Badlook за Корадо

Техническа и сервизна информация за най-спортните модели на VW
Потребителски аватар
nakoviq
Мнения: 230
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 21:55
Автомобил: Vw Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: velingrad

Badlook за Корадо

Мнениеот nakoviq » Пон 24 дек 2012 20:50


От каде се сдобивате колеги или кой ги прави бадлуците за корадовците пишете лс ако некой има за шитване, разбира се и снимки :)

Последна промяна от nakoviq на Пет 25 яну 2013 22:10, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
tontoni
Мнения: 210
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 2 въпроса за корадо 9а

Мнениеот tontoni » Вто 25 дек 2012 12:31


Колега рамената стават само от корадо и са доста голям проблем за повечето колеги. Относно пукането ако дюзите ти са леко износени това е нормално.


Потребителски аватар
nakoviq
Мнения: 230
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 21:55
Автомобил: Vw Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: velingrad

Re: 2 въпроса за корадо 9а

Мнениеот nakoviq » Вто 25 дек 2012 15:29


другото което е в ниските леко ми глъхне за момент и нагоре се оправя ще почвам наред кабели сфещи ламди, въпроса е че искам некой да направи центровка ама нема кой...


Потребителски аватар
beyker_boy
Мнения: 245
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 21:17
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: Червен бряг
Контакти:

Re: 2 въпроса за корадо 9а

Мнениеот beyker_boy » Вто 25 дек 2012 17:49


Не знаех, че този проблем с чистачките е всеобщ. И при мен не чистят добре. Купих от тези силиконовите, но с тях още по-зле. След това взех едни нормални и не много скъпи чистачки и започнах да им кривя рамената, докато не почнаха да чистят без да пропускат. Незнам на какво се дължи това пропускане, но предполагам, че е заради това, че са направени да пазят стъклото. В смисъл, ако махнем чистачката и като пуснем рамото, то не се допира в стъклото, а стои на около 1,00 см. от стъклото. Може би това отслабва натиска на чистачката върху стъклото. Някъде в нета четох, че с времето стъклото се деформирало, но колко е вярно незнам.


Потребителски аватар
beyker_boy
Мнения: 245
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 21:17
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: Червен бряг
Контакти:

Re: 2 въпроса за корадо 9а

Мнениеот beyker_boy » Вто 25 дек 2012 17:53


А за глъхненето, може би това, което търсиш като решение се крие в стъпковото моторче. Може би е най-лесно да намериш едно работещо, и да го пробваш на колата си. Не отнема много време да се махне и да се сложи.


Потребителски аватар
nakoviq
Мнения: 230
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 21:55
Автомобил: Vw Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: velingrad

Re: 2 въпроса за корадо 9а

Мнениеот nakoviq » Вто 25 дек 2012 20:07


значи не съм аз само с тия омряли чистачки, интересно е че пасайерската чисти безупречно а мойта точно в средата я няма никаква слагах рамо от 3-ка става идеално чисти перфектно но идва много малко по дълго и чисти над стъклото в уплатнението отгоре но съм намислил как да го направя. а иначе имам чуството че ламбдата ми е сфършила грацко на мфа-то ми дава до 20 на моментния мисла че не съм го разучил още ноо мисля че е така :0 при загрял двигател ми е падало най малко до 17/100 колко е верно незнам :0 а иначе кви градуси ви даржи двигатела и колко показва на мфа-то градуси на маслото щото на мен ми дажа 100 та и малко отгоре :0 перка всичко си включва но мисля че бачка на по високи градуси сменях термостата ми е на 87 :)


Потребителски аватар
beyker_boy
Мнения: 245
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 21:17
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: Червен бряг
Контакти:

Re: 2 въпроса за корадо 9а

Мнениеот beyker_boy » Вто 25 дек 2012 20:27


Има една тема в която бяхме писали малко на тема Работна температура. Ето линк:
viewtopic.php?f=34&t=353110.
И малко със закъснение, но Честита да ти е колата и дано ти носи радост, като на повечето от нас. Дай някоя снимка да го видим.


Потребителски аватар
nakoviq
Мнения: 230
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 21:55
Автомобил: Vw Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: velingrad

Re: 2 въпроса за корадо 9а

Мнениеот nakoviq » Вто 25 дек 2012 20:49


ще го снимам и ще пусна :)


Потребителски аватар
tontoni
Мнения: 210
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 2 въпроса за корадо 9а

Мнениеот tontoni » Сря 26 дек 2012 0:59


Всеобщите проблеми:
1.Чистачките ми не чистят
2.Фаровете ми едвам светят нощем ,а ако сложиш други крушки или ксенон на 100-тина часа каране копчето в купето просто се стопява пред очите ти и после няма намиране такова от корадо и слагаме от пасат.
3.Винаги ножът под бронята е най-малко спукан на едно място и винаги се търси здрав, но здрави има нови само в Порше софия запад към 600лв по спомен.
4.Ако е феисова то е ясно ,че поне един халоген или мигач имат някаква лека пукнатина която все те изнервя. Последно когато проверих за нови беше останъл само един халоген (непомня десен или ляв) и разбираш ,че няма намиране.
5. Рано или късно всяко корадо преди лифта получава проблем в шофиорската врата и тогава разбираш ,че само смотаната дръжка няма намиране ,а ако има е 100++ лв.
6.Интериорните проблеми на лифтовите корадота-спукани пласмаси или повредени копчета. Тогава разбираш съшността на поговорката: старата кошница с многото пари!
7.За хората които обичат да си играят много с прозорците рано или късно разбират, че 2 смотани повдигача могат да струват колкото половината им двигател в добрият случаи.
8.Проблеми които се опрявят с до 50лв. не искам да изброявъм: споилерът спира да се дига, проблеми с комфорт модула или други тоци, колата забива моцуна над 4500-5000 оборота, тампон на преден десен носач(сменя се по 2 пъти на сезон ако колата се кара с ниско окачване и твърда),оплътненията на клапите на парното и ако е с климатик още по-зле, ел. огледалата неработят и безброи други дреболии които се оправят със скромни суми.

Колеги извинявам се за написаното но колите ни са много капризни и определено нестават за евридеики.

П.П. Забравих за разхода на ръчка в София не ми пада под 17л/100км и при спокоино каране 12-12,5л./100км. определено има значение при сегашните цени на бензина!


Потребителски аватар
nakoviq
Мнения: 230
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 21:55
Автомобил: Vw Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: velingrad

Re: 2 въпроса за корадо 9а

Мнениеот nakoviq » Сря 26 дек 2012 11:37


И всички тия скъпотии защото модела след VW се пише с "C"- Corrado a не с "G"- Golf :))) и все пак се радвам че от изброените единсвено чистачката не чисти как требва тва се прави с ново рамо.. и пасажерската врата не се овтваря, явно бравата или дръжката то нема кво друго :) а и харчи като за последно :) което ме навева на мисълта че съм за ламдба :) или просто така си харчи :0


Потребителски аватар
tontoni
Мнения: 210
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 2 въпроса за корадо 9а

Мнениеот tontoni » Сря 26 дек 2012 17:29


Колега чакаме снимки нали си от сектата! :twisted:


Потребителски аватар
nakoviq
Мнения: 230
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 21:55
Автомобил: Vw Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: velingrad

Re: 2 въпроса за корадо 9а

Мнениеот nakoviq » Сря 26 дек 2012 19:29


ше го снимам не ми давайте зор :) нека го измия то в тва омряло време..


Потребителски аватар
nakoviq
Мнения: 230
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 21:55
Автомобил: Vw Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: velingrad

Re: 2 въпроса за корадо 9а

Мнениеот nakoviq » Сря 26 дек 2012 19:50


как да мера ламдасондата дали работи некой знае ли ?!??!?


Потребителски аватар
victorp
Мнения: 148
Регистриран на: Съб 10 фев 2007 22:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: 2 въпроса за корадо 9а

Мнениеот victorp » Пет 28 дек 2012 22:39


Аз пък си мислих че само аз си имам проблем със чистачките :) а то какво е било.


Потребителски аватар
tontoni
Мнения: 210
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 2 въпроса за корадо 9а

Мнениеот tontoni » Съб 29 дек 2012 1:13


nakoviq написа:как да мера ламдасондата дали работи некой знае ли ?!??!?



По спомен мисля ,че беше от простите с 2 кабела + и - и замерване би следвало да е доста елементарно с мултицет студено и после загряла. Но как точно става незнам.



Върни се в “Scirocco & Corrado”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 66 госта