Корадо 9А колко му е работната температура на мотора

Техническа и сервизна информация за най-спортните модели на VW
Потребителски аватар
neiki4a
Мнения: 551
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 18:14
Автомобил: polo 6n1
Двигател: 1.4 16V
Местоположение: стара загора
Контакти:

Корадо 9А колко му е работната температура на мотора

Мнениеот neiki4a » Пет 19 окт 2012 18:23


здравейте имам един притеснителен проблем поне за мен, корадото което имам от скоро забелязвам че работи на доста високи температури. На 95 градуса включва първа степен на перката като се включи не я сваля ами си седи някаде 98-100 градуса ,перката си спира, но по табло тепературата не е мръднала като се пусне парното си духа яко топло, ако няма голямо движение колата се охлажда до 89-90 градуса ,притесняваме това загряване до 100 градуса, за мен не е нормално голфа ми си пуска перките на 90 градуса и температурата не мърда от там нека някой колега със същия мотор да сподели дали и при него е така.




Потребителски аватар
Speed_Am_All
Мнения: 256
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 18:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Корадо 9А колко му е работната температура на мотора

Мнениеот Speed_Am_All » Сря 24 окт 2012 10:35


Първо, честито и много безаварийни. Ако гледаш температурата на борд компютъра, това е температурата на масло и е нормално да е 10 градуса нагоре то тази на водата. Този мотор като цяло работи на малко по-висока температура и лятото в задръстваният редовно стига 95-100 градуса на водата и до 110 на маслото. Аудита имат същи мотор само че надлъжно разположен и са други буквите, но и там положението е същото. Заради по-високата температура някой го карат с масло 15W45, но аз си го карам с 10W40 и нямам ядове вече 80к километра.


Потребителски аватар
beyker_boy
Мнения: 245
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 21:17
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: Червен бряг
Контакти:

Re: Корадо 9А колко му е работната температура на мотора

Мнениеот beyker_boy » Сря 24 окт 2012 15:51


Двигателя го има и в Пасат. АКо потърсиш ще намериш бая теми за температурата. Но като цяло температурата си е такава. По-висока е. Честито и от мен за придобивката. Може да ни покажеш някоя снимка.


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Корадо 9А колко му е работната температура на мотора

Мнениеот pe6kata » Сря 24 окт 2012 16:40


какво значи, че този или онзи двигател е нормално да върви по-топъл?
работната температура на двигателя е толкова, колкото казва термостатът :!:

има варианти за термостати на различни температури, Ако искаш може и 70 градусов да му сложиш...

варианти има няколко в случая:

-грешно показание на прибора
-запушен воден радиатор (както вътрешно, така и външно)
-неработещ коректно термостат.
На мен ми прилича на последнто


Потребителски аватар
Namesata
Мнения: 728
Регистриран на: Пон 14 яну 2008 17:31
Автомобил: VW PASSAT USA
Двигател: KR 16V 9A
Местоположение: София

Re: Корадо 9А колко му е работната температура на мотора

Мнениеот Namesata » Сря 24 окт 2012 16:46


Ако те дразни че подминава 90 градуса си сложи датчик за перките от ауди А6 на 87 градуса и преките директно на 2 степен :)


Потребителски аватар
neiki4a
Мнения: 551
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 18:14
Автомобил: polo 6n1
Двигател: 1.4 16V
Местоположение: стара загора
Контакти:

Re: Корадо 9А колко му е работната температура на мотора

Мнениеот neiki4a » Сря 24 окт 2012 18:21


pe6kata написа:какво значи, че този или онзи двигател е нормално да върви по-топъл?
работната температура на двигателя е толкова, колкото казва термостатът :!:

има варианти за термостати на различни температури, Ако искаш може и 70 градусов да му сложиш...

варианти има няколко в случая:

-грешно показание на прибора
-запушен воден радиатор (както вътрешно, така и външно)
-неработещ коректно термостат.
На мен ми прилича на последнто

извинявам се на колегата дал първото мнение и дано не му прозвучи грубо ама колега не съм толкова тъп че да не различа температурата на маслото с температурата на двигателя :beer отговарям на пешката
по първото - мерих го с мултицет които мери и температура и тем. на главата е същата както и на уреда на таблото
по второто- по думи на стария собственик е свалял и промивъл, радиатора загрява си целия е поне докадето може да се барне с ръка
по третото - термостата го смених отваряси на 87 градуса всеки път
след смяната на поредния датчик който пуска перките засега колата е добре загрява на 92 градуса и си пуска перката температурата си пада и не качва повече ,лошото е че не съм я пробвал как ще се държи на по голям трафик че засега все намога да уцеля такъв :lol:


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Корадо 9А колко му е работната температура на мотора

Мнениеот pe6kata » Сря 24 окт 2012 18:39


за термостата- на 87 почва да отваря, но пълно отваряне прави на 110 градуса (там някъде)

може да отваря на 87, но зависи дали отваря коректно- в смисъл може да се бави и да не пропуска достатъчно дебит през себе си. Но и с втори термостат щом се случва същото, варианта почти отпада.


за радиатора- водния радиатор е паралелен (успоредни ребра с общо казанче). И да има запушени тръби, няма как да ги продухаш/прочистиш. Номера става, но ако е последователен. Промивката помага за боклуци, утайки, но е и за запушване от отлагания на котлен камък, варовици...

Явно датчика се е ебавал, щом казваш че след смяната се оправила... сработвал е на по-високи градуси,


Потребителски аватар
neiki4a
Мнения: 551
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 18:14
Автомобил: polo 6n1
Двигател: 1.4 16V
Местоположение: стара загора
Контакти:

Re: Корадо 9А колко му е работната температура на мотора

Мнениеот neiki4a » Пет 26 окт 2012 18:11


да ама не одеве пак изпъна 100 градуса немога да го разбера вече и почва да ми писва :banghead:


Потребителски аватар
hose
Мнения: 611
Регистриран на: Пет 05 яну 2007 20:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Корадо 9А колко му е работната температура на мотора

Мнениеот hose » Пет 26 окт 2012 21:54


neiki4a написа:да ама не одеве пак изпъна 100 градуса немога да го разбера вече и почва да ми писва :banghead:




Чакай,рано е да ти писва братле,тепърва се почва :wink:

При мен на КР-а е абсолютно същата история,термостати,датчици,радиатори,какво ли не смених и не-като си беше атмосферен беше така,като беше с ладера след това на принудително,пак си остана така,с малкия Итън-така и сега с големия-пак така,държи си висока температура и това е.Докато ВР-а няма нищо подобно,ама нищо-две еднакви коли(с различни моторетки де),през три години една от друга се държат по коренно различен начин,имат коренно различни характери като цяло,ебати кефа.....
Коя година е корадото?Със старото табло ли е?
Според Илийката(Prokopoff) е от таблото....




p.s. Добре дошъл в отбора :beer :applause: .....А аз се чудя какви бяха онези въпросчета facepalm facepalm Браво,множим се mhihi


Потребителски аватар
divaka
Мнения: 610
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 11:45
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 16vG60
Местоположение: София (Красна поляна)

Re: Корадо 9А колко му е работната температура на мотора

Мнениеот divaka » Съб 27 окт 2012 11:10


И мойто е така държи по висока температура ,сменял съм му термустата и пак същата работа
(да не си взел на Павлети "Радото" ;))


Потребителски аватар
neiki4a
Мнения: 551
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 18:14
Автомобил: polo 6n1
Двигател: 1.4 16V
Местоположение: стара загора
Контакти:

Re: Корадо 9А колко му е работната температура на мотора

Мнениеот neiki4a » Съб 27 окт 2012 19:36


абе нензма дали е от таблото щото го е сменял стария собственик с такова от пасат ,не несъм го взел от павлети корадото то онова нямаше оправия с документите иначе колата е 92 г клима ел.стикла и огледала, абс, абе повече екстри от голфа ми има бре :Mr Green Fun
hose кога ще правим една срещичка :beer


Потребителски аватар
hose
Мнения: 611
Регистриран на: Пет 05 яну 2007 20:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Корадо 9А колко му е работната температура на мотора

Мнениеот hose » Нед 28 окт 2012 0:22


Мммммм браво за колата.Абе това си е корадо бре... :wink:
Сега ще захладнее,ама напролет,здраве и живот ще се организираме :beer


Потребителски аватар
prokopoff
Мнения: 205
Регистриран на: Нед 18 фев 2007 23:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Re: Корадо 9А колко му е работната температура на мотора

Мнениеот prokopoff » Нед 28 окт 2012 0:40


Еее аз заради тея истории го продадох коррадото,Пепи твойто специално е от таблото щот температурата я гледам на друго място и там нещата са ок. Иначе на маето едно време термостат на 80 градуса, датчик за перките с първа степен на 88 и втора на 93 и температурата беше около 90, до момента в който не подкараш 1 -2 предавки пускаше 1 степен на перките и така си оставаше


Потребителски аватар
CORRADO_
Мнения: 74
Регистриран на: Вто 20 юни 2006 12:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Корадо 9А колко му е работната температура на мотора

Мнениеот CORRADO_ » Пон 29 окт 2012 7:49


от това което прочетох явно моето е дефектно :) държи си плътно 90 градуса и лятото мотора е 9А но не съм много наясно с техническите работи затова не споря честито на колегата и не се отказвай толкова бързо :)


Потребителски аватар
beyker_boy
Мнения: 245
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 21:17
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: Червен бряг
Контакти:

Re: Корадо 9А колко му е работната температура на мотора

Мнениеот beyker_boy » Пон 29 окт 2012 10:33


То и моето си държи 90 градуса до момента в който не попадна в някое задръстване и подкарам на 1 и 2-ра. Иначе докато е в движение и загрее от 90 не мърда. Но като зацикля в някое задръстване 90-те ги подминава. Иначе се чува, че пуска перката. Но докато вее, температурата леко по леко се качва и достига до средата м/у 95 и 100 градуса, демек около 97-98 градуса и изключва перката, след като я изключи минава съвсем малко време и температурата пак е на 90 градуса. Незнам защо е така. Така си го взех и бая четох за това явление и като видях, че не е само при мен така се поуспокоих. Но като цяло подминава 90-те градуса, като се влача на първа в някое задръстване или примерно я оставя на място да работи повече време.



Върни се в “Scirocco & Corrado”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта