За сироко 1980г

Техническа и сервизна информация за най-спортните модели на VW
Потребителски аватар
Kirocco
Мнения: 202
Регистриран на: Нед 22 юни 2008 17:57
Автомобил: VW Scirocco Scala
Двигател: EX
Местоположение: София

Re: За сироко 1980г

Мнениеот Kirocco » Чет 26 юли 2012 23:53


Здравей Колега! :D Понеже виждам, че си пуснал тема за съвет ще ти споделя моето мнение по въпроса за тази кола. Не мога да твърдя, че съм най-големия разбирач, :012: но съм човек който харесва този модел на VW и желанието ми да не се унищожават и погубват бройки от модела е голямо. :wink: Пристрастен съм към Scirocco МК2, но също така харесвам адски много и МК1. И понеже сиренето е с пари ще ти кажа моето виждане за тази кола. Първото нещо което се набива на очи е, че колата предполагаемо не е в движение. Тя е със стара изтекла регистрация. 100 процента не е минавала ГТП и няма и гражданска отговорност. Като гледам за по лесно ще говоря в орентировачни суми като почвам от А и Б. Колата е в гр. Земен - Радомир до колкото виждам а ти си от Пловдив. До там пътя по bg maps е 217км. Трябва да я домъкнеш по някакъв начи, защото на самоход няма да стане. Ако си с приятели да я домъкнете на колесар 100лв за гориво. Ако с репатрак от 1.50-2.00лв за киломеър. (соленичко) :roll: За прехвърлянето на колата в нотариат ще ти излезе около 50-70лв в зависимост от застрахователната оценка, която в случая би следвало да е минимална и автомобила да е оценен на около 400лв. За регистрацията в КАТ с нови номера и смяна на талон ще е нещо от порядъка на 70лв,като не съм сигурен дали се изискава годишен технически преглед в КАТ за стари номера. Това някой по компетентен колега ще го каже. :talk: Иначе ГТП 35лв., но с предполагаеми проблеми по колата може и по на там да мине регистрация и всичко останало. Гражданска на разсрочено плащане за три месеца е най-малко около 50лв. Годишния данък на автомобила, защото е стар и е под 100кс трябва да е от порядъка на 20-25лв. 8) До тук с бумащината. mhihi Колата има нужда от основно изкърпване и пребоядисване. В зависимост от това кой ще го прави с какви материали боя и тн. Цената тук може да е 200лв за това ако сам си го правиш и да стигне до 2000лв ако го правят в добър сервиз. Трябва да обслужиш мотора основно. Като съдя по вида на колата може и да се наложи поне полу основен ремонт около 300-400лв. Консмативно обслужване, каквото се сетиш. (ремъци, ролки, филтри, масло, свещи кабели дистрибуторна капачка, маркучи и тн. 300-500лв. Части по купето за тази кола както казват колегите няма. Почти всичко, което искаш да възстановиш по нея, по купето и салона трябва да го реставрираш или рециклираш. В повечето случай това излиза скъпо. :bishop Другия вариянт е да се търсят части по интернет от чужбина, но и там цените са за друг стандарт на живот. Не искам да те обезкуражавам, даже много ще се радвам ако се сдобиеш и оправиш тази кола. Scirocco MK1 е невероятна класика, но и голям труден за преглъщане залък. :012: Лично моя съвет е да се ориентираш към някое МК2. По механиката части има много. Сходимоста с части Голф 2 и 1 е почти на 100% в повечето случай. По купето части все още се намират макар и малко трудно втора ръка. Каквото и решение да вземеш аз съм с теб с две ръце. За мен няма как да сбъркаш с модела. mhihi :screwy Единствения ми съвет е да си и разчетеш внимателно разходите и да помислиш, за какво взимаш колата и какво искаш да постигнеш с нея и по нея. От мен :beer и очаквам да ни споделиш решенето си. :wink:

Последна промяна от Kirocco на Сря 08 авг 2012 13:14, променено общо 3 пъти.




Потребителски аватар
sando_jilata
Мнения: 197
Регистриран на: Пет 25 мар 2011 1:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: vraca

Re: За сироко 1980г

Мнениеот sando_jilata » Пет 27 юли 2012 0:54


Колега,ако имах пари щях да я купя,ако имаш пари направо ходи и я взимай!!!!Ако си дал капаро и мислиш,че няма да можеш да я стегнеш я продай на части,даже на мен ми трябват части от тая кола.


Потребителски аватар
golf2gti16v
Мнения: 84
Регистриран на: Пон 08 ное 2010 23:33
Автомобил: Jetta MK1
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: За сироко 1980г

Мнениеот golf2gti16v » Пет 27 юли 2012 18:48


Благодаря хора за съветите наистина се трогнах,че някой помага наистина.Както се казва ще хвърля по тази кола поне 4000лв,а части наистина трудно в БГ.Забелязал съм,че малко сме хората които си ценим колите.Наистина и на мене ми става жал когато гледам такива здрави машини като сирокото,пасата,мк1,мк2 да се хвърлят за вторични суровини.И сироко 2 ми харесва също,това за 700лв го бива,обаче това с кръглите фарове кърти много.Не знам след време,ако отида в Германия да ли ще успея да си намеря някое реставрирано и да си го закупя.
Искам да ви споделя,че бях намерил един голф2 ГТИ 92г.с всички екстри с рекаро седалки - черна кожа исках да го взема за части колата не е била карана 1г и половина седи и прашлясва пред блока.Намерих собственика офертирах го за 650/700лв и сега някакъв му дава 800лв е това ако не е тъпотия не знам за 100лв да ми се направи :( :( :(.Яд ме е на такива хора където не ценят старото в което хората се убеждават все повече в тяхната здравина.Не ми трябва нова лъскава кола карам си червения гофретник който си е в оригиналния вид и не ми пука :) :да: :да: :да:


Потребителски аватар
sando_jilata
Мнения: 197
Регистриран на: Пет 25 мар 2011 1:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: vraca

Re: За сироко 1980г

Мнениеот sando_jilata » Сря 08 авг 2012 8:12


за кое му дават 800лв,за голфа или за широкото?


Потребителски аватар
sando_jilata
Мнения: 197
Регистриран на: Пет 25 мар 2011 1:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: vraca

Re: За сироко 1980г

Мнениеот sando_jilata » Сря 08 авг 2012 12:13


Е батко виждам,че повдигаш темата,но нищо не разказваш кво става с тоя и с тая кола.


Потребителски аватар
golf2gti16v
Мнения: 84
Регистриран на: Пон 08 ное 2010 23:33
Автомобил: Jetta MK1
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: За сироко 1980г

Мнениеот golf2gti16v » Сря 08 авг 2012 12:29


Ами 2/3 нямат дукменетни за колата,а първия е извън Бг :(.Не искам да рискувам,живот и здрави ако си намеря някакво в движение :)



Върни се в “Scirocco & Corrado”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта