За триене

Техническа и сервизна информация за най-спортните модели на VW
Потребителски аватар
basketwarrior
Мнения: 124
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 11:13
Автомобил: Passat B5 variant
Двигател: 1.8T APU
Местоположение: София,Люлин

За триене

Мнениеот basketwarrior » Нед 23 яну 2011 20:38


Здравейте колеги,
извинявам се ако въпроса ми е тъп ,но искам компетентно мнение ,сам не мога да гадая :D .Предстои ми изкарване на книжка и съответно купуване на кола.Спрял съм на Коррадо и по-точно G60. Можете ли да ми кажете какво трябва да знам за колата и възражения за това дали трябва да ми е първа кола.Да кажа че не я купувам заради мощността ,а заради любовта към нея. Другото което искам да питам е (може да се стори глупаво на някои колеги ) как е аудиото в колата? Искам качествен звук ,за това искам да знам от сега дали да заделям някоя и друга хилядарка за музика.Ако може да ми кажете проблемните места и деиствителния разход на гориво(градско и извънградско) просто ще сте златни. Благодаря на отзовалите се от сега... :D

Последна промяна от basketwarrior на Нед 09 окт 2011 11:04, променено общо 1 път.






Потребителски аватар
tontoni
Мнения: 210
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Коррадо като първа кола

Мнениеот tontoni » Вто 25 яну 2011 1:44


Колега много относително си написал първата ми кола!? Ако това означави ,че преди седмица си седнал за пръв път зад волана и бързаш да се похвалиш като напишеш тоя коментар по-добре не си зимаи корадо :lol: и без това са останали малко читави ,които никои няма да ти ги продаде. Това е кола която според мен не е за неопитен шофьор. Трябва да имаш представа от подръжка ,че да си купиш Г60. Повечето колеги с такива коли имат по още 1-2 за всеки ден и тези си ги карат и правят за кеф. Гледам си от София и се чуда кои те подлъга корадо да си купиш ,пичките не лепят много на него да ти кажа само :lol: .


Потребителски аватар
Gigabyte
Мнения: 2857
Регистриран на: Нед 29 окт 2006 9:08
Автомобил: neko drugo
Двигател: vaprosche
Местоположение: Оряхово / Велико Търнуу

Re: Коррадо като първа кола

Мнениеот Gigabyte » Вто 25 яну 2011 21:48


Купувай ;) Щом ти е на сърце взимай ,ако щеш и до утре да слушаш умовете в тоя форум ,важното е на теб какво ти харесва и какво те радва. Щом наистина смяташ ,че това е твоята кола ,не се замисляй. Иначе в началото трябва по-спокойната ,щото 160коня за начинаещ са си множко ,но няма да купуваш всеки ден кола :) За харченето си харчи ,не е от най-икономичната кола бъди сигурен mhihi


Потребителски аватар
fast_t
Мнения: 364
Регистриран на: Нед 10 юни 2007 21:47
Автомобил: VW Corrado G60 1992
Двигател: PG
Местоположение: EU

Re: Коррадо като първа кола

Мнениеот fast_t » Вто 25 яну 2011 22:08


Не ти препоръчвам G60. Двигателят е по-сложен от 16 клапановите и съответно има много повече неща, които да са се износили с годините и да ти скъсат джоба.


Потребителски аватар
tontoni
Мнения: 210
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Коррадо като първа кола

Мнениеот tontoni » Вто 25 яну 2011 22:24


Млад шофьор на кола 160 коня ми звучи като малко дете на пистов мотор.И в двата случея ще им е кеф ама накрая ще пострада някои.


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: Коррадо като първа кола

Мнениеот golf_td » Пет 28 яну 2011 17:52


Aми според мен е добър избор, за скоростта и опасността - има я с всяка кола.Аз също като млад шофьор имах произшествие , а не бях с корадо.Бях и все още съм с голф 2.Важното е да се внимава.За мацките - дали се лепят или не.Ами колеги ще ме извинявате ама не е ли по важно да е с вас заради самите вас или заради колата?Аз като съм с голф 2 - не са ми липсвали гаджета. Не ми липсваха когато бях и с един велосипед. Ако си го казал като шегичка - извинявам се, но съгласете се че има много много хора,които зарибяват чрез колите си, самочувствието им се дължи само на колите им... мисля че е комплексарско!За мен лично дори е смехотворно, но наистина има глупави момичета,които се захласват по такива коли и затова стават гаджета с шофьорите им - заради нищо друго!


berta
Мнения: 194
Регистриран на: Вто 14 дек 2010 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Коррадо като първа кола

Мнениеот berta » Пет 28 яну 2011 20:15


За съжаление пич повечето момичета гледат... парите съответно колата определя как си финансово... и така
За мощността, кво и е мощното 160 коня на тва купе е буквално колко некой кр в голф 2ка.. сега един съвет от човек като мене който доста е препатил хубаво е за 1ва кола да си вземеш масова кола или иначе казано 2ка или 3ка :)(аз имам само 2ки)защото в началото докато свикнеш да караш 100% ще имаш птп (недай си боже като моето Тотал щета) и като проимаш птп трудно се намират частите.. аз съм фен на старата генерация и имам едно Сироко няма да ти казвам какво е тука.. един познат си търси калник вече 4ти месец.... макар и корадото да е малко по масово ще те одерат от към цени ако го удариш или някой те удари,та с 2 думи купи си неква 2ка за предпочитане е 90/112 коня :) тури си и 1 газ и с спестените пари догодина вече като свикнал си купи 1 сироко... и си го карай събота и неделя тамън ще си навлезнал в нещата :)


G60

Re: Коррадо като първа кола

Мнениеот G60 » Съб 29 яну 2011 0:57


berta написа: кво и е мощното 160 коня на тва купе е буквално колко некой кр в голф 2ка...... макар и корадото да е малко по масово ще те одерат от към цени ако го удариш или някой те удари


Май въобще не си на ясно :lol: Наистина ли мислиш ,че Корадо е по масова кола от Широко :screwy а що се отнася до мощността,""ЗДРАВО"" Г60 в купе на Корадо върви доста по добре от КР в купе на Г2

п.п. Първото поколение на Scirocco се появява на бял свят през 1974 година, а през 1992-а моделът е спрян от производство. За тези 18 години са произведени и реализирани на пазара 795 650 бройки

Volkswagen Corrado-сглобяван е от Karmann между 1988 и 1995 година произведени са 97 521 бройки


berta
Мнения: 194
Регистриран на: Вто 14 дек 2010 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Коррадо като първа кола

Мнениеот berta » Съб 29 яну 2011 8:31


Защо трее да се правиш на умен ?само си отвори мобилето и цъкни и на корадо и на сироко и сам ще видиш коя кола е по масова,цъкни в купува и ще видиш колегата методжор от кога си търси калник,за корадото решаваш и си купуваш тунинг фарове,за сирокото един мигач не може да си купиш...

Последна промяна от radotom на Съб 29 яну 2011 11:16, променено общо 1 път.
Причина: Без квалификации и без километрични цитати, моля!


Потребителски аватар
tontoni
Мнения: 210
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Коррадо като първа кола

Мнениеот tontoni » Пон 31 яну 2011 0:33


berta написа:Защо трее да се правиш на умен ?само си отвори мобилето и цъкни и на корадо и на сироко и сам ще видиш коя кола е по масова,цъкни в купува и ще видиш колегата методжор от кога си търси калник,за корадото решаваш и си купуваш тунинг фарове,за сирокото един мигач не може да си купиш...


Колега аз подкрепям Г60 защото на мен ако ми потрябва фасе лифт капак или калник (защото карам корадо с втората муцуна) от каде ще ги купя? С тия малко броики дето са останали от лифтовите чак на части да има се самнявам. Това ,че последните 7-8 месеца изникнаха 2-3 корадото на части това не ги прави по масови коли! Аз лично имам познати с 3 широкота от старите и нито един с корадо. Още повече мисля ,че корадо е с доста по добро изпълнение от широко.Говоря като купета.До сега не съм видял гнило корода докато при широко е нормално на някои контролни места да се среща раждичка. Неискам да споря повече защото искам да има разбиране между привържениците на двата изчезващи модела!

П.П. с горния пост дето съм писал за жените ,че не връзват на корадо е изцяло под формата на шега. Ако исках да ми връзват по този начин определено нямаше да карам Корадо или друга стара спортна кола!


berta
Мнения: 194
Регистриран на: Вто 14 дек 2010 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Коррадо като първа кола

Мнениеот berta » Пон 31 яну 2011 10:46


със сигурност е по голям шанса повярвай ми... за сирокото искам да си купя бели мигачи... ако ми кажеш къде има че те позлатя..


Потребителски аватар
metojoor
Мнения: 164
Регистриран на: Съб 30 май 2009 12:37
Автомобил: scirocco mk2 polo 6N
Двигател: AGU AEX T
Местоположение: София,Кривина

Re: Коррадо като първа кола

Мнениеот metojoor » Пон 31 яну 2011 11:16


Пит стоп 140 евро мисля че бяха mhihi


Потребителски аватар
Ugeorge
Мнения: 325
Регистриран на: Нед 27 ное 2005 9:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Коррадо като първа кола

Мнениеот Ugeorge » Чет 10 фев 2011 9:24


И без това са останали малко бройки Корадо, по-добре си купи Голф. А по въпроса дали Сироко или Корадо е по-масово. Ще кажа че частите за Сироко се намират много по-трудно в момента.


berta
Мнения: 194
Регистриран на: Вто 14 дек 2010 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Коррадо като първа кола

Мнениеот berta » Чет 10 фев 2011 18:28


Да,само да вметна че нещо елементарно като тампон за задния мост няма никъде.. в нито 1 магазин само не съм питал в фв но явно и до там ще се стигне



Върни се в “Scirocco & Corrado”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта