Corrado-то не пали

Техническа и сервизна информация за най-спортните модели на VW
Потребителски аватар
spitt
Мнения: 49
Регистриран на: Нед 31 май 2009 10:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: razgrad, sofiq

Corrado-то не пали

Мнениеот spitt » Съб 25 юли 2009 20:56


Здравейте колеги,
обращам се към вас със следният проблем. Преди малко повече от седмица карах колата за последно и снощи реших да я запаля да поработи малко. Не запали. Днес раших малко да поразгледам и установих по следният начин че няма ток от бобината.
Опрях кабела от бобината кам делкото(в края на делкото) в мотора и нямаше искра. Това означава ли категорично че бобината си е отишла и трябва нова. Колата е Corrado KR '92. Ако имате друга идея моля споделете ще съм ви много благодарен.




djigo_doom
Мнения: 13
Регистриран на: Чет 19 юни 2008 22:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Corrado-то не пали

Мнениеот djigo_doom » Пон 27 юли 2009 13:29


spitt написа:Здравейте колеги,
обращам се към вас със следният проблем. Преди малко повече от седмица карах колата за последно и снощи реших да я запаля да поработи малко. Не запали. Днес раших малко да поразгледам и установих по следният начин че няма ток от бобината.
Опрях кабела от бобината кам делкото(в края на делкото) в мотора и нямаше искра. Това означава ли категорично че бобината си е отишла и трябва нова. Колата е Corrado KR '92. Ако имате друга идея моля споделете ще съм ви много благодарен.


Колега въможно е да е заминало самото делко(по-точно "датчика на Хол")!!!.....,ако имаш приятел с VW сваляй му бобината и пробвайте става бързо и разбираш дали проблема е в бобината,ама все ми е на акъл,че проблема ти е от делкото и по-точно въпросният "датчик на Хол"!


Потребителски аватар
sharko_11
Мнения: 93
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 20:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: silistra

Re: Corrado-то не пали

Мнениеот sharko_11 » Пон 27 юли 2009 15:22


бобина комутатор така стана при мен само 4е комутатора при мен е отделно от бобината гаси6 и не пали :banghead: комутатора :bishop капут


Потребителски аватар
spitt
Мнения: 49
Регистриран на: Нед 31 май 2009 10:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: razgrad, sofiq

Re: Corrado-то не пали

Мнениеот spitt » Пон 27 юли 2009 17:42


Благодаря ви за инфото. И на мен днес ми казаха че е малко вероятно да е бобината, а по скоро датчика на хол.


Потребителски аватар
spitt
Мнения: 49
Регистриран на: Нед 31 май 2009 10:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: razgrad, sofiq

Re: Corrado-то не пали

Мнениеот spitt » Пон 24 авг 2009 12:52


Колеги запалих го, точно от това което ми казахте се оказа (датчика на Хол) - делкото. мн благодаря за информацията наистина ми беше полезна. Поздрави на всички които ми влязоха в положението. :)


Потребителски аватар
sharko_11
Мнения: 93
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 20:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: silistra

Re: Corrado-то не пали

Мнениеот sharko_11 » Сря 02 сеп 2009 16:17


:да:


Потребителски аватар
spitt
Мнения: 49
Регистриран на: Нед 31 май 2009 10:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: razgrad, sofiq

Re: Corrado-то не пали

Мнениеот spitt » Сря 16 сеп 2009 18:45


колата пали но сега има др проблем - прекъсва над 4.5 хил оборота и нз каква е при4ината. дали е от делкото ако е прецакано това което купих дали е от центровка или от бенз помпа. :banghead:



Върни се в “Scirocco & Corrado”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 119 госта