Корадо КР прекъсва - защо

Техническа и сервизна информация за най-спортните модели на VW
Потребителски аватар
spitt
Мнения: 49
Регистриран на: Нед 31 май 2009 10:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: razgrad, sofiq

Корадо КР прекъсва - защо

Мнениеот spitt » Сря 16 сеп 2009 18:43


здравейте колеги,
искам да ви питам дали знаете колко бензинови помпи трябва да има Корадо КР мотор края на 92ра година производство. Понеже колата ми пали но прекасва над 4.5 хил оборота смених делкото. мисля 4е направих центровка но не сам и мн убеден в това. А помпата на колата се 4ува много. а над 4.5 хил оборота се 4ува така все едно е на прекасва4. така цак цак цак. а ако и подавам плавно гаста се ка4ват оборотите но пак се усеща 4е не е не6то в 4ас. благодаря ви!!!!




Потребителски аватар
sharko_11
Мнения: 93
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 20:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: silistra

Re: Корадо КР прекъсва - защо

Мнениеот sharko_11 » Сря 16 сеп 2009 19:31


наи вероиатно ште е от помпата ама ходи на сервиз на комп да я закачат :да: наи добре ште разбереш


djigo_doom
Мнения: 13
Регистриран на: Чет 19 юни 2008 22:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Корадо КР прекъсва - защо

Мнениеот djigo_doom » Чет 17 сеп 2009 15:21


spitt написа:здравейте колеги,
искам да ви питам дали знаете колко бензинови помпи трябва да има Корадо КР мотор края на 92ра година производство. Понеже колата ми пали но прекасва над 4.5 хил оборота смених делкото. мисля 4е направих центровка но не сам и мн убеден в това. А помпата на колата се 4ува много. а над 4.5 хил оборота се 4ува така все едно е на прекасва4. така цак цак цак. а ако и подавам плавно гаста се ка4ват оборотите но пак се усеща 4е не е не6то в 4ас. благодаря ви!!!!


моя голф КР-мотор имаше само една намираше се там до задното дясно таркало :) ....сменях я щтото виеше на умряло и изведнаж ме остави на пътя mhihi mhihi mhihi


Потребителски аватар
spitt
Мнения: 49
Регистриран на: Нед 31 май 2009 10:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: razgrad, sofiq

Re: Корадо КР прекъсва - защо

Мнениеот spitt » Чет 01 окт 2009 14:25


Благодаря за посо4ените възможности и предложения. Пожелавам ви да не се спре4квате с моите проблеми. :D


Потребителски аватар
spitt
Мнения: 49
Регистриран на: Нед 31 май 2009 10:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: razgrad, sofiq

Re: Корадо КР прекъсва - защо

Мнениеот spitt » Съб 03 окт 2009 21:10


Колеги поразпитах и ми казаха 4е помпата или работела или спирала, тоест тя трябва да е добре(уж). Възникна и друг проблем кабелите на свещите ми са Шампион както и самите свещи но са нови(на 1000 км да са макс). Възможно ли е толква много да прекъсва от тях. Започвам мн да се отчаивам ве4е.


Потребителски аватар
Karmann13
Мнения: 44
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Корадо КР прекъсва - защо

Мнениеот Karmann13 » Пон 05 окт 2009 21:08


И аз имам почти същият проблем на Corrado KR мотор, само че при мене прекъсването е доста осезаемо и е в ниските обороти! И като започне да прекъсва оборотите падат до 500, после пак се качват, направо стрелката на оборотомера скача нагоре надолу и цялата кола се лашка напред-назад, дори днес изгасна два пъти. Аз имам опасеня, че помпата си заминава, т.к. постоянно вие. Не само преди запалване, но и след това продължава да си вие! И прекъсването се появява когато нивото на бензина в резервоара падне под последната черта преди червения сектор. След като после налея бензин и нивото се качи, прекъсването изчезва! Преди да забележа, че прекъсването се появява като падне нивото на бензина, ходих в сервиз и ми казаха сменяй кабелите и свещите. Тях съм ги купил, и ще ги сменя 100%, но въпросът ми е да се занимавам ли и с помпата? Какво мислите, за смяна ли е и тя?


Потребителски аватар
spitt
Мнения: 49
Регистриран на: Нед 31 май 2009 10:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: razgrad, sofiq

Re: Корадо КР прекъсва - защо

Мнениеот spitt » Сря 07 окт 2009 20:54


Колеги аз май открих топлата вода - днес моята кола ми напрай мн голчм 4алъм. Спрчх пред едно от тарикатските кафета в студентски град и не иска да запали. Проблема е 100% в помпата.


Потребителски аватар
spitt
Мнения: 49
Регистриран на: Нед 31 май 2009 10:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: razgrad, sofiq

Re: Корадо КР прекъсва - защо

Мнениеот spitt » Пет 09 окт 2009 14:47


Открил съм аз да не казвам кво съм открил :banghead:


Потребителски аватар
Karmann13
Мнения: 44
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Корадо КР прекъсва - защо

Мнениеот Karmann13 » Пет 09 окт 2009 14:58


spitt написа:Открил съм аз да не казвам кво съм открил :banghead:


Колега, при мене проблемът взе да става все по осезаем...Вчера и днес направи същия проблем, и забелязах, че и двата пъти беше в задръстване (голям срам :oops: ) - оборотите започват да се колебаят между 500 и 1500 оборота и после веднага колата гасне. Температурата на маслото и на водата е нормална. Първите пъти като направи този проблем, колата след това нямаше проблем да запали... А вчера и днес като стана, колата запали от 5-6ти път... През останалото време запалваше и мигновенно огасваше! Не знам какво става... :banghead: Ако някой има идеи да помага, всяко предловение ще е от полза!


G60

Re: Корадо КР прекъсва - защо

Мнениеот G60 » Пет 09 окт 2009 18:07


Това е епидемия :lol: и на мен ми умряха бензиновите помпи


Потребителски аватар
spitt
Мнения: 49
Регистриран на: Нед 31 май 2009 10:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: razgrad, sofiq

Re: Корадо КР прекъсва - защо

Мнениеот spitt » Пет 09 окт 2009 18:49


Дано проблема да е в бензиновите помпи че незнам вече кво да правя. Много вече се ядосвам с моята. Дразни ме много след всички усилия които съм положил по нея.


Потребителски аватар
Karmann13
Мнения: 44
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Корадо КР прекъсва - защо

Мнениеот Karmann13 » Пет 09 окт 2009 20:43


G60 написа:Това е епидемия :lol: и на мен ми умряха бензиновите помпи


Аз не знам, ако са те ще съм донякъде доволен, защото ще има някаква яснота! Докато до момента ми е тъмна Индия! :banghead:


Потребителски аватар
Жоро Делчев
BBS Collector
Мнения: 2964
Регистриран на: Нед 19 сеп 2004 17:10
Автомобил: Golf GTI16V
Двигател: ABF 1994

Re: Корадо КР прекъсва - защо

Мнениеот Жоро Делчев » Съб 10 окт 2009 13:37


Хубаво е да се проверят двете помпи дали работят - ако малката в резервоара не работи голямата остава без или с малко бензин при ниско ниво и започват проблемите,бензиновия филтър също е важен елемент и трябва да се смени ако не е сменян дълго време.


Потребителски аватар
spitt
Мнения: 49
Регистриран на: Нед 31 май 2009 10:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: razgrad, sofiq

Re: Корадо КР прекъсва - защо

Мнениеот spitt » Вто 13 окт 2009 16:12


Колеги оправи се проблема - нагнетателна помпа се оказа. Никси и Мишо си свършиха работата просто безупречно. :да: :bowdown :bowdown



Върни се в “Scirocco & Corrado”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта