Въпрос относно VW Corrado G60

Техническа и сервизна информация за най-спортните модели на VW
Потребителски аватар
SNapeR
Мнения: 156
Регистриран на: Пет 25 май 2007 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна... морето

Въпрос относно VW Corrado G60

Мнениеот SNapeR » Нед 27 май 2007 13:06


Здравейте всички. Аз съм нов във форума , както се вижда. Подменям автомобила и след дълги безсънни нощи се спрях на VW Corrado.
Първоначалната ми идея беше да си взема нещо по ново (дизелче)и да го карам нормално , но накрая осъзнах че не съм си изживял още детството и това няма да стане. Тръгнах през Голф 3 ГТИ , Саксо ВТС ..... и всякакви там светофарки , докато накрая стигнах до горепосочената кола. Голяма е , лесно може да се направи 180- 190 коня , и най-важното : няма я на всеки завой. След дълго ровене в нет-а разбрах че Г-ладера не е толкова лошо нещо и че просто човек трябва да си го поддържа. Ако може някой които има подобна кола да сподели по обстойно впечатленията си , какво да гледам по колата , има ли читави тука , или наистина ще ми се наложи да ходя па чужбина. Имайте в предвид , че веднага след покупката ще направя основен ремонт на Г-ладера и всичко необходимо по колата. Разбрах че тази кола с редовна подръжка , ще донесе на собсвеника си много радостни моменти.




G60

Мнениеот G60 » Пон 28 май 2007 16:47


Vzemai go,nama da sajeliavash, pone ne mnogo de :lol: kato go kupuvash gledai da niama maslo v markucha sled kompresora,i da ne se vijdat izlezli uplatnenia na kompresora,inache vsichko drugo s izkliuchenie na butalata ne e skapo. Tova e nadiavam se da sam ti pomognal. PS:Sori za latinicata :?


Потребителски аватар
SNapeR
Мнения: 156
Регистриран на: Пет 25 май 2007 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна... морето

Мнениеот SNapeR » Пон 28 май 2007 17:30


Благодаря за отговора , но се надявах на някаква по детайлна информация. Съжалявам че поствам тема която е била разисквана и преди. Прочетох всички теми свързани с корадо и никаде не се казва за проблеми с ходовата част (доколкото знам корадо имали някакъв дефект и при по високи скорости ставали неуправляеми) , ръжда ( всяка кола си има слаби места) , трансмисия .... изобщо мнение на някой който има корадо и може да ми каже по "вътрешна" информация.


G60

Мнениеот G60 » Вто 29 май 2007 7:28


Niama takova neshto,pri golemi skorosti si e mnogo stabilna daje garantiram ti che niama takova neshto kolata da stava neupravliaema,hodovata chast e dosta zdrava i kato podrajka ne e skapa,kombinacia e ot passat golf 2,3.Za skorostnata kutia moga da ti kaja che ne e mnogo zdrava no ako sluchaino se schupi vinagi mojesh da slojish takava ot passat.Edinstvenia problem sa chastite po kupeto farove kalnici i t.n. skapi sa ise namirat trudno


Потребителски аватар
SNapeR
Мнения: 156
Регистриран на: Пет 25 май 2007 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна... морето

Мнениеот SNapeR » Вто 29 май 2007 20:16


Мерси много за из4ерпателния отговор. Сега да питам по същество... до коя година са Г-60 - ките.... коя е най сполу4ливата ... 100 000 .... 200 000 .... абе тез нормални ли са да пишат такива километри ? На колко километра ще е колата ме интересува? Има ли файда да го взема с климатик ... ? А и от тука ли да си го взема ... нов внос уж или да си го поръ4ам отвънка. Мерси много отново


Потребителски аватар
iguana
Мнения: 86
Регистриран на: Сря 16 май 2007 20:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот iguana » Сря 30 май 2007 9:44


6te si pozvolq da dobavq samo nqkolko pliusa i minusa za corrado kato sobstvenik na takova.
1.slaba el. instalaciq
2.4udesen kompresor,no nqma koi da gi podurja a cenata na komplekta za podrujka e 300evra,oba4e ima 2 alternativi-ili kompresor ot mercedes ili turbina T3,T4.
cenite po exteriora sa ubiistveni,samo primer-far 750lv.ediniqt,miga4-114lv.ediniqt,halogen 150lv su6to a stopovete sa kompekt i sa kum 600-700lv. govorq samo za 4isto novi da pod4ertaq.4asti za corrado se namirat vse edno da tursi6 papagal ara po na6ite durveta:)a za stuklata ne mi se i govori!
3.skorostnata kutiq samo da me izvinqva kolegata ama ne e na qsno kvo govori.verno e 4e stava ot pasata no predavatelnoto 4islo ne e su6toto i na po razbiraem ezik totalno spuva6 kolata sire4 napravo q hvurli kolata ot mosta:)
4.originalnoto oka4vane e dobro samo ako kara6 kato baba.
5.sega dali 6te ima klima ili nqma samo ti moje6 da si priceni6no,v pove4eto slu4ai ako vse pak iska6 da raste6 sus konete nagore govorq ot 160 nagore po dobre e da nqma6 klima,za6toto pove4eto istenski 4ipove ne sa prigodeni za tova nezmam za6to no e taka.
6.mai minusite ne sa 4ak tolkova mnogo :) ako naistina iska6 takava kola vzimi q.dosta pari se tro6at po tazi kola a koito ti kaje 4e ne e vqrno ne mu vqrvai ili ne razbira ili corradoto mu e drob.nadqvam se da sum te svetnal za kvo stava vupros.

mod edit: vasstop
Тук пишем на кирилица, поправи си поста, за да не бъде изтрит


Потребителски аватар
iguana
Мнения: 86
Регистриран на: Сря 16 май 2007 20:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот iguana » Сря 30 май 2007 11:36


ako ne6to pove4e te interesuva za G60 mi dai skype adres


Потребителски аватар
iguana
Мнения: 86
Регистриран на: Сря 16 май 2007 20:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот iguana » Сря 30 май 2007 11:38


izvinqvavam se za tova 6te pi6a na kirl.ot tuk natuk


Потребителски аватар
SNapeR
Мнения: 156
Регистриран на: Пет 25 май 2007 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна... морето

Мнениеот SNapeR » Сря 30 май 2007 11:56


Skype -a ми е St_LuNatIcs


Потребителски аватар
SNapeR
Мнения: 156
Регистриран на: Пет 25 май 2007 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна... морето

Мнениеот SNapeR » Сря 30 май 2007 20:33


:?:


Потребителски аватар
SNapeR
Мнения: 156
Регистриран на: Пет 25 май 2007 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна... морето

Мнениеот SNapeR » Пет 01 юни 2007 20:22


Да питам ... има ли си представа някои , ще има ли акциз за Г-60 , под 120 КВ е , а до колкото разбрах маи до 120 кв няма.


Потребителски аватар
CORRADO-POWER
Мнения: 32
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 12:19
Автомобил:
Двигател:

.....

Мнениеот CORRADO-POWER » Пет 01 юни 2007 23:13


.............................................................

Последна промяна от CORRADO-POWER на Съб 09 фев 2019 9:41, променено общо 1 път.


VR6
Мнения: 201
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 10:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Лондон

Мнениеот VR6 » Съб 02 юни 2007 18:21


Това е колата КОРАДО


sacheto
Мнения: 12
Регистриран на: Съб 18 дек 2004 8:58
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот sacheto » Пет 08 юни 2007 8:11


Привет !

Имах 2 такива машини.С първата попаднах на страхотен екземпляр.Беше като нов.....за съжаление се обърнах.Толкова бях запленен от този автомобил,че на всяка цена реших да си купя втори.За съжаление вторият се оказа голямо разочарование.Добре,че имах доста части от първия,за да не давам допълнително пари.Това е спортен автомобил и е от голямо значение как е каран и поддържан.Трябва внимателно да направиш избора с човек които разбира.
Успех !


Потребителски аватар
svetlio86
Мнения: 17
Регистриран на: Нед 04 окт 2009 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия,надежда

Re: Въпрос относно VW Corrado G60

Мнениеот svetlio86 » Пет 05 фев 2010 19:10


здр. корадо много яка кола аз си взех 2.0 16в поради ред при4ини с компресора или трябва да даваш луди пари за лагера или да сложиш турбина при което може да се наложи да смениш и електрониката а и г60 с клима много рядко се намира :) :)



Върни се в “Scirocco & Corrado”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 97 госта