Ниски обороти

Техническа и сервизна информация за най-спортните модели на VW
Потребителски аватар
beyker_boy
Мнения: 245
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 21:17
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: Червен бряг
Контакти:

Ниски обороти

Мнениеот beyker_boy » Пон 26 сеп 2011 16:20


Искам да попитам дали на някои от вас не му се е случвало следното. Преди това да кажа, че четох темите и не намерих сходен проблем или ако е писало съм го пропуснал (нали трябва и да работим по малко). Та проблема се появи вчера. Колата пали от раз. Както казват само като погледна ключа. Но за пръв път след съвсем леко подаване на газта усетих леко потрепване, леко прекъсване или замисляне. Не вдигна рязко оборотите. След като покарах колата - никакви ядове. Повозих се, измих я и като я запалих отново и както винаги запали от раз. Но след около 20 секунди оборотите вместо да застанат в нормалното си положение паднаха на под 500 и започнаха да танцуват нагоре надолу. От под 500 до нормалните, но не и повече. Какво ли може да и се е случило. Четох теми с проблеми в стъпковите моторчета, с проблеми в горивната помпа. При проблемите със стъпковото моторче, случаите винаги бяха в покачване на оборотите. А проблемите с бензиновата помпа са характерни с ниската мощност и недостиг за форсиране. При мен се форсира без пробплем.




Потребителски аватар
Speed_Am_All
Мнения: 256
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 18:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ниски обороти

Мнениеот Speed_Am_All » Пон 26 сеп 2011 18:07


Провери кабелите на свещите. Все пак проблема ти се позасилил след като си я измил. Моето 9А съм го разследвал многократно заради такива симптоми. Проблемите които съм отстранил до сега:
дюзи, кабели на свещи, настройка на клапана на за диференциалното налягане (този които стои отстрани на главата на инжекциона, но не е за препоръчване да се пипа) и богата смес.


doktor_boltz
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 09 фев 2009 14:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Ниски обороти

Мнениеот doktor_boltz » Пон 26 сеп 2011 23:08


Почисти си дросела


Потребителски аватар
beyker_boy
Мнения: 245
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 21:17
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: Червен бряг
Контакти:

Re: Ниски обороти

Мнениеот beyker_boy » Вто 27 сеп 2011 16:29


Благодаря ви много за бързите отговори. От кабелите няма да е. Кажи речи са нови и тях ги поогледах, но за другите неща, които ме съветвате - не зная дали ще се оправя. Гледам да не пипам мн мн където не трябва. Дори и някои от нещата не знам какво представляват и къде на колата се намират. Но ще пробвам да изчистя дросела. Само да излезе малко свободно време и ще го подхвана.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ниски обороти

Мнениеот dobrin » Вто 04 окт 2011 9:15





Върни се в “Scirocco & Corrado”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 75 госта