Двигател без документи?!

Техническа и сервизна информация за най-спортните модели на VW
paradoxxx
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 03 юни 2010 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Двигател без документи?!

Мнениеот paradoxxx » Съб 08 яну 2011 6:21


Здравейте пичове! Имам един въпрос на който никой не може да ми даде точен отговор, та реших да питам вас ... туко виж няколко глави са по-умни от една :) Та по темата: имам Сироко ГТС 83година с малко по-куц двигател (1.6 70 коня)и искам да го сменя. Имам и един двигател пак от Сироко (малко по-нов модел), който е 1.8 120 коня и много ми се иска да си сложа него. Проблема обаче е, че тоя двигател от години не е в движение и съответно не са му плащани абсолютно никакви данаци, такси и прочие естествено няма и документи ... дори незнам дали е регистриран някъде. Та въпроса ми е какво да правя, трябва ли да го обявя някъде, къде да му оправя документите или по-скоро да се сдобия с такива без да ме изкарат, че съм го откраднал от някъде :D Никак не ми се иска да го давам за скрап, защото е в доста добро състояние (поне по думите на един монтьор) а пък и така или иначе го имам на готово..разбирате ме :)




Потребителски аватар
svetoslavstoev
Мнения: 43
Регистриран на: Нед 01 мар 2009 12:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Двигател без документи?!

Мнениеот svetoslavstoev » Нед 09 яну 2011 10:08


Слагай го и карай никoй няма работа да ти гледа под капака. Хората си слагат вр6 и си карат така ти се притесняваш за твоя. Единствения проблем е ако го продаваш и човека като си го пререгистрира, но тогава просо се заличава номера и го регистрират точно така НОМЕР ДВИГАТЕЛ : БЕЗ НОМЕР
Преди две години имах един воягер 3.3 в6 И тъй като беше поръждясал номера ми викат на ти тая шкурка търкай тука да видим номера (това в КАТ на канала).
Отговорих им че са луди аз затова сам платил тези такси и затова те взимат заплата. Мен номера на двигателя изобщо не ме интересува тъй като е резервна част. Отказаха ми да го регистрират, но тъй като колата беше на канала само бутнах дистанционното и я заключих. Казах им че няма да мръдне колата докато не се върна от кабинета на началника им. След 15 мин вече си получавах документите ST3303AM без номер на двигателя. Така и го продадох и си замина количката.


Потребителски аватар
ivkata
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 17 мар 2006 19:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: Двигател без документи?!

Мнениеот ivkata » Нед 09 яну 2011 18:09


Можеш да ъпгрейднеш твоя двигател с частите на този дето ти го дават! :wink:
Така ще имаш двигателят който желаеш,а и документите ще са ти легални. 8)


paradoxxx
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 03 юни 2010 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Двигател без документи?!

Мнениеот paradoxxx » Сря 12 яну 2011 2:50


svetoslavstoev написа:Слагай го и карай никoй няма работа да ти гледа под капака. Хората си слагат вр6 и си карат така ти се притесняваш за твоя.

А бе не смея да го слагам така. Един приятел кара БМВ 320 смени му двигателя с някакъв по силен и точно след една седмица го спряха на магистралата за превишена скорост, решили да гледат номерата на двигателя та после няма да ти казвам каква разправия е ... ходи доказвай тоя двигател от къде е от кого е и защо нямаш документи за него ... не си е работа така.


paradoxxx
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 03 юни 2010 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Двигател без документи?!

Мнениеот paradoxxx » Сря 12 яну 2011 2:50


ivkata написа:Можеш да ъпгрейднеш твоя двигател с частите на този дето ти го дават! :wink:
Така ще имаш двигателят който желаеш,а и документите ще са ти легални. 8)


Идеята и на мен ми е минавала през акъла, но като се поразмислих малко стигнах до извода, че аз от двигатели почти нищо не разбирам ако тръгна да правя нещо ще съм изцяло в ръцете на някой майстор пък нямам много положителни впечатления от майстори :D Да не говорим за финансите или по-скоро липсата на такива :)


paradoxxx
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 03 юни 2010 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Двигател без документи?!

Мнениеот paradoxxx » Сря 12 яну 2011 2:51


Други идеи имате ли? :roll:


rado_thunder
Мнения: 119
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 13:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Двигател без документи?!

Мнениеот rado_thunder » Сря 12 яну 2011 10:09


Някой приятел в морга ако имаш може да напише една фактура за двигател със същите номера но после в кат и т.н. Друг вариянт да се пренабие номера на двигателя. http://www.rm-brothers.com

Последна промяна от rado_thunder на Сря 23 фев 2011 20:56, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
tontoni
Мнения: 210
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Двигател без документи?!

Мнениеот tontoni » Сря 12 яну 2011 19:13


Пили го елегнатно номера на двигателя. Залеи го с някаква киселина да раждяса яко и около него също. Идеята е да е естествено и го при саждаи. На 70 коня данаците са добре на 120 данакът не е добре. Аз лично бих направил така. Дори да те спрат на път да си го търсят тоя номер дето го няма. mhihi


Потребителски аватар
don_pepone
Мнения: 71
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 17:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Re: Двигател без документи?!

Мнениеот don_pepone » Сря 02 фев 2011 20:05


а ако искаш иди в някоя морга и им дай дай някой лев да ти дадът фктура че сиси купил мотор без номер от тях и после триеш номера ,слагаш на колата регистрираш в кат и гаасссссссссс


paradoxxx
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 03 юни 2010 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Двигател без документи?!

Мнениеот paradoxxx » Вто 08 фев 2011 14:37


Съжалявам за късния отговор, но бях позабравил, че съм поствал тема :oops: случва се ... :lol: Та! Оказа се, че имало някакъв документ, който е издаден при вноса на колата от Германия ... явно на границата са го издавали тоя документ иии май се вижда светлинка в тунела :D ще питам в КАТ дали тоя документ ще ми свърши работа :)



Върни се в “Scirocco & Corrado”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта