Вашите предложения за сайта vwclub.bg

Организация и провеждане на клубните сбирки!
Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17177
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Вашите предложения за сайта vwclub.bg

Мнениеот vasstop » Чет 31 мар 2011 20:22


К.Одаджийски написа:часовника си го сверява всеки сам от контролния панел. Жокер - сега трябва да е +3 часа
Просто от контрол панела включете DST :idea:




Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Вашите предложения за сайта vwclub.bg

Мнениеот Ivailo » Пет 01 апр 2011 11:42


vasstop написа:
К.Одаджийски написа:часовника си го сверява всеки сам от контролния панел. Жокер - сега трябва да е +3 часа
Просто от контрол панела включете DST :idea:

ucp.php?i=165


На година по 2 пъти виждам теми, мнения и т.н. по въпроса...


Потребителски аватар
Ivan_GT
Мнения: 765
Регистриран на: Съб 01 ное 2008 15:31
Автомобил: BMW E39
Двигател: M52B20 98

Re: Вашите предложения за сайта vwclub.bg

Мнениеот Ivan_GT » Пет 08 апр 2011 10:40


Знам че тук се дават предложения за сайта,но имам едно предложение за форума:
Да се сложи(ако може) бутон "докладвай" на личните съобщения.


п.п. Ако има тема с предложения за форума нека мнението ми бъде преместено там


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Вашите предложения за сайта vwclub.bg

Мнениеот velinsl » Пон 11 апр 2011 17:06


Ivan_GT написа:Знам че тук се дават предложения за сайта,но имам едно предложение за форума:


Предлагам и оше един подфорум на Офф топика - "Лична драма". Там всеки да си излива душата какво му е станало през деня и да търси съвети и мнения - кои джанти да сложи, какъв цвят да си избере за колата или коя маска ще ходи повече на "каручката" му.


VALENTINO87
Мнения: 1741
Регистриран на: Съб 10 юли 2010 21:00
Автомобил: Passat b7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Вашите предложения за сайта vwclub.bg

Мнениеот VALENTINO87 » Нед 01 май 2011 19:44


личните съобщения да могат да се маркират и трият едновременно по няколко наведнъж


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Вашите предложения за сайта vwclub.bg

Мнениеот Ivailo » Нед 01 май 2011 20:18


Вашите предложения за сайта vwclub.bg
:banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Вашите предложения за сайта vwclub.bg

Мнениеот velinsl » Нед 24 юли 2011 21:24


VALENTINO87 написа:личните съобщения да могат да се маркират и трият едновременно по няколко наведнъж


Че те могат отдавна. Предлагам тази тема viewtopic.php?f=22&t=137063&start=30 да се закаче непосредствено под тази за разхода на "газ".


Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Вашите предложения за сайта vwclub.bg

Мнениеот nosex » Вто 26 юли 2011 20:52


Бате, темата е сайта, не за форумО :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Вашите предложения за сайта vwclub.bg

Мнениеот Милослав » Сря 10 авг 2011 11:31


нЕма опел сигнум в листа с моделите и не мога да си попълня гаражчето :beat_butt2

Последна промяна от Varbona на Сря 10 авг 2011 13:49, променено общо 2 пъти.
Причина: Мецо, да не си станал авокат - какви са тези опели, а и с тази топка кой предлагаш да бъде бит?!


Потребителски аватар
pit
Мнения: 693
Регистриран на: Пон 21 фев 2005 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Вашите предложения за сайта vwclub.bg

Мнениеот pit » Съб 03 сеп 2011 11:13


За сайта трябва да се реши каква е целта му за да се върви в тази посока.

1.Когато се влезе във форума, няма линк никъде към сайта.. няма как да се върна, или ако съм дошъл от търсачка, няма никога да разбера че има и сайт. Така хиляди влезли от търсачка, не се конвертират в посетители на сайта. В момента сайта работи за форума, има "последни теми" и линк , а трябва да има и обратното, във форума да има препратки към сайта. Така посетител от търсачка попаднал във форума, няма да си купи никога фен артикул от магазина, ако някой не му е дал линк.

2. Дизайна доста семпъл,приятен но и еднообразен, както и малко разбъркан, ту има горе дясно "новини" , после пък долу в ляво "последни теми от форума", трябва да се подреди всичко отново, така е малко хаотично и да се помисли за редизайн, разбирам че се цели сайта и форума да изглеждат като едно цяло, но те само по цвят са еднакви, нямат нито едно общо навигационно меню.

3.Кутията за фейсбук, не е код от фейсбук, интересно решение да е с картинка, при положение че може да показва бройката фенове и потока от стената на групата, която е още един източник на информация. Всеки посетил сайта и забелязал страницата във фейсбук има шанс да я хареса, а след това на страницата във фейсбук могат да се пускат новости от сайта, един вид конверсия на потребители. А също така, аз когато харесах фен страницата,която намерих през търсачка, още 10 мои приятели видяха това на стената ми и посетиха страницата и от там и сайта vwclub :-),(това е само пример, но е реална ситуация която в случая не се случва).

4.Могат да се вкарат в новините, емисии от други автосайтове, това също е още един източник на информация и алтернатива ако няма кой да пише или превежда статии които да се качват към сайта.

5.Могат да се качат всякакви ръководства за марката, има такава тема във форума но тя е в подраздел, ако не си член на форума едва ли ще я видиш. Разбирам че тези ръководства имат авторски права, но все пак е добра идея.

6.Хората от вебстарт.бг са си сложили 3 линка..един, айде два ама три и са маскирани като три изображения :D ,разбира се може договорката да е такава. Също и АЛТ тага ту се чете, ту пък не, също и този на банера за събора.

7.Календара няма работа по средата на сайта, в центъра, може да е в странично меню,все пак е помощтна информация, а не нещо главно за сайта за да е в центъра.Така си личи че целта е била да се запълни празното място.

8. В новини, може да има по една картинка по-голяма и да е горе в началото на дадената статия, по-приветливо е, също и шрифта е различен в няколко от новините, има разлика в големината му, с две думи форматирането е кофти.

9. Статистиката от аналитикс е само за 2010г и то не за цялата година?? Рекламодател не го интересува преди една година колко е бил посещаван даден сайт, данните са стари и непълни, не се вижда от къде са дошли посетителите и дали трафика не е фалшив.

10. Могат да се сложат още рекламни позиции, все пак сайта печели от това, не е официален сайт на държавна институция за да се пази чист. Горе в хедъра ми се показва рекламен банер, за 15 минути го видях три пъти за по 2 секунди, а през останалото време мястото е празно, явно има някакъв проблем със системата за банери, или са закупени малко импресии, но при всички случаи е странно така да се показва.

11. Някой от галериите за моделите на марката са празни при положение че могат да се попълнят лесно.

12. На сайта, линковете към форума са нофолоу, а например към линкедин, фейсбук и уеб фирмата не са ограничени???

Просто си личи че е започнато с добри намерения, но сайта не се поддържа достатъчно. Не е оправдание че "няма време и хора" и че хората които го поддържат го правят безплатно, само пуснете тема че търсите доброволци да помагат и гледайте какво става :D


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Вашите предложения за сайта vwclub.bg

Мнениеот Ivailo » Нед 04 сеп 2011 0:24


Първо искам да ти благодаря за труда да напишеш всичко това :bowdown
Ще коментирам само някои неща, тъй като не съм правил аз сайта. Дано не го приемеш като заяждане, определено нямам това предвид!
1. Цъкни на логото
2. Въпрос на вкус, решения и т.н.
4. Дай пример със сайт, който бълва новини само за VW и няма нищо против тия новини да се показват на други сайтове. Не се заяждам, просто ми стана чудно дали има такива...
5. Противоречиш си :) Хем сме забранили с правило линкове към пиратски софтуер, а ти предлагаш да качим нещо нелицензирано директно на нашия сървър...
7. Мен ако питаш мероприятията на клуба са една от целите му, ама пак зависи от гледната точка (за теб може да не са).
9. Нали не очакваш да обявим публично такава информация? По-подробна и актуална информация съм сигурен, че ще получиш, ако пуснеш запитване за реклама :)
10. Може да го накичим и целия, като коледна елха. Или като замунда, ама майките ни няма да могат да си съберат краката mhihi Относно празните позиции - така иска началството. Умишлено е така, има празна позиция.
11. Доброволен труд.. Като всяко ново нещо ентусиазма умря на втората седмица (грубо говоря).


А това, че няма хора mhihi Смятам, че си личи от километри, че няма кой да поддържа сайт и форум. Аз бях до един момент, ама ми писна. Дано се намери някой друг, който е навит да ме замести, но аз лично няма да допусна всеки втори, който твърди "АЗ ЗНАМ РНР!!!" да пипа.


Пак да кажа, благодаря ти за мнението, дано се вземе под внимание :)


Потребителски аватар
heimdal
Мнения: 1857
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 10:43
Автомобил: VW Polo
Двигател: 1997
Местоположение: София

Re: Вашите предложения за сайта vwclub.bg

Мнениеот heimdal » Пон 05 сеп 2011 11:56


1.Когато се влезе във форума, няма линк никъде към сайта.. няма как да се върна, или ако съм дошъл от търсачка, няма никога да разбера че има и сайт. Така хиляди влезли от търсачка, не се конвертират в посетители на сайта. В момента сайта работи за форума, има "последни теми" и линк , а трябва да има и обратното, във форума да има препратки към сайта. Така посетител от търсачка попаднал във форума, няма да си купи никога фен артикул от магазина, ако някой не му е дал линк.

Ужасно удобно е да цъкна на така големия банер с Надпис Български Volkswagen Клуб :)


2. Дизайна доста семпъл,приятен но и еднообразен, както и малко разбъркан, ту има горе дясно "новини" , после пък долу в ляво "последни теми от форума", трябва да се подреди всичко отново, така е малко хаотично и да се помисли за редизайн, разбирам че се цели сайта и форума да изглеждат като едно цяло, но те само по цвят са еднакви, нямат нито едно общо навигационно меню.

Дизайна си е ОК. Поне аз например съм доволен да знам дали съм във форума или в сайта.

3.Кутията за фейсбук, не е код от фейсбук, интересно решение да е с картинка, при положение че може да показва бройката фенове и потока от стената на групата, която е още един източник на информация. Всеки посетил сайта и забелязал страницата във фейсбук има шанс да я хареса, а след това на страницата във фейсбук могат да се пускат новости от сайта, един вид конверсия на потребители. А също така, аз когато харесах фен страницата,която намерих през търсачка, още 10 мои приятели видяха това на стената ми и посетиха страницата и от там и сайта vwclub ,(това е само пример, но е реална ситуация която в случая не се случва).

Аз не използвам фейсбук. Сайта и форума са с достатъчна посещаемост за да се прави безмислен трафик. В полза на сурат тефтера /надеждите ми са в китайците - да го затъркат малко/.
Ако съм чак такъв заклет фен - щях да съм цъкнал, посетил и т.н.

4.Могат да се вкарат в новините, емисии от други автосайтове, това също е още един източник на информация и алтернатива ако няма кой да пише или превежда статии които да се качват към сайта.

Новините от открити източници - бол, и навсякъде където е нужно се упоменава източника.

5.Могат да се качат всякакви ръководства за марката, има такава тема във форума но тя е в подраздел, ако не си член на форума едва ли ще я видиш. Разбирам че тези ръководства имат авторски права, но все пак е добра идея.

Ами да ...има.

6.Хората от вебстарт.бг са си сложили 3 линка..един, айде два ама три и са маскирани като три изображения ,разбира се може договорката да е такава. Също и АЛТ тага ту се чете, ту пък не, също и този на банера за събора.

Това е ирелевантно. Визуално уебстарт са представени с малко лого в дясно долу. Доста дискретно. Акцентите на сайта,
са информацията която носи. Не управлението или кой го е правил.

7.Календара няма работа по средата на сайта, в центъра, може да е в странично меню,все пак е помощтна информация, а не нещо главно за сайта за да е в центъра.Така си личи че целта е била да се запълни празното място.

Календара със събития е важна част, така всеки път ми се набива в очите какво ще или няма да пропусна.
За разлика от други автомобилни клубове ...при нас са повече от едно.

8. В новини, може да има по една картинка по-голяма и да е горе в началото на дадената статия, по-приветливо е, също и шрифта е различен в няколко от новините, има разлика в големината му, с две думи форматирането е кофти.

Възможен пропуск на "редактора". Ще бъде отбелязано за корекция.

9. Статистиката от аналитикс е само за 2010г и то не за цялата година?? Рекламодател не го интересува преди една година колко е бил посещаван даден сайт, данните са стари и непълни, не се вижда от къде са дошли посетителите и дали трафика не е фалшив.

Искаш подробна маркетингова информация? Това се предоставя на рекламодатели. Да не споменавам, че доста в раздела с платените теми в Продава, не ги интересуват импресии, а факта че присътват. Ефективноста им е по-добра и от тази на банерите според мен. Директно при клиентите са.

10. Могат да се сложат още рекламни позиции, все пак сайта печели от това, не е официален сайт на държавна институция за да се пази чист. Горе в хедъра ми се показва рекламен банер, за 15 минути го видях три пъти за по 2 секунди, а през останалото време мястото е празно, явно има някакъв проблем със системата за банери, или са закупени малко импресии, но при всички случаи е странно така да се показва.

Ако беше член на клуба, щеше да си по-наясно. В тази посока не задълбавай - нямаш достатъчно информация и интерпретираш свободно. Да не се забравя - целта на рекламата е да подпомага, не е основно занимание ...

11. Някой от галериите за моделите на марката са празни при положение че могат да се попълнят лесно.

Няма проблем, напиши, изпрати ми - ще имам грижата да идат при отговорно лице.

12. На сайта, линковете към форума са нофолоу, а например към линкедин, фейсбук и уеб фирмата не са ограничени???

Това е повторение на някоя от по-горните точки, леко видоизменена. Не съм задълбавал, толкова ...това едва ли касае потребителя като мен...като цъкна тук и там отивам на съответните места (в случая превключвам от форума на сайта и обратното) ...

Просто си личи че е започнато с добри намерения, но сайта не се поддържа достатъчно. Не е оправдание че "няма време и хора" и че хората които го поддържат го правят безплатно, само пуснете тема че търсите доброволци да помагат и гледайте какво става

Ами точно от това е най-големия страх. По принцип е достатъчно да има малко хора но отговорни и отдадени.
Изисква се постоянство.
Но точно последния коментар без номер ми даде една идея! За което благодаря.


Потребителски аватар
pit
Мнения: 693
Регистриран на: Пон 21 фев 2005 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Вашите предложения за сайта vwclub.bg

Мнениеот pit » Сря 07 сеп 2011 17:17


ISRalien, не, не го смятам като заяждане, споделих моето виждане, просто така смятам аз, но след написаното от теб, наистина някой от нещата които описах не е възможно да се случат, то затова са дискусиите, за да може някой ей така да даде идея, която може пък да е полезна :D В спора се ражда истината :)

Да, сега виждам че при клик на логото от форума, зарежда сайта, никога обикновен посетител няма да се сети. Инстинктивно, всеки потребител в интернет знае, че клик на логото в даден сайт, води до началната му страница, а не до външен сайт.

За новини от други сайтове, има такива с общи авто новини, но не и такива които пишат само за марката и то български, такива няма. Е, има но са англ. и пак трябва превод.

За ръководствата, наистина след като политиката е такава, нямат място на официалния сайт. Те не са софтуер, но все пак са копирани книги които имат авторски права.

За календара, да мероприятията са нещо важно, по-скоро да се отбелязват като такива, не са толкова много през годината, може да е без календар, просто по-големи няколко изображения подобни на банера за събора, това привлича погледа, някой ако трябва да го чакаш да цъка на календар, и да уцели баш датата за събора та да му стане интересно.

За точка 9, недопустимо е да има стара статистика, и при това непълна. Говоря да се посочи от къде идват тези посетители, от търсачка ли, от друг форум ли, от реклама ли, каква е възрастта на аудиторията, колко пъти се връщат хората, по колко време средно прекарват в сайта и други общи показатели. По-пълната информация вдъхва повече доверие. Не говоря да се посочват кл. думи по които е посетен сайта, какво са правили потребителите в сайта и др.

За банерите, единия който се вижда, ако не бях седял 15 минути в сайта, нямаше да го забележа. Не казвам да е като замунда, но пък поне една позиция може да е запълнена постоянно с 5 ротиращи се банера. Ако няма рекламодатели, въпреки това се пускат банери на други фирми, като им се предлага някаква промоция за да рекламират, никога обаче безплатно.

За доброволния труд, еми дори и доброволен, трябва някакъв стимул :-) има начини чрез които се гъделичка егото на доброволно трудещия се mhihi .

А за пхп, да, това е много отговорно, някой като нищо може да съсипе всичко, и то без да иска.

Така че ISRalien, абсолютно отговорно прочетох какво си писал, и пак споменавам не го смятам за заяждане а като излагане на друга гледна точка, с която както се вижда от написаното горе по някой въпроси съм съгласен и аз :-)

---------------
heimdal, пиша по някой от точките за които не съм написал нагоре,

за фейсбука, мнението ти означава че колкото е развит сайта, така да остане, няма нужда от повече посещения. Колкото го посещават, толкова, няма нужда от още трафик и популяризиране. Мнението ти говори че отричаш изпитани възможности и варианти за популяризиране. Аз например, ненавиждах скайп, и се дразнех много че го ползват а не доброто icq :D . После нямах фейсбук 2 години след като всички мои приятели и колеги ползваха за забавление и за бизнес. После една вечер 2х2L бира ме пречупиха и се регистрирах :applause: :-))

За вебстарт, ок, няма да коментирам, може да са се договорили да си сложат три линка на главната страница, като са срязали логото си на три части за да пъхнат трите линка.

По темата за рекламата и аналитикса, като пример да вземем една обява за кола, колкото повече допълнителна информация има в обявата, толкова по-голям е шанса да се продаде.Също така, аналитикс който е предоставен е за форума, за сайта няма такъв. За форума и платените обяви наистина това е много по-добро от банер, там директно има хора търсещи подобни услуги.

За банер позициите, целта на предоставянето на рекламни площи е да носи пари и нищо друго. Наистина нямам идея и написах това което виждам като посетител, а то е че на сайта няма реклами, по-точно има само един банер който се показва от време на време и ми дава усещането че сайта има само един рекламодател или банер ротатора не е наред и показва некоректно рекламите.

За галериите, празни са си. Ако реда е да се напише, да се предложи и прати и да иде при отговорно лице, много бюрократщина, може този който качва снимките просто да ги качи и това е.
За точка 12, и линковете, да, прав си, на потребителя му е все едно, това касае единствено сайта и фирмата която е правила сайта.За една от страните е минус, за другата е плюс. Както горе написах, може да имат договорка за линковете.
Последното не го разбрах за коментара без номер :-) Но ако се обяви че се търсят хора, ще има желаещи, пресяват се, пробват се как се справят и се решава. Повечето от потребителите тук надявам се имат добри намерения, както и подходящи възможности и биха се включили.

Това е моето мнение и предложения относно сайта и затова ги пиша, дано с тези мои мнения само помогна за развитието на сайта!


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Вашите предложения за сайта vwclub.bg

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 07 сеп 2011 18:43


pit написа:За галериите, празни са си. Ако реда е да се напише, да се предложи и прати и да иде при отговорно лице, много бюрократщина, може този който качва снимките просто да ги качи и това е.

Аз само по тая точка мога да взема отношение, понеже след първоначалния бум на желаещи бяха напраскани някой галерии, но от последващи проблеми останах май само аз да попълвам тия галерии. За съжаление обаче някога учехме в училище една година руски, една френски, една немски, една английски и от това съм скаран с всичките езици освен нашия роден :oops: Та това че повечето хубави статии и данни за определени автомобили са на английски и немски език ме спира да съм ги попълнил до сега галериите.
Последните които качих бяха по предложение на колегата Presian Писа ми човека лично съобщение с въпрос дали може да се направи нещо по въпроса за да не седят празни и че той в свободното си време може да преведе малко текстове. Преведе, прати ми текстовете, аз допълних техническите данни и снимките и така попълних галерията за Сироко. :bowdown
Така че пак ще го напиша в темата за да се вижда евентуално:
Пращайте ми преведени текстове на ЛС или на k.odadjiiski@gmail.com /споменете в писмото за какво става въпрос/, които могат да влезнат в галериите на сайта и с удоволствие ще ги публикувам.


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Вашите предложения за сайта vwclub.bg

Мнениеот velinsl » Нед 30 окт 2011 16:22


nosex написа:Бате, темата е сайта, не за форумО :Mr Green Fun


форума не е ли част от сайта!?
Иначе по темата - темата с активни за кодове за мобиле да може да се чете само от регистрирани потребители във форума или сайта.



Върни се в “Организационен”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта