Въпрос относно Corrado vr6

Техническа и сервизна информация за най-спортните модели на VW
Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Въпрос относно Corrado vr6

Мнениеот pe6kata » Пет 29 юли 2011 7:43


tontoni написа:...ти виждал ли си какви мъртъвци са нашенските ВР6-ци?


очевидно имаш детайлна представа за нашенските вр6-ци- кола по кола :bowdown
и докато вие се филмирате яко, има достатъчно хора дето си ги карат.
едно тди има по-скъпа поддръжка от вр6.
колко от вас пишещите по темата сте карали за известен период и сте поддържали вр6?
спрете да се самозалъгвате, че абф с модове= вр6. Дори и като се направи на времената на стоков вр6(с немалко пари, щото ако някой си мисли че с къси скорости, филтърче и чипче ще стане...) то пак е различна като поведение, звук и въобще удоволствие за каране.

към автора на темата- вземи порастни, извади си книжка, знам че те сърбят пръстчетата, но когато поставиш конкретни въпроси пред реална покупка, с удоволствие бих ти отговорил доколкото мога.

читаво корадо навън ще е с близо 2 пъти по-висока цена от бг. Модела е култов и стойностни екземпляри, като някое супер запазено вр6 и много пари и най-важното е че се търсят. Както брабус каза, цената им ще става все по-висока и по-висока...




Потребителски аватар
Vw motorsport
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 26 юни 2011 0:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос относно Corrado vr6

Мнениеот Vw motorsport » Пет 29 юли 2011 16:54


pe6kata написа:
tontoni написа:...ти виждал ли си какви мъртъвци са нашенските ВР6-ци?


очевидно имаш детайлна представа за нашенските вр6-ци- кола по кола :bowdown
и докато вие се филмирате яко, има достатъчно хора дето си ги карат.
едно тди има по-скъпа поддръжка от вр6.
колко от вас пишещите по темата сте карали за известен период и сте поддържали вр6?
спрете да се самозалъгвате, че абф с модове= вр6. Дори и като се направи на времената на стоков вр6(с немалко пари, щото ако някой си мисли че с къси скорости, филтърче и чипче ще стане...) то пак е различна като поведение, звук и въобще удоволствие за каране.

към автора на темата- вземи порастни, извади си книжка, знам че те сърбят пръстчетата, но когато поставиш конкретни въпроси пред реална покупка, с удоволствие бих ти отговорил доколкото мога.

читаво корадо навън ще е с близо 2 пъти по-висока цена от бг. Модела е култов и стойностни екземпляри, като някое супер запазено вр6 и много пари и най-важното е че се търсят. Както брабус каза, цената им ще става все по-висока и по-висока...


Мерси колега за отговора :bowdown :beer тук по форума така като гледам ти си май най-големия запалянко на тема ВР6 :)


Ще го обмислям още,бих взел корадо вр6 само ако уцеля добър и запазен егземплияр иначе Голф мк3 гти 16в знам че със вр6 не може почти да се сравнява тов ами е ясно но аз съм доволен да го докарам АБФ-а до към 170-80 кончета доволна работа като за начинаещ Голфаджия :beer :Mr Green Fun


dkalfov
Мнения: 989
Регистриран на: Пет 28 сеп 2007 21:32
Автомобил: corrado
Двигател: pg
Местоположение: Идем из Село
Контакти:

Re: Въпрос относно Corrado vr6

Мнениеот dkalfov » Пон 08 авг 2011 16:42


мога да ти кажа че съм в германия от около година и половина вече и разгледах доста корадота вр6 иииии са от около 5000е нагоре рядък модел култ в общи линий всичките много читави но са си пари,а и ако ти е първа кола не се мятай на корадо освен ако баща ти не държи бензиностанция и магазин авто части за редки бегачки :drunk


Потребителски аватар
UnLucky
Мнения: 258
Регистриран на: Съб 06 мар 2010 23:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос относно Corrado vr6

Мнениеот UnLucky » Пон 08 авг 2011 17:52


Vw motorsport написа:даже още нямам книжка на 17 съм :Mr Green Fun обаче плановете още от рано ги почвам

Колега, сега си на 17 г. а Корадо струва 5 хиляди у ЕВРО, докато станеш на 20 и вземеш книжка и докато събереш парите, за колата те ще станат 10 хиляди у евро, и почти няма да има части за тях в България!

И друго, не бързай със плановете, млад си още, и аз на твойте години бях толкова запален по колите!
Но когато пораснеш с още някой година, мисленето ще ти се промени!

Не искам да те критикувам, нито желая да ми се обиждаш :да:

Насочил си се към хубави коли, дето вървят! Но когато вече стане твоя собственост само докато платиш данъците на колата и ще трябва да я прибереш в гаража, да чакаш другата заплата, да и сложиш гориво!
Много е прав колегата че трябва да имаш бензиностанция и авточасти за да потдържаш такъв екземпляр, шот всяко хубаво нещо си иска неговото!

Желая ти късмет :012:


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Въпрос относно Corrado vr6

Мнениеот pe6kata » Пон 08 авг 2011 18:01


абе няма ли да се спрете с тия глупости вашите...
бегачка била, самолет била... говорим за кола под 200 коня.
и хал хабер си нямате колко гори една вр6-ца, нито каква е цената на резервните части.Смея да твърдя че съм в час в това отношение. Нямам намерение да пиша във всяко второ мнение колко точно гори или кое точно струва, щото взе да ми писва. Ама иначе пишем, няма проблеми. Никак не обичам хора, които говорят празни приказки...

Айде според така разбиращите- почнете със цените- вериги, свещи кабели, съединители, бутала, сегменти и т.н.
Много е скъпо, ама айде най-накрая напишете нещо смислено със цифри, за какво точно става въпрос, кое е толкова скъпото. Аман...


G60

Re: Въпрос относно Corrado vr6

Мнениеот G60 » Пон 08 авг 2011 18:10


pe6kata написа:абе няма ли да се спрете с тия глупости вашите...
бегачка била, самолет била... говорим за кола под 200 коня.
и хал хабер си нямате колко гори една вр6-ца, нито каква е цената на резервните части.Смея да твърдя че съм в час в това отношение. Нямам намерение да пиша във всяко второ мнение колко точно гори или кое точно струва, щото взе да ми писва. Ама иначе пишем, няма проблеми. Никак не обичам хора, които говорят празни приказки...

Айде според така разбиращите- почнете със цените- вериги, свещи кабели, съединители, бутала, сегменти и т.н.
Много е скъпо, ама айде най-накрая напишете нещо смислено със цифри, за какво точно става въпрос, кое е толкова скъпото. Аман...

Ей я да не ядосвате "Пешката" :beat_butt2
А иначе наистина си е прав човека да се нерви,в тия теми винаги пишат хора дето са виждали такава кола и още повече с такъв мотор само на картинка :idea: но иначе дават компетентни мнения.
Колко от по горе изявилите се в темата карат ВР6 :?: май николко :lol:
П.П. Е айде един е ама от скоро и няма много впечатления :wink:


Потребителски аватар
hose
Мнения: 611
Регистриран на: Пет 05 яну 2007 20:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос относно Corrado vr6

Мнениеот hose » Пон 08 авг 2011 22:23


МАЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕ нема такава тема,закуевам се
:063: :063: :063: :063: :063: :063: :063: :bowdown :bowdown :bowdown :bishop


Потребителски аватар
Vw motorsport
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 26 юни 2011 0:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос относно Corrado vr6

Мнениеот Vw motorsport » Вто 09 авг 2011 2:18


[quote="UnLucky"][quote="Vw motorsport"]!

Но когато пораснеш с още някой година, мисленето ще ти се промени!

Мисленето се съмнявам да ми се промени mhihi



Иначе колеги разбирам ви че искате да ми кажете че вр6 корадо не е за начинаещи шофиори затова ще гледам по спокойно на нещата голф 3 GeTeI 16V mhihi или най-много 3-ка вр6 ама това е почти същото като корадото вр6 така че е малко вероятно да е във гаража ми :Mr Green Fun има време смо ако може някой да ми сподели щото гледам има хора дето са се качвали и на 3-ка АБФ и на 3-ка ВР6 и да ги питам ако трябва да избирам едно от двете кое е по-добро питам само от любопитство


Потребителски аватар
hose
Мнения: 611
Регистриран на: Пет 05 яну 2007 20:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос относно Corrado vr6

Мнениеот hose » Чет 11 авг 2011 22:55


Която и да избереш,все ще сбъркаш....Това не са коли за начинаещи шофьори,вервай ми...


Потребителски аватар
Vw motorsport
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 26 юни 2011 0:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос относно Corrado vr6

Мнениеот Vw motorsport » Пет 12 авг 2011 1:22


hose написа:Която и да избереш,все ще сбъркаш....Това не са коли за начинаещи шофьори,вервай ми...

Не знам обаче аз вече карах един АБФ 8) просто поне аз много му се изкефих и мисля че бих се справил да го карам като моя кола найстина може лесно да се самобие човек със такава кола но аз внимавам,кефи ме как набира въпреки че е Stock а и звука ме кефи понеже е със конусен спортен филтер :Mr Green Fun а бе добре машина :bowdown надявам се да стана и аз собственик на мк3 АБФ :drunk


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Въпрос относно Corrado vr6

Мнениеот escrime » Пет 12 авг 2011 14:13


Vw motorsport написа:Не знам обаче аз вече карах един АБФ 8) просто поне аз много му се изкефих и мисля че бих се справил да го карам като моя кола найстина може лесно да се самобие човек със такава кола но аз внимавам,кефи ме как набира въпреки че е Stock а и звука ме кефи понеже е със конусен спортен филтер :Mr Green Fun а бе добре машина :bowdown надявам се да стана и аз собственик на мк3 АБФ :drunk


Имаш предвид да Омре ли? Вероятно с буквар в ръка...

Колега, прочети още веднъж написаното в темата ти и си направи някои изводи. :!:
Автомобилите не са само за забавление. Могат да бъдат изключително опасни :!:


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Въпрос относно Corrado vr6

Мнениеот pe6kata » Пет 12 авг 2011 14:32


мисля че почвате да ставате досадни с тия забележки!!!
както се вижда, момчето си пише достатъчно грамотно. Просто е изпуснало буквата "у" във въпросната дума.

Така излиза че хем правиш забележка, хем си в пъти по-неграмотен,ако въобще малкия ни колега би могло да се нарече неграмотен, щом като тръгваш да заменяш "о" с "у" във "самОбие", при положение, че се пише "самоубие".

та, малко по-спокойно с тия нища, ако обичате. Едно е някой наистина фрапантен неграмотник, друго е човек да изпусне нещо или просто да не се престарава супер много в граматично отношение. Нека да наблегнем все пак на това, което се пише като съдържание, щото на мен специално по ми е проблем това отколкото...


Потребителски аватар
Vw motorsport
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 26 юни 2011 0:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос относно Corrado vr6

Мнениеот Vw motorsport » Пет 12 авг 2011 14:38


pe6kata написа:мисля че почвате да ставате досадни с тия забележки!!!
както се вижда, момчето си пише достатъчно грамотно. Просто е изпуснало буквата "у" във въпросната дума.

Така излиза че хем правиш забележка, хем си в пъти по-неграмотен,ако въобще малкия ни колега би могло да се нарече неграмотен, щом като тръгваш да заменяш "о" с "у" във "самОбие", при положение, че се пише "самоубие".

та, малко по-спокойно с тия нища, ако обичате. Едно е някой наистина фрапантен неграмотник, друго е човек да изпусне нещо или просто да не се престарава супер много в граматично отношение. Нека да наблегнем все пак на това, което се пише като съдържание, щото на мен специално по ми е проблем това отколкото...

:bowdown :bowdown :bowdown


doktor_boltz
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 09 фев 2009 14:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Въпрос относно Corrado vr6

Мнениеот doktor_boltz » Съб 13 авг 2011 7:21


М дааа!! Мине се не мине време и някой решава да попита дали да си купи корадо вр6 или някакъв велосипед. Абе просто добре ви звучи или какво? Аз като си купувах вр-а просто питах някой проблемен ли е двигатела. Странното е че всички който съм питал бяха на мнение - бегай това е егати боклука. Обаче познавайки българите - реших да прегледам западните форуми кво пишат. Според германците това е един от най хубавите двигатели произвеждани до тогава от фолксваген. само че има специфики в подръжката. Веригата противно на мненията в БГ се СМЕНЯ и то на 120-140 хил. км. И другото е че сорадо вр се охлажда малко по-трудно и поради това е необходимо ако смятаме да карама 30 минути над 200 км. да имаме монтиран маслен радиатор. Защото колата започва да се пържи. Дребни неща. Иначе аз си избрах колата. Купих си я . Забележете - платих и акциза тогава. И вече 4 години си я карам с любов. И си я правя като се счупи. А тоя дето пита знаеш ли ги българските вр-и ще го питам, ти откъде ги знаеш. Аз освен моето друго вр6 на живо още не съм виждал. Така че в общи линии когато искаш нещо си го купуваш, а не питаш дали това или косачката да избера примерно. Аз дадох много пари за колата си погледнато реално и не съжалявам. положението ме устройва и все още си доставям удоволствие като я подкарам.


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Въпрос относно Corrado vr6

Мнениеот escrime » Пон 15 авг 2011 8:53


Да, окей, съгласих се и поднасям извинения за конкретната забележка.
Стори ми се, че има 2 "о" в думата и това доста ме набоде в очите.
Не, че това е единствена грешка в писането на автора...

Моят съвет си остава същия - колегата да се освободи поне за час-два от желанието си за ракета на колела и да обмисли внимателно всички аспекти - цел, с която ще се ползва автомобила, сума за закупуване, ремонти, редовна поддръжка, други прилежащи разходи.

Успех с избора!



Върни се в “Scirocco & Corrado”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 105 госта