И аз да се похваля с едно Corrado

Техническа и сервизна информация за най-спортните модели на VW
Потребителски аватар
tontoni
Мнения: 210
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

И аз да се похваля с едно Corrado

Мнениеот tontoni » Сря 08 сеп 2010 18:59


Здравеите колеги.Новата ми кола е VW Corrado 1992 година 2.0 16в (код на мотора 9А)


http://pics.data.bg/cates/1/d0%be%d0%b1 ... 06092010e/


http://pics.data.bg/cates/1/be%d0%b1%d1 ... 6d2e3f/1l/


http://pics.data.bg/categ/1/%d0%be%d0%b ... 88a433/2d/]

Извинявам се за снимките.Правени са с гаден телефон.Нека да дам малко инфо за колата-задните джанти са по широки от предните,гарне ремус(оригинално от австрия),дига крилцето на 120 км/ч, с някакво спортно окачване доста ниско отпред и леко вирнато отзад,колата е с немски чип тунинг както и преди години е дошла от там на ход.Това са и плусовете но колата има доста козметични забелешки и мисля на пролет да го боядисам цялостно.Първа скорост влиза леко трудно и имам вапрос към колегите които са по запознати-видях ,че скоростите са на жила не на щангички,та вапроса ми е дали има някакъв реглаж на тези жила и може ли да се направи нещо по лесно да влиза първа или проблема е в скоростите?Втория ми вапрос е този датчик на делкото които е счупен за какво е?Трябва ли да се пртеснявам от счупенят му корпус?

Изображение
http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be ... 50cf1a/3h/

Бъдещите проекти по колта ще са цялостно пребоядисване и решетка без емблема.Ако някои има такава решетка и мисли да я продава нека да ми пусне един ЛС.

Последна промяна от tontoni на Вто 08 фев 2011 23:08, променено общо 6 пъти.




Потребителски аватар
Bat_Van4o
Мнения: 159
Регистриран на: Нед 04 апр 2010 16:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Новата ми кола-Corrado

Мнениеот Bat_Van4o » Сря 08 сеп 2010 19:02


За колко го взе ако не е тайна.Това корадо го знаят габровци :) Имаше слух, че се продава за 2500 :)


Потребителски аватар
tontoni
Мнения: 210
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Новата ми кола-Corrado

Мнениеот tontoni » Сря 08 сеп 2010 19:04


Bat_Van4o написа:За колко го взе ако не е тайна.Това корадо го знаят габровци :) Имаше слух, че се продава за 2500 :)

Колега имаше коментар които ми спести разходите по транспорта.


Потребителски аватар
suggar
Мнения: 875
Регистриран на: Нед 19 авг 2007 19:46
Автомобил: Seat Ibiza
Двигател: ASV
Местоположение: Габрово

Re: И аз да се похваля с едно Corrado

Мнениеот suggar » Сря 08 сеп 2010 23:49


ехеее честито да ти е, жалко че колата избяга от габрово...


Потребителски аватар
moreg
Мнения: 467
Регистриран на: Вто 03 апр 2007 18:59
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: KR
Местоположение: София
Контакти:

Re: И аз да се похваля с едно Corrado

Мнениеот moreg » Чет 09 сеп 2010 16:58


Датчика на делкото е "Датчик на Хол", при мене беше вързан по същия начин с тая опашка! Хубаво е че ти правят впечатление тия неща, защото са си за притеснение, тоя датчик в тоя вид е последна писта в буквалния смисъл на думата!
От сега те съветвам да го смениш защото ще те остави рано или късно на пътя в тоя вид както е!
А също така на самото делко ти липсва черната екранировка!
Иначе честито за Корадото да си го караш с здраве! :D


Потребителски аватар
Bat_Van4o
Мнения: 159
Регистриран на: Нед 04 апр 2010 16:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: И аз да се похваля с едно Corrado

Мнениеот Bat_Van4o » Чет 09 сеп 2010 17:05


Чувал съм за тоя автомобил е гледан много..Предполагам, че няма да съжаляваш..Супер колици са :)


Потребителски аватар
suggar
Мнения: 875
Регистриран на: Нед 19 авг 2007 19:46
Автомобил: Seat Ibiza
Двигател: ASV
Местоположение: Габрово

Re: И аз да се похваля с едно Corrado

Мнениеот suggar » Пет 10 сеп 2010 0:06


Не знам колко е гледан ама знам че не е каран много,корадото все на "1ви май прашно седеше", поне не го караше като БМВ-то mhihi


Потребителски аватар
Speed_Am_All
Мнения: 256
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 18:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: И аз да се похваля с едно Corrado

Мнениеот Speed_Am_All » Пет 10 сеп 2010 12:36


Колега добре дошъл в сектата :012: Много безаварийни и много да те радва.


Потребителски аватар
tontoni
Мнения: 210
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: И аз да се похваля с едно Corrado

Мнениеот tontoni » Нед 12 сеп 2010 20:06


Мерси за пожеланията колеги.Всеки които знае колата ми казва същото,че не била карана.Дано да е за добро.


Потребителски аватар
Karmann13
Мнения: 44
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: И аз да се похваля с едно Corrado

Мнениеот Karmann13 » Нед 12 сеп 2010 22:54


Честито, колега! Много безаварийни километри ти желая! Аз съм го виждал на живо доста пъти... И винаги ми е правило впечатление с добрата си визия... :да: Джантите са убиец! :)
Само че относно чипа мисля, че на механична инжекция няма как да се сложи по принцип (ако аз не бъркам разбира се!)
:) :beer


Потребителски аватар
Speed_Am_All
Мнения: 256
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 18:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: И аз да се похваля с едно Corrado

Мнениеот Speed_Am_All » Пон 13 сеп 2010 10:17


Karmann13 написа:Само че относно чипа мисля, че на механична инжекция няма как да се сложи по принцип (ако аз не бъркам разбира се!)
:) :beer


Мотора е 9А -> КЕ Motronic -> електромеханичен инжекцион -> има комп които управлява заплаването и в тесни граници може да променя горивната смес -> може да се сложи чип, но няма да даде почти никакъв резултат :beer


Потребителски аватар
don_pepone
Мнения: 71
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 17:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Re: И аз да се похваля с едно Corrado

Мнениеот don_pepone » Нед 03 окт 2010 18:53


Честита да ти е наистина. И аз искам пак да си взема Корадо (вр6) ако може mhihi . А относно чипът- оставете тая работа колеги колкото и да ми е тежко да го кажа- тая хидро-механична инжекция е умряла рбота вече


Потребителски аватар
tontoni
Мнения: 210
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: И аз да се похваля с едно Corrado

Мнениеот tontoni » Пон 04 окт 2010 19:07


don_pepone написа:Честита да ти е наистина. И аз искам пак да си взема Корадо (вр6) ако може mhihi . А относно чипът- оставете тая работа колеги колкото и да ми е тежко да го кажа- тая хидро-механична инжекция е умряла рбота вече

Колега успех с намирането на ВР6. Не си единствения които търсиш корадо с такъв мотор :wink: .Съвет от мен - търси неудряно купе пък по натам ако имаш средства вр6 ще доиде от самосебе си. Относно инжекцията не съм много съгласен има си минуси има и плусове, работата е във вечния спор КР или АБФ аз бих каза 9А ,но темата е дълга и широка.Мерси за всички пожелания.Сега търся халогени защото и двата са спукани.Разбрах ,че не ставали от старото корадо(преди фаислифта)и в момента си търся такива като моите.


G60

Re: И аз да се похваля с едно Corrado

Мнениеот G60 » Пон 04 окт 2010 19:22


tontoni написа:
don_pepone написа:Честита да ти е наистина. И аз искам пак да си взема Корадо (вр6) ако може mhihi . А относно чипът- оставете тая работа колеги колкото и да ми е тежко да го кажа- тая хидро-механична инжекция е умряла рбота вече

Колега успех с намирането на ВР6. Не си единствения които търсиш корадо с такъв мотор :wink: .Съвет от мен - търси неудряно купе пък по натам ако имаш средства вр6 ще доиде от самосебе си. Относно инжекцията не съм много съгласен има си минуси има и плусове, работата е във вечния спор КР или АБФ аз бих каза 9А ,но темата е дълга и широка.Мерси за всички пожелания.Сега търся халогени защото и двата са спукани.Разбрах ,че не ставали от старото корадо(преди фаислифта)и в момента си търся такива като моите.

Абе стават халогените,с леко преправяне ще паснат


Потребителски аватар
don_pepone
Мнения: 71
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 17:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Re: И аз да се похваля с едно Corrado

Мнениеот don_pepone » Вто 19 окт 2010 7:10


малко побългаряване и ще са ок :да:
А за варианта с здраво купе и после да сложа ВР6 мотор и аз съм по-навит да е така, дажи мисля за Р32 ама много скъпи в германия



Върни се в “Scirocco & Corrado”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта