Колеги въпрос относно Corrado 9A

Техническа и сервизна информация за най-спортните модели на VW
Потребителски аватар
nakoviq
Мнения: 230
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 21:55
Автомобил: Vw Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: velingrad

Колеги въпрос относно Corrado 9A

Мнениеот nakoviq » Нед 05 май 2013 14:34


Значи днес докато карах колата извънграцко докато всичко беше нормално и изведнъж зъби моцуната, в първия момент неможах да разбера какво става колата буквално изгасна, отбих вдигнах капака да поогледам да не е отишъл некой ремък, но всичко си беше там. Качих се и я запалих, съответно потеглих след малко колата пак, сякъш не и достига бензин- заби моцуната, веднага сложих 2-ра и подадох газ, препука 2-3 пати сякаш центровката не е фред и тръгна след малко пак същата работа. като се пребрах в града се заслушах че отзад помпата шуми яко дали може от нея да ми прави тия мизерии... или нещо друго се ебава :a045




Потребителски аватар
Bubo
Мнения: 584
Регистриран на: Вто 19 сеп 2006 19:30
Автомобил: Audi S4 Biturbo
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Колеги въпрос относно Corrado 9A

Мнениеот Bubo » Сря 08 май 2013 10:33


Същите признаци,обаче на друга кола,и се оказа бензиновата помпа.Смених я и се оправи.Според мен е тя. :th_up


Потребителски аватар
mitkutuuu
Мнения: 38
Регистриран на: Съб 08 авг 2009 20:37
Автомобил: VW Golf
Двигател: MK2 16VT
Местоположение: Варна

Re: Колеги въпрос относно Corrado 9A

Мнениеот mitkutuuu » Чет 09 май 2013 18:20


Абсолютно същият проблем го имах на Сирокото и след подмяна на бенз. помпата се оправи


Потребителски аватар
nakoviq
Мнения: 230
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 21:55
Автомобил: Vw Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: velingrad

Re: Колеги въпрос относно Corrado 9A

Мнениеот nakoviq » Пет 10 май 2013 18:23


ми ше вида да я поръчам нова и тва нема кво да се разправам... саа дали трудно се сменя то ще си покаже, но тия дни си карам по града никъв проблем не се чува оня шум от миналата седмица, но ще я сменя нема кво да рискувам да роди на път ;)


Потребителски аватар
nakoviq
Мнения: 230
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 21:55
Автомобил: Vw Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: velingrad

Re: Колеги въпрос относно Corrado 9A

Мнениеот nakoviq » Вто 28 май 2013 21:43


колеги в резервоара ли е бензиновата помпа ?!


G60

Re: Колеги въпрос относно Corrado 9A

Мнениеот G60 » Сря 29 май 2013 0:12


nakoviq написа:колеги в резервоара ли е бензиновата помпа ?!

Да :exclaim


Потребителски аватар
neiki4a
Мнения: 551
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 18:14
Автомобил: polo 6n1
Двигател: 1.4 16V
Местоположение: стара загора
Контакти:

Re: Колеги въпрос относно Corrado 9A

Мнениеот neiki4a » Сря 29 май 2013 12:47


nakoviq написа:колеги в резервоара ли е бензиновата помпа ?!

не е в резевоара а отдолу под колата до филтъра е ,в резервоара е подкачващата помпа


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Колеги въпрос относно Corrado 9A

Мнениеот vucata » Сря 29 май 2013 12:49


Преди да купуваш нова, виж тая да не е запушена както и филтъра :th_up


G60

Re: Колеги въпрос относно Corrado 9A

Мнениеот G60 » Сря 29 май 2013 13:21


neiki4a написа:
nakoviq написа:колеги в резервоара ли е бензиновата помпа ?!

не е в резевоара а отдолу под колата до филтъра е ,в резервоара е подкачващата помпа

Зависи от годината на производство,по новите са с една помпа в резервоара :exclaim По старите модели са с 2 помпи едната(подкачващата) в резервоара а другата пред дясното задно колело.


Потребителски аватар
nakoviq
Мнения: 230
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 21:55
Автомобил: Vw Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: velingrad

Re: Колеги въпрос относно Corrado 9A

Мнениеот nakoviq » Сря 29 май 2013 17:06


значи 94-та година ми е коритото с 2 помпи, за филтъра съм сигурен че не ми прави мизерии смених го, днес вдигнах мокета да поразгледам подкачващата помпичка в резервоара цетката си сфетеше немаше никакви боклуци и пак си я закачих, но немога да разбера от какво понякога долната помпа взима да шуми сигурно е пред свършване ли незнам... един път ми направи мизерии по път след пробег около 500 км заби моцуната изгасна после запалих тръгнах , покарах малко пак заби моцуната, нямам идея кво става, а сега в града вече 3 седмици и нагоре нямам ядове, но вчера в гаража пак чух помпата за високо налягане да откача :) днес паля студена колата нищо.... незнам вече кво да права :) може би трябва да карам докато не роди някоя част и тва е :)))


G60

Re: Колеги въпрос относно Corrado 9A

Мнениеот G60 » Сря 29 май 2013 21:16


Най вероятно проблем ти прави помпата в резервоара,когато чуваш външната помпа да вие това е защото не и стига гориво и остава на сухо. Като карах Г60 имах проблем с помпите,колата отказваше да запали понякога после се оправяше сама. Първия път се оказа ,че помпата в резервоара е със счупени лопатки на перката която засмуква горивото и от примерсно 10 лопатки бяха останали 3-4,смених я и се оправи. Втория път когато имах проблем с помпите пак се оказа тази в резервоара,този път бяха се разпаднали маркучите от помпата до смукателя и пак нямаше дебит за външната помпа. Предлагам ти да разглобиш вътрешната помпа и да я прегледаш основно за нещата които ти казах.


Потребителски аватар
nakoviq
Мнения: 230
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 21:55
Автомобил: Vw Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: velingrad

Re: Колеги въпрос относно Corrado 9A

Мнениеот nakoviq » Сря 29 май 2013 22:55


аз неска вадих целия механизъм от резервоара и гледам че майче некой преди мен е сменявал помпата, буксичката всичко си отговаря има си щампа та VW / audi на помпата ама кой знае...


Потребителски аватар
tontoni
Мнения: 210
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Колеги въпрос относно Corrado 9A

Мнениеот tontoni » Нед 02 юни 2013 11:46


Имам-имах същия проблем.Смених и 2-те помпи (комплектът им е малко над 400лв. :stumm ) и проблемът не сеоправи. Смених ремакът(ангренажът) ако случаино е прескочила там но пак не се оправи. Накрая и върнах предварението на 0 градоса и колата спря да го прави това но спря и да върви над 5000 оборота. Междувременно смених свещи и всички възможни филтри. Сега си карам на 0 градоса бамбешката и колата хич не върви но за момента не съм открил истинския проблем. Върна ли предварението пак същото със забиването. Карах я на диагностика там ми викат центровка на ремака ,а тя си е перфекна!!! Другата седмица ще огледам механичната инжекция.


Потребителски аватар
nakoviq
Мнения: 230
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 21:55
Автомобил: Vw Corrado
Двигател: 9A
Местоположение: velingrad

Re: Колеги въпрос относно Corrado 9A

Мнениеот nakoviq » Вто 04 юни 2013 19:39


аз ходих на диагностика в BOSCH щото там имам познати, механичната инжекция изобщо не ми е барана... което е по добрия вариянт :)


Потребителски аватар
tontoni
Мнения: 210
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Колеги въпрос относно Corrado 9A

Мнениеот tontoni » Сря 05 юни 2013 19:47


Кабели на дебитомера бяха прекъснати :thumb_down



Върни се в “Scirocco & Corrado”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта