VW Corrado, 1992, 9A - Освежаване

Техническа и сервизна информация за най-спортните модели на VW
Потребителски аватар
Wrofeel_VR6
Мнения: 1670
Регистриран на: Съб 14 апр 2012 20:39
Автомобил: Passat 3B2 1.8T 20V
Двигател: AEB
Местоположение: Видин

Re: Освежаване

Мнениеот Wrofeel_VR6 » Сря 11 юли 2012 22:34


Направи една снимка от горе да го види ме целия :да: .




Потребителски аватар
beyker_boy
Мнения: 245
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 21:17
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: Червен бряг
Контакти:

Re: Освежаване

Мнениеот beyker_boy » Сря 11 юли 2012 22:36


Както казах и по-рано, не се получи ефекта, който очаквах. Може би и това, че е тъмно като правих снимките и светкавицата на фотоапарата не позволяваше да се види как отразяват светлината. Като се прибера следващия път ще направя снимки през деня, за да се види как отражават колекторите след излъскването.


Потребителски аватар
beyker_boy
Мнения: 245
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 21:17
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: Червен бряг
Контакти:

Re: Освежаване

Мнениеот beyker_boy » Сря 11 юли 2012 22:42


Wrofeel_VR6 написа:Направи една снимка от горе да го види ме целия :да: .



По-нататък като се прибера ще го наснимам по-обстойно. Колата ми понеже няма климатик и алтернатора ми стои по-ниско долу. Има модели при които алтернатора стои по-високо. Мислих да търся стойка, която да го повдигне, за да се вижда по-добре, но се отказах (за сега).


Потребителски аватар
beyker_boy
Мнения: 245
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 21:17
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: Червен бряг
Контакти:

Re: Освежаване

Мнениеот beyker_boy » Сря 11 юли 2012 23:08


Та всичката тази работа започна, защото колата работеше много добре и изведнъж на два пъти заглъхваха оборотите. Колеги ме посъветваха да почистя дросела и аз леко полеко изчистих всичко по двигателя и смених всички гарнитури, уплатнения, фланци и т.н. Та след като сглобх всичко дойде момента за запалването. Въртя и .... не пали. Пак и пак и нищо. Целия се препотих, викам си - забравил съм някой кабел. И накрая и акумолатора спря да върти. Беше към 10 часа вечерта и като пипнах зад дросела и разбрах, че съм забравил един от маркучите на вакуума. Закачих го, но акумулатора паднал. Чаках около 30-тина минути и през това време акумулатора се посъживил, врътвам и от първия път запали. Голям кеф, но.... не за много дълго. След като позагря двигателя леко по леко вдигна оборотте и сега ми държи около 1150-1200 оборота. На следващия ден отивам врътвам и заработи добре, но леко по леко оборотите се вдигнаха отново, както беше миналата вечер.

Та сега знаещите колеги да кажат как да постъпя. Според мен напълно вероятно е тава да е от стъпковото моторче, още повече, че когато стисна маркуча, който отива към стъпковото моторче и оборотите падат и се държат ниски и работата на мотора е равномерна. Пробвах и да откача стъпковото моторче, докато двигателя работи. Като махнах буксата и оборотите започнаха да играят - нагоре и надолу. Според вас дали е от стъпковото моторче или може и да е от някой вакуум? Следващият път като се прибера ще напръскам моторчето с кореселин с ВД40 и какво ли не, но не знам дали само там ще е причината. И дали това е причината.


Потребителски аватар
beyker_boy
Мнения: 245
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 21:17
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: Червен бряг
Контакти:

Re: Освежаване

Мнениеот beyker_boy » Сря 11 юли 2012 23:27


Имам примерна схема на капака над радиатора, като тази по долу. Въпроса ми е за двете мъркучета, които съм посочил на снимката. Дали такава е последователноста, точно както е показано или това, което идва от инжекциона трябва да размени мястото си с това, което идва от задната част на колектора. Аз съм ги вързал както е по схемата.
Прикачени файлове
diagram.jpg


Потребителски аватар
beyker_boy
Мнения: 245
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 21:17
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: Червен бряг
Контакти:

Re: Освежаване

Мнениеот beyker_boy » Нед 15 юли 2012 15:40


Сега искам да попитам повечето от вас на какво мнение са за една така изглеждаща задна броня.Какво мислите за изчстена задна броня на Корадо? Сега ще кача няколко снимки и ще очаквам мнението ви. Ако сложа такава броня на колата ще трябва да се преправи и ауспуха малко.


Потребителски аватар
Wrofeel_VR6
Мнения: 1670
Регистриран на: Съб 14 апр 2012 20:39
Автомобил: Passat 3B2 1.8T 20V
Двигател: AEB
Местоположение: Видин

Re: Освежаване

Мнениеот Wrofeel_VR6 » Нед 15 юли 2012 23:43


Ако дадеш една,две снимки на колата от зад ще добием представа :lol: .
Дай малко дневни снимки на двигателния отсек :o .


Потребителски аватар
Speed_Am_All
Мнения: 256
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 18:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Освежаване

Мнениеот Speed_Am_All » Пон 16 юли 2012 13:41


beyker_boy написа:... Какво мислите за изчстена задна броня на Корадо? ...


Колега на мен много ми харесва изчистена. :да:

Трябваше да пребоядисам задната броня на корадото ми и се бях решил да е правя така. Но като отидох да ми направят аспуха като на дизел, за да не се вижда, ми казаха че целия шум от мотора ще влиза в колата, защото бензиновите били дрън-дрън и така нататък. За мен това беше проблем, защото тогава корадото ми беше единствена кола и доста пътувах с нея, а шума при 140км/ч си е без това много. Сега ме е яд че го послушах.

пп евала за усилията по освежаването на мотора


Потребителски аватар
eze_
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 08 юли 2009 19:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: стара загора
Контакти:

Re: Освежаване

Мнениеот eze_ » Вто 17 юли 2012 19:01


Супер е станал мотора колега..


Потребителски аватар
beyker_boy
Мнения: 245
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 21:17
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: Червен бряг
Контакти:

Re: Освежаване

Мнениеот beyker_boy » Нед 22 юли 2012 17:12


Wrofeel_VR6 написа:Ако дадеш една,две снимки на колата от зад ще добием представа :lol: .
Дай малко дневни снимки на двигателния отсек :o .


Другата седмица само да се прибера и ше я наснимам. Колата си стои в родния ми край, аз бачкам в София и сега бях 1 седмица по екскурзии и така и не я наснимах. Само да се прибера и ще я наснимам. А отзад си е съвсем в стоково състояние с емблемата, надписите и т. н.


Потребителски аватар
beyker_boy
Мнения: 245
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 21:17
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: Червен бряг
Контакти:

Re: Освежаване

Мнениеот beyker_boy » Нед 22 юли 2012 17:18


Speed_Am_All написа:
beyker_boy написа:... Какво мислите за изчстена задна броня на Корадо? ...


Колега на мен много ми харесва изчистена. :да:

Трябваше да пребоядисам задната броня на корадото ми и се бях решил да е правя така. Но като отидох да ми направят аспуха като на дизел, за да не се вижда, ми казаха че целия шум от мотора ще влиза в колата, защото бензиновите били дрън-дрън и така нататък. За мен това беше проблем, защото тогава корадото ми беше единствена кола и доста пътувах с нея, а шума при 140км/ч си е без това много. Сега ме е яд че го послушах.

пп евала за усилията по освежаването на мотора



Аз вече се захванах с броннята. Но не съм много напреднал. Ще покажа напредъка по-нататък. Но се радвам, че ти допада идеята. Няколко пъти ти виждах Корадото по пътя зя Плевен и веднъж на паркинга на Кауфланд в Младост и много е стегната колата ти. Личи си, че си чомек с вкус. Ще показвам напредъка си с това начинание. Само не знам как да направя с куката за теглене от дясната страна на колата. Не ми се иска да я режа. Ще видим.


Потребителски аватар
Speed_Am_All
Мнения: 256
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 18:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Освежаване

Мнениеот Speed_Am_All » Пон 23 юли 2012 22:26


Колега довършвай корадото и да се съберем повече корадота на събора :beer тази година:

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=4&t=332538

пп тази година съм с моята кола :banana , никакви такива двама корадоджии с едно корадо :012:


Потребителски аватар
divaka
Мнения: 610
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 11:45
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 16vG60
Местоположение: София (Красна поляна)

Re: Освежаване

Мнениеот divaka » Пон 23 юли 2012 22:28


Speed_Am_All написа:Колега довършвай корадото и да се съберем повече корадота на събора :beer тази година:

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=4&t=332538

пп тази година съм с моята кола :banana , никакви такива двама корадоджии с едно корадо :012:


:bleh1


Потребителски аватар
Speed_Am_All
Мнения: 256
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 18:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Освежаване

Мнениеот Speed_Am_All » Пон 23 юли 2012 22:34


divaka написа:
Speed_Am_All написа:Колега довършвай корадото и да се съберем повече корадота на събора :beer тази година:

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=4&t=332538

пп тази година съм с моята кола :banana , никакви такива двама корадоджии с едно корадо :012:


:bleh1



Добре де може да ме закараш до Плевен да си извадя моето от гаража :bowdown

пп само да не съм чул че ще идваш с голфарата :heavymetal:


Потребителски аватар
beyker_boy
Мнения: 245
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 21:17
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: Червен бряг
Контакти:

Re: Освежаване

Мнениеот beyker_boy » Вто 24 юли 2012 9:18


Speed_Am_All написа:Колега довършвай корадото и да се съберем повече корадота на събора :beer тази година:

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=4&t=332538

пп тази година съм с моята кола :banana , никакви такива двама корадоджии с едно корадо :012:



Тази година съм се навил много да дойда на събора. Не знам дали ще успея до тогава да направя бронята, защото и ауспусите се правят и така на татък. Но и така както е сега пак става. Много ми се иска да дойда. Дано няма никакви изненади и извънредни ситуации.



Върни се в “Scirocco & Corrado”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта