Nokia DSP от Голф на Corrado

Техническа и сервизна информация за най-спортните модели на VW
Потребителски аватар
Sasho_T3+Corrado
Мнения: 279
Регистриран на: Пет 21 окт 2011 21:57
Автомобил: VW Golf 3 GTI VW CORRADO 16V
Двигател: 2E - ABF 1993 9A+ 1995
Местоположение: с. Драговищица, Костинброд
Контакти:

Nokia DSP от Голф на Corrado

Мнениеот Sasho_T3+Corrado » Пет 29 сеп 2017 22:36


И така, от днес вече се сдобих с такава музика и за Корадото и реших да пусна една темичка за целия процес на вграждане, а и да съживява малко нашия раздел. Като цяло от системата ще ползвам буфера с усилвателя и еквалайзера и евентуално пищялките, а вече за тези във вратите обмислям да си намеря Актив системата. Елипсите в багажника ще си останат оригиналните. Скоро ще има и снимки в материал на частите за интервенцията. Засега поздрави и лека нощ. :)




Потребителски аватар
Sasho_T3+Corrado
Мнения: 279
Регистриран на: Пет 21 окт 2011 21:57
Автомобил: VW Golf 3 GTI VW CORRADO 16V
Двигател: 2E - ABF 1993 9A+ 1995
Местоположение: с. Драговищица, Костинброд
Контакти:

Re: Nokia DSP от Голф на Corrado

Мнениеот Sasho_T3+Corrado » Сря 22 апр 2020 22:19


Предвид цялата ситуация в момента, ми остана време да се занимая с музиката. Минаха се поне 2 години откакто пуснах темата, но и дойде времето.

Така, има известни промени поради това, че кутията от буфера на Голфа не пасва в нишата, реших да ползвам буфер, който седи на мястото на резервната гума. Набелязам съм си такъв от Ауди Q5. По инсталацията няма да има промени, само има да се запоят 2-3 кабелчета. Еквалайзера мисля да го инсталирам в джоба дето е под волана, защото мисля че ще стои малко грозно на мястото на пепелника. Музиката беше взимана от Голф Кабрио и поради тази причина задните говорители ще се наложи да ги сложа на кората ( спокойно, имам съсипана такава, която ми се премята из гаража). От тях мисля да прекарам кабели до малките елипси, но това може да се направи и накрая. Само обмислям да направя предпазни решетки на говорителите на кората и отгоре да я тапицирам. Ето и снимки на говорителите и инсталацията:
Прикачени файлове
DSC_0658.JPG
DSC_0659.JPG
DSC_0660.JPG
След като взема буфера и запоя всичко, което има нужда, ще се подреди и ще се бандажира


Потребителски аватар
Sasho_T3+Corrado
Мнения: 279
Регистриран на: Пет 21 окт 2011 21:57
Автомобил: VW Golf 3 GTI VW CORRADO 16V
Двигател: 2E - ABF 1993 9A+ 1995
Местоположение: с. Драговищица, Костинброд
Контакти:

Re: Nokia DSP от Голф на Corrado

Мнениеот Sasho_T3+Corrado » Съб 09 май 2020 23:44


И така, продължаваме с пълна сила. Имам и малко снимки на инсталацията (добре че поялника ми е пръв приятел, та нагласихме кабелите). Инсталацията реших да я прокарам от лявата страна на колата, а не от дясната, както минава заводско в Голфа. Преди това я пуснах, за да се уверя, че всичко работи. Човека, дето продаваше буфера, излезе малко несериозен (замота ме и накрая ми каза, че е продаден). Та сега се налага да търсим друг буфер.
Като цяло всичко мина добре до момента, само дето кабела за десния говорител в таблото дойде малко къс, но утре и него ще го оправим. Ако минаваше отдясно, нямаше да има проблем, но пък нямаше да стигне кабела за еквалайзера, защото в средната конзола са ми уредите и се налага еквалайзера да е на друго място. Новото му място място реших да е джоба под волана.
Покрай инсталацията пооправих и разни други кабели из купето. Вече кадаифа около бушиниерата с сведен до минимум.
Утре продължавам със снаждането на кабела за десния говорител в таблото. Ето още снимки на работата до момента
Прикачени файлове
DSC_0668.jpg
при мене времето не е фактор :D
DSC_0679.jpg
DSC_0702.jpg
заминаха около 3 ролки само за снопа за музиката и още някой друг за кабелите из колата



Върни се в “Scirocco & Corrado”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта