi
Мнения: 576
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 5:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот nadasdi » Сря 21 ное 2007 14:10


Archangel написа:Тамън и аз гледам за Корадо по родните пътища откакто завърших курсовете лятото.Че е уникално рядко наистина.Но когато го видях,че е 190 коня наистина си казвам "Еее,първа кола,резачка"...само дето като се зачетох наоколо и съвета особено на group®...нещо...знам ли...
Едно,че и да си взема няма да ми излезе особено евтино за първа кола.
Друго,че няма да имам възможност да си карам рафинерия след мен...
И все пак...има ли пък нещо обратното на реалистичното мислене?Нещо,което да ме накара да си взема Корадо?

Ако взимаш готово като на G60 примерно, няма какво да се замисляш. Обаче ако го е карал някой чичка и си е базово просто няма смисъл, голяма инвестиция ще е по осъвременяването, все пак си е кола на 15 години. Разхода вярно си е доста сериозен на 6те цилиндъра, а не върви на газ да го пуснеш. Като цяло аз мисля че не е лош избор, но просто има и по-добри .


Потребителски аватар
CORRADO_
Мнения: 74
Регистриран на: Вто 20 юни 2006 12:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот CORRADO_ » Чет 22 ное 2007 20:57


koлега напълно споделям мнението на group® ако сега ти предстои да вземеш книжка най-добре си вземи кола с малък двигател и се поучопи малко като шофьор. С тези пари ще си купиш 1 сравнително добър автомобил. И аз бях като теб и исках нещо голямо , но сега се радвам, че си тътря старата фиеста иначе кои знае кое дърво щеше да е мое. А ако VR6 ти е мечта пожелавам ти го някои ден


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9886
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Мнениеот group® » Сря 05 дек 2007 15:46


nadasdi написа:Ако взимаш готово като на G60 примерно, няма какво да се замисляш. Обаче ако го е карал някой чичка и си е базово просто няма смисъл, голяма инвестиция ще е по осъвременяването, все пак си е кола на 15 години. Разхода вярно си е доста сериозен на 6те цилиндъра, а не върви на газ да го пуснеш. Като цяло аз мисля че не е лош избор, но просто има и по-добри .

сори че те апострофирам ама не си прав според мен за някои неща
според мен по-добро от девствения двигател няма ... пипано ли е не се знае кой, как, що ... неговоря за ремонти тип основен или тем подобни ... става дума за пишман тунингари, които правят що правят и видят че няма да стане и оп .. продават!
Та чичката за мен е най-добрия вариянт стига да си го е гледал! А правенето с времето и мерака си идва...
Няма по-голям кеф от този сам да си направиш каквото искаш по колата :idea:
А за газта недей да даваш такива генерални мнения че има газ и газ ... вече има и турбо коли с газ та ... а погледни и моята в гаража ... ако искаш ела да те повозя и да то покажа ;)


Потребителски аватар
hose
Мнения: 611
Регистриран на: Пет 05 яну 2007 20:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот hose » Сря 05 дек 2007 20:23


group® написа:
nadasdi написа:Ако взимаш готово като на G60 примерно, няма какво да се замисляш. Обаче ако го е карал някой чичка и си е базово просто няма смисъл, голяма инвестиция ще е по осъвременяването, все пак си е кола на 15 години. Разхода вярно си е доста сериозен на 6те цилиндъра, а не върви на газ да го пуснеш. Като цяло аз мисля че не е лош избор, но просто има и по-добри .

сори че те апострофирам ама не си прав според мен за някои неща
според мен по-добро от девствения двигател няма ... пипано ли е не се знае кой, как, що ... неговоря за ремонти тип основен или тем подобни ... става дума за пишман тунингари, които правят що правят и видят че няма да стане и оп .. продават!
Та чичката за мен е най-добрия вариянт стига да си го е гледал! А правенето с времето и мерака си идва...
Няма по-голям кеф от този сам да си направиш каквото искаш по колата :idea:
А за газта недей да даваш такива генерални мнения че има газ и газ ... вече има и турбо коли с газ та ... а погледни и моята в гаража ... ако искаш ела да те повозя и да то покажа ;)







Абсолютно съм съгласен с колегата-няма нищо по готино от това ти сам да си "пипаш" колата,да си я направиш така както ти си искаш и както на теб си ти харесва,да и се кефиш ужасно много....


Потребителски аватар
CORRADO_
Мнения: 74
Регистриран на: Вто 20 юни 2006 12:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот CORRADO_ » Сря 05 дек 2007 20:43


И аз съм на мнение че няма нищо по-хубаво от това да си вземеш автомобил от някои чичка които да не е баран и при добро желание и финансова възможност да си го направиш по твой вкус и желание. А ако говорим за CORRADO аз лично ако някога имам каквато и да е модификация на този автомобил (надявам се VR6) не бих го барал той просто си е прекрасен от където и да го погледнеш :bowdown :D .


Потребителски аватар
hose
Мнения: 611
Регистриран на: Пет 05 яну 2007 20:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот hose » Сря 05 дек 2007 20:47


А VR6 турбо......??????? :shock :shock :shock 8)


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9886
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Мнениеот group® » Сря 05 дек 2007 20:48


CORRADO_ написа:И аз съм на мнение че няма нищо по-хубаво от това да си вземеш автомобил от някои чичка които да не е баран и при добро желание и финансова възможност да си го направиш по твой вкус и желание. А ако говорим за CORRADO аз лично ако някога имам каквато и да е модификация на този автомобил (надявам се VR6) не бих го барал той просто си е прекрасен от където и да го погледнеш :bowdown :D .
винаги има какво да се барне ;)
въпроса е това нешо как ще ти барне портфвйла :lol:



Върни се в “Scirocco & Corrado”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта