Въпрос за компресора Г60

Техническа и сервизна информация за най-спортните модели на VW
Потребителски аватар
victorp
Мнения: 148
Регистриран на: Съб 10 фев 2007 22:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос за компресора Г60

Мнениеот victorp » Вто 05 окт 2010 22:24


Няма как всичко да е здраво най малко семеренги, уплътнения са за смяна.




Потребителски аватар
hose
Мнения: 611
Регистриран на: Пет 05 яну 2007 20:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за компресора Г60

Мнениеот hose » Вто 05 окт 2010 22:32


victorp написа:Няма как всичко да е здраво най малко семеренги, уплътнения са за смяна.



Има как да са здрави,макар и малък да е този шанс,но има как...Отвори го и после ще говорим,но всеки знае,че поддръжката на ладера не е никак евтина.... mhihi :Mr Green Fun


Потребителски аватар
paco
Мнения: 1817
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос за компресора Г60

Мнениеот paco » Сря 06 окт 2010 9:30


Не си играй с компресора а го закарай при Волен (1bar) от DragPower в Казичане да го отвори. Имат и ремонтен комплект и всичко. Отделно в ладера се слага една спец. герес вътре дето килограма и е по скъп от ремонтния комплект. Тя пази оплътненията и финално ше ти излезе и по-евтино.

РАСО


Потребителски аватар
fast_t
Мнения: 364
Регистриран на: Нед 10 юни 2007 21:47
Автомобил: VW Corrado G60 1992
Двигател: PG
Местоположение: EU

Re: Въпрос за компресора Г60

Мнениеот fast_t » Сря 06 окт 2010 12:57


Извинявам се, че използвам темата, но предполагам, че въпроса ще е полезен и за автора. Някой купувал ли е комплект от ebay.com? Искам да поръчам само уплътненията(лентите), семерингите и тефлоновата грес. Ако някой може да каже мнение за някой продавач от там, ще съм блогодарен. Може и от ebay.de.


Потребителски аватар
ivchoforever
Мнения: 121
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 3:51
Автомобил: Passat B3 1992
Двигател: 2.0 115 ADY
Местоположение: София

Re: Въпрос за компресора Г60

Мнениеот ivchoforever » Вто 12 окт 2010 14:20


А случайно някой да знае телефон за връзка с Волен :roll:


Потребителски аватар
POLO PAVLETI
Мнения: 1675
Регистриран на: Съб 13 авг 2005 20:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Airport Sofia (SOF / LB SF)

Re: Въпрос за компресора Г60

Мнениеот POLO PAVLETI » Сря 20 окт 2010 17:40


едно питане :roll: Замислям покупка на едно ударено Корадо .Колата е с удар отпред и компресора е леко засегнат като че ли ? Пластмасовата коруба от която излиза маркуч , е леко отворена при корпуса.Няма счупване по ладера , и по думи на собственика е перфектен, просто нещо е изместено и е леко открехнат. Питането ми е дали може да е много повреден, заслужава ли си да го взимам с прецакан компресор :?: осъзнавам че така е трудно да ми отговорите , но не съм запознат с устройството на Г- ладера и това ми прилича просто на пластмасов кожух хванат с болтчета :mrgreen:


Потребителски аватар
fast_t
Мнения: 364
Регистриран на: Нед 10 юни 2007 21:47
Автомобил: VW Corrado G60 1992
Двигател: PG
Местоположение: EU

Re: Въпрос за компресора Г60

Мнениеот fast_t » Сря 20 окт 2010 18:10


POLO PAVLETI написа:едно питане :roll: Замислям покупка на едно ударено Корадо .Колата е с удар отпред и компресора е леко засегнат като че ли ? Пластмасовата коруба от която излиза маркуч , е леко отворена при корпуса.Няма счупване по ладера , и по думи на собственика е перфектен, просто нещо е изместено и е леко открехнат. Питането ми е дали може да е много повреден, заслужава ли си да го взимам с прецакан компресор :?: осъзнавам че така е трудно да ми отговорите , но не съм запознат с устройството на Г- ладера и това ми прилича просто на пластмасов кожух хванат с болтчета :mrgreen:

Тази пластмасова кутия е заглушител на шума от компреса. Без нея си работи, само е по-шумен. Ето един с премахнат заглушител:
Изображение
P.S. Хубаво е да огледаш дали липсват парчета от заглушителя и дали има вероятност да са попаднали в компресора и също как е съхраняван компресора, в случай, че е имало отвор, през който може да е влизало прах и мръсотия.


Потребителски аватар
POLO PAVLETI
Мнения: 1675
Регистриран на: Съб 13 авг 2005 20:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Airport Sofia (SOF / LB SF)

Re: Въпрос за компресора Г60

Мнениеот POLO PAVLETI » Сря 20 окт 2010 18:23


Всичко му е перфектно, познавам колата и собственика. Онзи ден я удари , и от удара е мръднала просто пластмасовата кутия, около милиметър е пролуката и се вижда некъв семеринг с сива грес :roll: Не липсват никви парчета и нищо не е счупено. Колата е с спукан радиатор и изкривени ламарини двигатела не е засегнат изобщо :talk: Не знам просто да не би да изпуска заради тази пролука


Потребителски аватар
divaka
Мнения: 610
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 11:45
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 16vG60
Местоположение: София (Красна поляна)

Re: Въпрос за компресора Г60

Мнениеот divaka » Сря 20 окт 2010 19:24


ако го вземеш и го почнеш на части свиркай :wink:


Потребителски аватар
victorp
Мнения: 148
Регистриран на: Съб 10 фев 2007 22:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос за компресора Г60

Мнениеот victorp » Сря 27 окт 2010 22:32


Не знам колега но кола със удар може да има доста лоши последствия за въстоновяване например ако е усукана от удара.



Върни се в “Scirocco & Corrado”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 120 госта