Отзиви за новия форум

Организация и провеждане на клубните сбирки!

Харесвате ли новата версия-стил и функции на форума?

Анкетата завърши на Пет 01 яну 2016 16:54

Да
57
31%
Не
89
49%
Може би (50/50)
36
20%

Общо гласове: 182
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Автомобил: Golf MK2 - Audi A3
Двигател: 1.8 RP - 1.8 AGN
Контакти:

Re: Отзиви за новия форум

Мнениеот Vlad777 » Сря 11 яну 2017 0:37

Ще го погледнем, ама с тоя IE не зная как живееш. Сега проверих - 3.82% от потребителите на форума ползват IE.

Потребителски аватар
777
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот 777 » Сря 11 яну 2017 11:12

И какво му е на IE? Не го харесват уеб дизайнерите - това не е причина да не го ползвам. Разбирам някакви сложни ефекти, но някакъв форум ако не може да се нагоди за IE, значи проблемът не е "в телевизора" (браузъра).

Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Сря 11 яну 2017 11:45

Има ли смисъл да обсъждаме какво й е на Lada - и те правят автомобили, но техническият прогрес е на ниво преди 15 години и не са и си помисляли за съвременните технологии. Сигурен съм, че последен модел Лада не разполага с нищо повече от Passat 2001 г. Сделано. Та така е и с IE.

Потребителски аватар
777
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот 777 » Сря 11 яну 2017 11:52

IE ако е Лада, то Хрома и FF са съответно Волга и Москвич Алеко. Пак казвам: ако един форум има проблеми да работи с IE, то проблемът е във уеб дизайнера, а не в браузъра - категорично.

Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Сря 11 яну 2017 12:01

Аз съм напълно съгласен, че проблемът е в дизайнера. Даже ако го отворим с IE8 сигурно още повече проблеми ще се появят.

Това, че нещо не се зарежда на IE, не означава, че при другите 96% от хората не е ОК. Общо взето в съвременния уеб дизайн се гледа общодостъпност. Ако искате да съберем по 2 лв и да платим на някой дизайнер да поработи върху форума, за да могат и тези 3.8% от хората, които ползват IE да са доволни, защото техният браузър не се справя със зареждането на фонтовете от CSS.

Ето сравнителна таблица на браузерите и кой какво поддържа. На сила няма да карам някого да си инсталира каквото и да е. За момента обаче това е положението.

:arrow Сравнение: Chrome vs. Firefox vs. Safari vs. Internet Explorer

Потребителски аватар
anrus
Автомобил: Golf2 10_Millionen + Country
Двигател: 1988_RF + 1991_1P

Мнениеот anrus » Сря 11 яну 2017 12:04

Сега проверих визията на форума с IE8. Няма го описания ефект нито при новия, нито при класическия вид на форума. Може би проблема е при потребителя и конткретно в шрифтовете, които ползва.

инжектопляктор
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: 1800ccm 90hp RP

Мнениеот инжектопляктор » Сря 11 яну 2017 13:26

Vlad777, искам да знаете, че 25% от потребителите в световен мащаб все още ползват Microsoft Internet Explorer. Преди да давате информация колко точно бил се поддържал HTML5 от не знам си кой, можете ли да помислите колко точно HTML5 елемента ползва този форум?
Вие "не искате да карате", но но от няколко мнения насам го правите. Аз лично проблем с Internet Explorer нямам. Всичко за момента се отваря коректно. Освен това, смятам че съм достатъчно компетентен в света на информационните технологии, за да имам база на която да изкажа своето мнение. Мисля, че темата е за изказване на отзиви, не "ко как живял" с даден браузер. Може да е на работно място. Там често се ограничават възможностите за администрация на системата и се използва Internet Explorer, защото електронни подписи и сертификати често вървят най-добре или единствено на Internet Explorer.

Последна промяна от инжектопляктор на Сря 11 яну 2017 13:28, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
777
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот 777 » Сря 11 яну 2017 13:28

инжектопляктор написа:Преди да давате информация колко точно бил се поддържал HTML5 от не знам си кой, можете ли да помислите колко точно HTML5 елемента ползва този форум?

Точно. А за ниските % потребители на IE (не 25%, а разни едноцифрени в световен мащаб) така и не мога да разбера истина ли са или умела манипулация от Google и компания.

Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Сря 11 яну 2017 15:24

Който желае може и с Netscape Navigator да работи щом го устройва!

Прилагам статистика за посещенията по браузър:
analytics.jpg
VWclub

инжектопляктор написа:Вие "не искате да карате", но но от няколко мнения насам го правите.
А ти като потребител, който не се съобразява с останалите, не уважава хората, които пишат в този форум, правилата му, както и хората, които дават от себе си да го поддържат и развиват, мислиш ли, че някой го боли шапката за точно твоето конкретно мнение? Мен лично - не. Не виждам смисъл, нито ползи за когото и да е изобщо да присъстваш тук. Даже мога да ти улесня живота като ти сложа един БАН и те спася от мъките! Само ми отговори и си готов!

Потребителски аватар
Чудомир
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES

Мнениеот Чудомир » Сря 11 яну 2017 15:34

Vlad777 написа:Ще го погледнем, ама с тоя IE не зная как живееш. Сега проверих - 3.82% от потребителите на форума ползват IE.

Нещо не сме се разбрали - примерът с ИЕ трябваше да послужи за проверка дали грешката е в Опера или не. Просто ИЕ е браузерът, който при мен е "абсолютно гол", тоест без plugins, които потенциално може да правят някакъв проблем. Освен това на мен ми е известен за доста толерантен, но може и инфото да ми е старо.

А проблемите всъщност са 2:

1. Разлика в големината на кирилица и латиница, както показах тук:

Отначало няколко дни не му обрънах внимание и помислих, че единия шрифт изглежда странно, защото съм зуумнал неволно прозореца и той не е на 100%. Но след няколко дни открих, че зуума си е на 100%, така че проблемът е/беше другаде

2. След като го споделих тук, някой пипна нещо някъде и Опера почна да ми показва постингите както показах тук

В момента, за да мога да чета и пиша под Опера, ползвам UserCss plugin на Опера, който зарежда модифициран css файл (пуснах го малко по-назад в темата).

Когато моднатия css е зареден, страницата изглежда така:
20170111_142642_83.png

А като е изключен, изглежда така:
20170111_142646_84.png

Може би трябва да се удари една корекция на ползваните шрифтове, които са зададени в css файла или да се види, какво е променено в последните 2 седмици по шрифтовете?

Line 27: font-family: Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif;
Line 93: font-family: verdana;
Line 114: font-family: "Lucida Grande", "Trebuchet MS", Verdana, sans-serif;
Line 121: font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;
Line 131: font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;
Line 247: font-family: "Lucida Grande", "Trebuchet MS", Helvetica, Arial, sans-serif;
Line 299: font-family: "Lucida Grande", Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;
Line 303: font-family: "Lucida Grande", Helvetica, Arial, sans-serif;
Line 454: font-family: "Lucida Grande", Helvetica, Arial, sans-serif;
Line 498: font-family: "Lucida Grande", Verdana, Helvetica, sans-serif;
Line 509: font-family: "Lucida Grande", Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif;
Line 520: font-family: "Lucida Grande", Verdana, Helvetica, sans-serif;
Line 554: font-family: "Lucida Grande", Verdana, Helvetica, sans-serif;
Line 624: font-family: "Lucida Grande", "Trebuchet MS", Helvetica, Arial, sans-serif;
Line 641: font-family: "Lucida Grande", Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif;
Line 655: font-family: Monaco, 'Courier New', monospace;
Line 724: font-family: Monaco, 'Courier New', monospace;

Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Сря 11 яну 2017 15:47

Нямаме никакви промени в последните месеци дори. Значи в CSS-а са дефинирани няколко фонта, които да използва браузърът. Така реално когато браузърът не може да намери първия, използва втория, после третия и т.н.

При теб се получава, че латиницата примерно се зарежда с първия фонт, а кирилицата не може да намери първия кирилизиран и след това зарежда със следващия.

Luicida Grande кара браузера да пише на иврит
Опитай се да си изтеглиш този фонт, но задължително да има и версия на кирилица включена и да си го инсталираш наново. Според мен това ще реши проблема.

Понеже съм на нов компютър вчера отворих един PSD файл, в който имаше фонт, който нямам. Дръпнах го, инсталирах го - всичко на маймуница. След това търсих фонта отново в Google, но заедно с думата "Cyr" и го дръпнах от друго място. Инсталирах го отново и всичко заспа.

Потребителски аватар
Чудомир

Мнениеот Чудомир » Сря 11 яну 2017 15:57

Бях го дръпнал вече, но не бях предположил, че има версия "с" и версия "без" кирилица. Сега го дръпнах пак....от друго място...и проблемът е решен :11
Мерси!

Потребителски аватар
Чудомир

Мнениеот Чудомир » Вто 17 яну 2017 11:10

Само да допълня за информация на други, които евентуално биха имали подобен проблем:

И в Ауди форума изведнъж кирилицата и латиницата са ми с различна височина. Там декларацията на шрифтовете е:

font-family: "Helvetica Neue", Helvetica, Arial, sans-serif;

"Малкият" проблем е, че 1вия шрифт го няма стандартно при Windows 7, а 2рия е само латиница. Така че за кирилица браузера (Опера) прибягва към Ариал, а за латиница ползва Хелветика.

"Голeмият" проблем е, че първите двата Helvetica шрифта са платени, ако са с кирилица, но при Apple продукти явно са включени в стандартната инсталация.

Затова единственото безплатно и легално решение е да се изтрие Helvetica от windows инсталацията (и понеже и Helvetica Neue също липсва) тогава браузера е принуден да ползва Arial.

Последна промяна от Чудомир на Вто 17 яну 2017 22:18, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
777
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот 777 » Вто 17 яну 2017 12:14

Helvetica във Windows не беше ли псевдоним към друг шрифт?

Върни се в “Организационен”