Акция за кръводаряване

Организация и провеждане на клубните сбирки!

Ще участвам ли в акцията ?

Да,имам интерес
36
64%
Не,няма да участвам
14
25%
Страхувам се от болести
6
11%
 
Общо гласове: 56
Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Акция за кръводаряване

Мнениеот groznika » Пет 09 окт 2009 23:40


hooligans написа:Гледах тъпо , размишлявах ...
тъпо е да дам кръвта си и после да я продават все едно им е бащиния ...
подкрепям парното ....
мисля че ще е добре да пуснем една тема в която всеки да си каже кръвната група (който е готов да дари) и при нужда , да не дава господ , да се търси конкретните хора от конкретната група за съдеиствие...

ПП: нека не оставяме държавата да търгува със собствената ни кръв , както търгува сега със задниците ни !


Споко батко. Не я продават. Нямат право да я продават. НЕЗАКОННО е да я продават!
Кръв продават само мангалите пред кръвния център, а като в болницата няма достатъчно те пращат или да си търсиш кръводарители или да платиш на циганите за да дарят вместо теб.
В този ред на мисли една акция на масово кръводаряване им идва леко контра на бизнесчето на "братята" роми...

ПП
Отделно от това в центъра винаги има някой закъсал човечец с нуждаещ се близък който няма пари дори да си плати на циганите кръводарители и се примолва на някой от доброволците (ако има такива) да дарят за него.
Кръвната група не е от значение. В центъра даваш каквато имаш, а те заменят за каквато трябва когато е нужно.




Потребителски аватар
Angel Stavrev
Мнения: 1830
Регистриран на: Сря 24 сеп 2008 20:36
Автомобил: VW Polo 86c 2f
Двигател: AAU 1994
Местоположение: Хасково

Re: Акция за кръводаряване

Мнениеот Angel Stavrev » Съб 10 окт 2009 7:48


Да.. Съгласен съм едни път сам давал поради нужда... но сам на 250 км от Софиа.. ако се наложи да доида до Софиа мисля че ще доида хем повод да се съберем за едно парити някаде... не мислите ли... щото тоя дето ще дава тряя да има шофиор.. понеже на някои може да му прилошее което е нормално.... :083: :cop

п.с ЗА СЪМ!!!


Потребителски аватар
rosen79
Мнения: 3203
Регистриран на: Чет 04 сеп 2008 8:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Акция за кръводаряване

Мнениеот rosen79 » Пон 25 яну 2010 23:23


Да повдигна малко темата.Какво става има ли развитие по тази тема?


Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: Акция за кръводаряване

Мнениеот Dead man » Вто 26 яну 2010 0:02


Както гледам НЕ.... :dummy: :beat_butt2 :bishop death


Потребителски аватар
BOCOO
Мнения: 517
Регистриран на: Сря 11 фев 2009 9:23
Автомобил: golf3
Двигател: AEE 1996
Местоположение: svishtov

Re: Акция за кръводаряване

Мнениеот BOCOO » Вто 26 яну 2010 8:12


hooligans написа:Гледах тъпо , размишлявах ...
тъпо е да дам кръвта си и после да я продават все едно им е бащиния ...
подкрепям парното ....
мисля че ще е добре да пуснем една тема в която всеки да си каже кръвната група (който е готов да дари) и при нужда , да не дава господ , да се търси конкретните хора от конкретната група за съдеиствие...

ПП: нека не оставяме държавата да търгува със собствената ни кръв , както търгува сега със задниците ни !


напълно го подкрепям пуснете тема кой с каква група е и при нужда да се потърси помощ . Миналата година дарих кръв за един познат но да търгуват с нея :shock


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Акция за кръводаряване

Мнениеот vanko_VW » Вто 26 яну 2010 8:59


hooligans написа:Гледах тъпо , размишлявах ...
тъпо е да дам кръвта си и после да я продават все едно им е бащиния ...
подкрепям парното ....
мисля че ще е добре да пуснем една тема в която всеки да си каже кръвната група (който е готов да дари) и при нужда , да не дава господ , да се търси конкретните хора от конкретната група за съдеиствие...

ПП: нека не оставяме държавата да търгува със собствената ни кръв , както търгува сега със задниците ни !


:да:


Потребителски аватар
vw_golf_4_tdi
Мнения: 1647
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 23:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna
Контакти:

Re: Акция за кръводаряване

Мнениеот vw_golf_4_tdi » Вто 26 яну 2010 9:01


аз дарявах в началото на декември, така че до пролетта съм пас


Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: Акция за кръводаряване

Мнениеот Dead man » Съб 06 фев 2010 22:44


Предлагам темата да се заключи !!! :dummy:

Ако някой има нужда от кръв-да ми пише лично. :deal


Потребителски аватар
Junior
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 904
Регистриран на: Чет 08 мар 2007 11:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Акция за кръводаряване

Мнениеот Junior » Нед 07 фев 2010 10:47


hooligans написа:Гледах тъпо , размишлявах ...
тъпо е да дам кръвта си и после да я продават все едно им е бащиния ...
подкрепям парното ....
мисля че ще е добре да пуснем една тема в която всеки да си каже кръвната група (който е готов да дари) и при нужда , да не дава господ , да се търси конкретните хора от конкретната група за съдеиствие...

ПП: нека не оставяме държавата да търгува със собствената ни кръв , както търгува сега със задниците ни !


Аз съм "ЗА" даването ... но съм съгласен и с Хулс ...


Потребителски аватар
gogomoto_rs
Мнения: 115
Регистриран на: Нед 18 яну 2009 20:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Акция за кръводаряване

Мнениеот gogomoto_rs » Вто 22 мар 2011 11:59


ДА !!!
Ще даря , защото като ти се наложи тогава влизаш в филма !!!
Подкрепям и мнението на Хулигана ( аз съм 0- )
ПП: Няма майтап но началото на март ако не бяше колегата Passat ...... чак не ми се мисли
Още веднъж Благодаря Малинчо просто нз как бих могъл да ти се реванширам


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Акция за кръводаряване

Мнениеот myrshavija » Пон 27 юни 2016 6:42


Ако някой проявява интерес - група за безвъзмездно кръводаряване във фейса:
https://www.facebook.com/groups/510879738958312/


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Акция за кръводаряване

Мнениеот vucata » Вто 28 юни 2016 6:01


Чак сега скивах таз тема... Верно, че от 2009-2010 година тия пичове, които са писали тия безсмислени коментари, едва ли вече са във форума, но не се сдържах! Аве, Вие наред ли сте? Безвъзмездното кръводаряване е с цел, да се дари кръв за СПЕШНИ случаи, такива са тежки катастрофи, инциденти, спешни операции и така нататък. Има случаи, когато се иска спешно кръводаряване на рядка кръвна група, но са рядкост такива, защото кръвния център в София има налична такава. Направо Ви се чудя... Вашата кръв дори не стига до човека за който сте дарили, след кръводаряването кръвта Ви се взима и се правят куп изследвания докато стане годна за преливане. Ужас, лошо ми стана!


petrushkov
Мнения: 317
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:41
Автомобил: VW T4 1996
Двигател: AET
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Акция за кръводаряване

Мнениеот petrushkov » Вто 28 юни 2016 8:34


ЗА.
"А1Б-" или "АБ отрицателна" както е по старото определение, местоположение Варна.0888793859
Тази година не съм ходил към кръвен център. Дано да не ви се случва да го посетите по спешност ....
Даряването на кръв не е търговия ,а спасение за някой на операционата маса.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Акция за кръводаряване

Мнениеот myrshavija » Вто 28 юни 2016 8:38


vucata написа:Чак сега скивах таз тема... Верно, че от 2009-2010 година тия пичове, които са писали тия безсмислени коментари, едва ли вече са във форума, но не се сдържах! Аве, Вие наред ли сте? Безвъзмездното кръводаряване е с цел, да се дари кръв за СПЕШНИ случаи, такива са тежки катастрофи, инциденти, спешни операции и така нататък. Има случаи, когато се иска спешно кръводаряване на рядка кръвна група, но са рядкост такива, защото кръвния център в София има налична такава. Направо Ви се чудя... Вашата кръв дори не стига до човека за който сте дарили, след кръводаряването кръвта Ви се взима и се правят куп изследвания докато стане годна за преливане. Ужас, лошо ми стана!

Аз съм наред. На теб явно ти е лошо - пий си хапчетата и внимавай с кръвното! :drunk


japona
Мнения: 9
Регистриран на: Чет 02 юли 2009 9:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: RE: Re: Акция за кръводаряване

Мнениеот japona » Чет 30 юни 2016 7:35


myrshavija написа:
vucata написа:Чак сега скивах таз тема... Верно, че от 2009-2010 година тия пичове, които са писали тия безсмислени коментари, едва ли вече са във форума, но не се сдържах! Аве, Вие наред ли сте? Безвъзмездното кръводаряване е с цел, да се дари кръв за СПЕШНИ случаи, такива са тежки катастрофи, инциденти, спешни операции и така нататък. Има случаи, когато се иска спешно кръводаряване на рядка кръвна група, но са рядкост такива, защото кръвния център в София има налична такава. Направо Ви се чудя... Вашата кръв дори не стига до човека за който сте дарили, след кръводаряването кръвта Ви се взима и се правят куп изследвания докато стане годна за преливане. Ужас, лошо ми стана!

Аз съм наред. На теб явно ти е лошо - пий си хапчетата и внимавай с кръвното! :drunk

Ей льольо, стига си спамил всеки форум в бг! Човека с право се възмущава на разни селянчета, които като се забият с 200 в някой стълб, ще реват за кръв. Иначе ти си ясен, тролове много, ти си от изявените.

Последна промяна от Vlad777 на Чет 30 юни 2016 9:57, променено общо 1 път.
Причина: Получаваш предупреждение - в този форум подобни коментари не се толерират!



Върни се в “Организационен”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта