Корадо G-60 богата смес.

Техническа и сервизна информация за най-спортните модели на VW
kaloyan85
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 17 дек 2012 16:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gabrovo

Корадо G-60 богата смес.

Мнениеот kaloyan85 » Чет 07 ное 2013 0:19


Добър ви ден колеги.

От година насам притежавам Корадо Г-60 1.8 с механичен инжекцион. Тепърва стягам автомобилът , тъй като го закупих в леко окаян вид, но оставим на страна подробностите и директно на въпросът.
От известно време насам имам следния проблем. При рязко форсиране двигателят прекъсва, дори на моменти изгаря в колекторите . Проблемът идва и при отнемане на педалът на гаста , колата гасне. Когато си поставя ръката на ауспуха там откровено си мирише на суров бензин, което ме наведе на мисълта богата смес.
От тук обаче идва трудната за мен част.
Още при закупуването на автомобилът първата ми работа бе да проверя състоянието на компресора. Накратко той бе в отлично състояние , всички уплътнения на място и лагери до колкото може да се прецени на място в изправност.За да бъда сигурен свалих и проверих за неизправности по въздуховодите до воходът на инжекционът. Всичко бе наред.
Относно Ел. съм подменил свещи, палец и капачка . Тъй като капачката бе спукана а свещите ... е да кажем не ми вдъхваха доверие. За да бъда сигурен проверих искрата, беше чудесна.
Което ми остави на дневен ред самият механичен инжекцион. скромните ми познания за него ми казват че имам проблем с Дюзите, но двамата майстори при които бях ми казаха че проблемът ми може и да не е такъв.
Та ако някой се е сбъсквал с подобен проблем, моля кажете. Защото някак не ми се иска да дам шепа с пари за дюзи и да се окаже че скромната ми "всезнаеща" личност не е толкова всезнаеща. :)

Предварително благодаря и само да отбележа че ползвах търсачката, но не намерих търсения от мен отговор. :)




Потребителски аватар
g3orgiev
Мнения: 41
Регистриран на: Сря 23 окт 2013 18:55
Автомобил: golf 3
Двигател: ABU 1994
Местоположение: Русе

Re: Корадо G-60 богата смес.

Мнениеот g3orgiev » Чет 07 ное 2013 0:33


Подмени и кабелите (или пробвай с на приятел), за да си сигурен че проблемът не идва от ел. консумативи! Поздрави за изборът на автомобил, страхотен е! :th_up


G60

Re: Корадо G-60 богата смес.

Мнениеот G60 » Пет 08 ное 2013 2:24


Защо реши ,че си с механичен инжекцион?
Виж си центровката...


kaloyan85
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 17 дек 2012 16:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gabrovo

Re: Корадо G-60 богата смес.

Мнениеот kaloyan85 » Пет 08 ное 2013 10:23


G60 написа:Защо реши ,че си с механичен инжекцион?


А не съм ли? ... до колкото ми е известно имам електромеханични инжектори и аз от там заключих че съм с такава. Може и да греша разбира се.

Колкото до центровката... до преди месец колата си вървеше добре. Възможно ли е да ми се промени центровката постепенно ?
От колеги прочетох че предварението ми трбва да е на 6 градуса на стоковия, моя двигател и 8 градуса на Stage 1 до 4.

Днес ще пробвам с нови кабели и докато го правя ще погледна и центровката.


G60

Re: Корадо G-60 богата смес.

Мнениеот G60 » Пет 08 ное 2013 22:38


Г60(PG-1H) е с електронен инжекцион "Диджифант" няма начин да си с механичен инжекцион освен ако някои не се е изгаврил с колата icon_idea


Потребителски аватар
shareez
Мнения: 112
Регистриран на: Нед 26 окт 2008 23:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Корадо G-60 богата смес.

Мнениеот shareez » Чет 14 ное 2013 8:04


колега провери си центровката при мен когато беше разбит коляновия вал го правеше този номер пасат г60


kaloyan85
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 17 дек 2012 16:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gabrovo

Re: Корадо G-60 богата смес.

Мнениеот kaloyan85 » Чет 14 ное 2013 16:34


G60 написа:Г60(PG-1H) е с електронен инжекцион "Диджифант"


Колега много си прав. Извинявам се за невежеството си.
Действително съм с електронен инжекцион.

Центровката ми е на 6 градуса сложих и кабели от приятел, което елиминира Ел. проблем.
Открих спукано маркуче на вакум точно до МАП-a и имам основателни съмнения че там се корени проблемът ми . Ще драсна какво се е случило веднага след като отстраня теча, тъй като за момента немога да си намеря подходящ заместител на дефектният елемент. :)


Потребителски аватар
bratq_varvari1
Мнения: 205
Регистриран на: Съб 20 сеп 2008 16:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград

Re: Корадо G-60 богата смес.

Мнениеот bratq_varvari1 » Сря 22 яну 2014 20:40


http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=34&t=221078
Пукнат вакуум на мапа също е вариант,компа се лъже какъв вакуум или надув има в колектора и движи в картите на друго място.Аванса в случая ,би трябвало да ти е по голям проблем.


kaloyan85
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 17 дек 2012 16:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gabrovo

Re: Корадо G-60 богата смес.

Мнениеот kaloyan85 » Съб 01 фев 2014 23:19


Извинявам се за късния отговор.

Действително проблемът ми бе Спуканото маркуче към мап сензора на компютъра.
след подмяната му Щаигата ми отново е в форма.

П.С.
Дефектинят елемент се намираше от задна страна на инжекцията от към купето.
(само не искам да казвам колко майки намесих в разговорът докато го подменя целия) :mhihi



Върни се в “Scirocco & Corrado”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта