Отзиви за VWatefalls 5 Jubi Jahre

Организация и провеждане на клубните сбирки!
Потребителски аватар
vision_records
Мнения: 118
Регистриран на: Нед 19 фев 2012 17:19
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Отзиви за VWatefalls 5 Jubi Jahre

Мнениеот vision_records » Вто 16 апр 2013 15:07


Apokaliptiko написа:Давам пример: Семейство на около 30-35 години с дете на 4-5 години идват на събора, хем зареди Фолксваген страстта, хем и зареди природата лека екскурзия и избягване от сивото ежедневие. Детето се радва, тича по поляната, хората му се кефят. Приказки, запознанства, приятни емоции, но идва вечерта? Мисля, други хора да допълнят останалото......


Всеки изпуска юздите, но АКО се случи нещо? :banghead

"Миг не внимание - цял живот страдание."


къде избяга вечерта, не те видях да не си тръгна?

Последна промяна от yoan4o на Вто 16 апр 2013 15:12, променено общо 1 път.
Причина: Темата не е чат, има лични за целта.




Потребителски аватар
FreeSoul
Мнения: 2751
Регистриран на: Съб 15 яну 2005 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Отзиви за VWatefalls 5 Jubi Jahre

Мнениеот FreeSoul » Вто 16 апр 2013 15:13


Пфуу, успях да я прочета цялата тема........нищо по-различно от всички предни събори, има добре прекарали хора има и негативно настроени срещу тях.

Само едно мога да споделя.
Миналата година посетих Worthersee, уж най-големия събор на марката в Европа, ако не се лъжа. Има и други колеги, които също бяха там, могат да споделят ако искат.

Германците, като хора които са много напред, разполагат с пари и уникални коли, лежаха безпомощни по тревата, пътя и къде ли не, отровени от алкохол. Българите с кючеците и чалгата, пасти да ядат в сравнение с тях.

Сравнението го правя, защото там уж трябва да е НАЙ-организираното, НАЙ-културното и НАЙ-съобразителното ама не е така, въобще даже.

Има ли пияни хора винаги ще има изблици, защото 6 дни от седмицата повечето бачкат и няма къде да разпуснат, а след това алкохола не прощава на никой.
НИКОГА няма да има съобразяване с околните, всеки си е с компанията и се кефи както си иска и не мисля, че трябва да бъде упрекван за това. Който след като е посетил подобно нещо и не му хареса да не повтаря.
Организаторите / които и да са те / не могат да казват, ти няма да си караш колата, ти пий по-малко, ти намали музиката. Това е до интелект на хората и самосъзнание, възпитание и т.н , а както всички знаем, не се славим с тези си качества.

Всички събори занапред ще има чалги, кючеци, прекъсвачи и т.н , дано само не пострада някой от пиян "шофьор".


Потребителски аватар
feniksgod
Мнения: 751
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 19:33
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AGU 1999
Местоположение: София

Re: Отзиви за VWatefalls 5 Jubi Jahre

Мнениеот feniksgod » Вто 16 апр 2013 15:24


:c010 :c010 :c010 :c010
Това стана като............. абе Искрено и лично ли беше това предаване не помня.
Събора ми хареса. Относно ферманите дето се пишат отново и отново......... . Абсурд е пиян човек да се държи нормално, аз съм на 20 години и през живота съм си имал толкова нагледни примери, че нямам думи. Дайте да не се караме каквото станало станало. Различни хора, различни идеали.
P.S Тея с прекъсвачите ви правя евала :Mr Green Fun . Имате пари хора явно :mhihi .


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви за VWatefalls 5 Jubi Jahre

Мнениеот Vlad777 » Вто 16 апр 2013 15:26


Пияни е ясно, че винаги ще има, след като има пиене, а него ако го забраним, по-добре да не правим изобщо събори :mhihi

На езерото в Австрия миналата година имаше пияни, но аз лично на няколко пъти видях как само след едно изпилване на гуми и то на улицата идва полицията и жална му майка на "шофьора". Да не говорим, че при нас дойдоха над 10 човека охрана да ни кажат да загасим скарата, защото е забранено. Просто си има правила и има кой да следи да се спазват.

Не е проблем алкохолът, когато не се засяга личното пространство и сигурност на околните и има толерантност!


Потребителски аватар
Angel Stavrev
Мнения: 1830
Регистриран на: Сря 24 сеп 2008 20:36
Автомобил: VW Polo 86c 2f
Двигател: AAU 1994
Местоположение: Хасково

Re: Отзиви за VWatefalls 5 Jubi Jahre

Мнениеот Angel Stavrev » Вто 16 апр 2013 15:30


Миро,не ме нападай не си бил там не си видял какво е ставало,като 70-80% от коментарите са силно преувеличени според мен и аз затова така реагирах..
НИЕ БЯХМЕ под "една шатра" Хасково,Стара Загора,Харманли и Свиленград(И съм много доволен че ставаме все по сплотен екип,помагаме си много и се напиваме пак много) и бяхме точно в горния десен край на поляната.Не съм чул някой да се оплаква от нашата група.Това не е първия събор на който се бият прекъсвачи и не е нищо ново за мен нито е първия събор на който Варненци играят върху колите си (аз не съм ги видял да играят,ни съм ги чул)нито пък е първия събор с силна чалга Цеца или Азис или Анелия..
Ами ето това е... АЗ не видях нищо по различно,просто бях много позитивно настроен. И двете вечери съм правил не едно и две кръгчета на поляната (Пеша,че ще ме налазите пак)И нищо нередно не съм видял..

Спях в колата и те са минали покрай мен в 4 сутринта,е аз не съм ги чул сори.. (даже не знаех докато не ме пита "злобарката" :banghead )

Мисля си че просто всички адски много преувеличавате аз лично не видях нищо ново...
Едит: БаХ 4 мин не мога да си постна мнението (МА пък то едно мнение)


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Отзиви за VWatefalls 5 Jubi Jahre

Мнениеот myrshavija » Вто 16 апр 2013 15:41


Ангеле, пррочети още веднъж какво съм написал! Основната ми критика е към теб - защото това, което пишеш е в стил "Аз нямам никакви оплаквания, а, който има, да не идва на събора!", което според мен е тъпо. Също и към хората, които споделят мнението, че е важно на тях да им е добре, а другите - кучета ги яли. Случва се човек да направи някоя простотия - аз също съм правил много. Ама като сгреша, гледам да не се бия в гърдите пред публика.
Хайде, прочети го още веднъж, ама по-вимателно, моля те!


Потребителски аватар
sashobas
Щастлив голфаджия
Мнения: 2831
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 23:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Отзиви за VWatefalls 5 Jubi Jahre

Мнениеот sashobas » Вто 16 апр 2013 15:42


Много мислех, дали да пиша своето мнение в момента тук....но тъй като аз винаги съм открит и казвам директно своето мнение, независимо от това дали то ще бъде според очакванията на някой или не...затова сега искам да разкажа малко ИСТОРИЯ:
Събора в с.Крушуна се организира от 2009 година, от мен и Здравко.това беше една идея която се породи в нас, след организиран от мен лично събор в гр.Търговище 2008г. Тогава в гр.Търговище събора беше подпомогнат финансово от Клуба на привържениците на Фолксваген в България.Събора надмина моите очаквания, но видях, че Търговище не е подходящото място, тъй като поляната на която се организира беше недостатъчна за присъстващите. След което аз и Здравко много пъти разговаряхме по между си и стигнахме до извода, че ни трябва друго място и така се стигна до идеята за с.Крушуна и неговите водопади. Първата година се събрахме около 50 - 60 автомобила, група приятели свързани от нашия любим форум и клуб. Втората година ни се довериха повече приятели и събора беше с двойно повече посетители, както и представители на клуба. През третата година - 2011, когато Здравко беше вече член на клуба и след като организира събора/комуникация с местната власт, спонсори относно наградите и др./ Клубът взе участие в събора, като разположи клубната шатра и се включиха активно в подредбата на участниците, стикери и дърва за огрев. Тогава аз не бях все още член на Клуба и реших да остана в страни, тъй като уважавам ръководството на клуба. През четвъртата година - 2012 аз и Здравко, подпомогнати със средства от клуба, средства от приятели и лични средства, организирахме един чудесен събор. През петата година - 2013- ПЕТ ГОДИШНИЯ ЮБИЛЕЙ на събора, аз и Здравко отново организирахме събора, като бяхме убедени, че ще има много участници. Аз лично имах контакти с нашите Румънски съседи и очаквах и международно участие. Средствата за събора са изцяло от спонсори и лични средства/ това включва награден фонд- медали, купи; тениски, стикери, ключодържатели и др./ Клубът не взе участие нито със средства нито с организация.
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ УЧАСТНИЦИ и УЧАСТНИЦИТЕ ОТ РУМЪНИЯ, благодаря за това, че уважихте мероприятието, благодаря ви, за това, че се веселихте без да си пречите един на друг, благодаря ви за това, че оставихте поляните във вида в който ги заварихте при пристигането си! БЛАГОДАРЯ НА СПОНСОРИТЕ, НА ПРИЯТЕЛИТЕ - ИВО 420 и ЖОРО, КОЙТО СЪЩО КАТО МЕН ПРЕДОСТАВИХА ЛИЧНИ СРЕДСТВА ЗА СЪБОРА, БЛАГОДАРЯ НА РАБОТНИКА, НА НИКИТО, И МУСИТО ЗА ИЗРАБОТКАТА НА КУПИТЕ, БЛАГОДАРЯ НА ALPINE ЗА НАДПИСВАНЕТО НА КУПИТЕ,БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ, КОИТО ПРЕЗ ГОДИНИТЕ СЕ ВКЛЮЧВАТ В ОРГАНИЗАЦИОННИТЕ ДЕЙСТВИЯ, БЛАГОДАРЯ НА КМЕТА НА ОБЩИНА ЛЕТНИЦА!
P.S. относно твърдените от вас случай на: "слушане на силна музика-чалга, гюбеци, маанета и др." "въртене на гуми", "шофиране с надути клаксони", моля всеки един от вас да се замисли, дали при участието си в съборите до сега не е имало участници, които по този начин разбират веселието, дали този начин е нормален и дали така трябва да бъде независимо от мястото на събора, организаторите и участниците. Считам, че тези наши събирания са една прекрасна възможност да обменим опит, идеи, запознанства, да се веселим в рамките на добрия дух и бъдещото приятелство!!!


Потребителски аватар
koki4a150
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 05 дек 2010 21:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Отзиви за VWatefalls 5 Jubi Jahre

Мнениеот koki4a150 » Вто 16 апр 2013 16:09


Прав си майка :th_up


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви за VWatefalls 5 Jubi Jahre

Мнениеот dobrin » Вто 16 апр 2013 16:35


Ето защо уважавам Сашо! За изказвания като това!


Потребителски аватар
koki4a150
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 05 дек 2010 21:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Отзиви за VWatefalls 5 Jubi Jahre

Мнениеот koki4a150 » Вто 16 апр 2013 16:55


В смисьл

Последна промяна от Pichaga на Вто 16 апр 2013 17:19, променено общо 1 път.
Причина: това тук не е чат!


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Отзиви за VWatefalls 5 Jubi Jahre

Мнениеот Sashko_Trg » Вто 16 апр 2013 17:13


Мале какви скандали какви чудеса, имам чувството че само тук в нашия форум ги има !!!

Аз искам да кажа че всичко това което се каза е просто супер преовеличено, не е станало нищо кой знае какво, едва ли не казахте че е най-долния и смотан събор заради малко чалгичка и заради това че някви коли имали за 1 обиколка и посвирили малко, голяма работа. Лично на мен нищо от всички изброени неща не ме подразни чак толкова много че да почна да пиша колко чалга, прекъсвачи и клаксони имало. Аз съм фен на марката и винаги ще присъствам на събори, каквито и да са те, а пък това че на узана щяло да има или е имало разни ченгета дето щели да пишат някви актове на тези дето злоупотребявали много ме съмнява, как ли пък няма да застанат някви ченгета и да седят там 2 дена и чакат някой да земе да кара по-поляните пил, вианги ще има такива изцепки независимо от кого са организирани съборите !!!!! :death


snuupy93
Мнения: 854
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 23:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Отзиви за VWatefalls 5 Jubi Jahre

Мнениеот snuupy93 » Вто 16 апр 2013 17:24


Ще пусна едно мнение, прочетох цялата тема...
Виждам, че има доста оплаквания... На хората, които се оплакват.... просто не ходете.. като не ви кефи и не е за вас тази атмосфера, не го правете... Аз не ходя точно поради тази причина. Много е грозно обаче така, че се разделяте на лагери... едните "кеф", другите "не сме доволни"... От един клуб сме, харесваме една марка... ако ние не сме единни... не знам от кой да очакваме съпричасност... от BMW клуб България? Няма нужда от караници и тнт. Хора всякави, както по улицата, както в дискотеките, както в кръчмите, така и в клуба... хората са си хора, независимо от интересите им. В случая коли, марка.. Volkswagen. Все пак някои хора са се потрудили това да се случи, трябва да им се цени труда, че винаги има изцепки, има... Не гледайте другите, гледайте себе си...Все пак се събирате там за да си изкарате готино, да се видите с приятели, да купонясате... Като цяло е нормално да има дразги, едни са на по 19-20, други са на по 30-40, мисленето е коренно различно, просо трябва да допускате повече компромиси помежду си. Айде и със здраве. :beer


Потребителски аватар
Angel Stavrev
Мнения: 1830
Регистриран на: Сря 24 сеп 2008 20:36
Автомобил: VW Polo 86c 2f
Двигател: AAU 1994
Местоположение: Хасково

Re: Отзиви за VWatefalls 5 Jubi Jahre

Мнениеот Angel Stavrev » Вто 16 апр 2013 17:37


myrshavija написа:Ангеле, пррочети още веднъж какво съм написал! Основната ми критика е към теб - защото това, което пишеш е в стил "Аз нямам никакви оплаквания, а, който има, да не идва на събора!", което според мен е тъпо. Също и към хората, които споделят мнението, че е важно на тях да им е добре, а другите - кучета ги яли.....

Виж Миро,нищо лично пак ти казвам да беше дошъл да видиш за какво става въпрос.
По отношение на това "Аз нямам никакви оплаквания, а, който има, да не идва на събора!",мога да кажа че единственото и само за мойте действия мога да нося отговорност, и за това което съм видял..Мисля че няма да променя вижданията ти за дадената ситуация,така че смятам да спра да цапам темата.


Потребителски аватар
microelement
Мнения: 730
Регистриран на: Сря 13 май 2009 10:57
Автомобил: Audi B5
Двигател: AFN
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Отзиви за VWatefalls 5 Jubi Jahre

Мнениеот microelement » Вто 16 апр 2013 17:46


Sashko_Тrg с теб бяхме под една шатра с още доста хора,аз и Мартин редовно ходихме на гости отсреща при батко Миро и Георги,те също бяха като нас - 10-тина души.Как някой от тези две компаний,поне един човек не мрънка и не каза нищо :eek
имам чувството че тея дето хейтят тука са едни и същи :rolleyes


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви за VWatefalls 5 Jubi Jahre

Мнениеот vasstop » Вто 16 апр 2013 17:47


Много се радвам, че всичко е минало без произшествия.
В този смисъл бих искал да се самоцитирам от една друга тема, за да видите, че това е не просто инцидент, а в реален проблем, който се повтаря на всеки един такъв събор в този формат - на поляна, с огньове, количества алкохол и неразумни шофьори:
Моля забележете удебеленото!
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=4&t=275382&p=2959006&hilit=%D0%A0%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BD#p2959006

Публикувано на: Чет 07 Юли 2011 12:42
Заглавие: Рожен 2011 - 27 и 28 август

vasstop написа:Проблемът при събор Рожен е че няма как да се изиска официално разрешение от общината за провеждането на такова мероприятие, понеже земите на поляните са частни и не могат да се питат всички собственици дали са съгласни.
С две думи този събор е "леко" нелегален и недай си Боже нещо да стане, всичко пада като отговорност върху раменете на главния "Организатор", в частност Стефан от Чепеларе.
Нямате си и идея какви страхове са да не стане нещо, а на всички събори там досега винаги е имало поне по една простотия, която остава незабелязана за множеството или просто се правят, че нищо не е станало.
За щастие до момента няма фатални инциденти, но представете си АКО стане, какво правим тогава?
Въпрос на самосъзнание на всички нас е да се държим прилично и да си изкарваме хубаво на такива събори, но за съжаление винаги се намира по някоя черна овца да "омаже пейзажа".

Вие, който и да е от вас, бихте ли се нагърбили с такава организация, при която ако стане нещо фатално да следва затвор за вас?

Честно казано много добре го разбирам Стефан и ако той реши, че няма да има събор аз бих го подкрепил, защото не мога да разчитам, че няма да стане нещо.
В крайна сметка трябва да се сърдите на онези, които решават, че на Рожен може да се прави всичко и никой не може да им държи сметка.

И никой от "властимащите" няма да ви спре да организирате каквото и да е мероприятие, даже бихме ви подкрепили, стига да има план за провеждане, посочени хора, които да носят отговорността и готови да отделят от личното си време, за да може останалите да си прекарат добре.

Погледнете от тази гледна точка, погледнете и себе си и решете.
На мен също много ми се иска да има този събор, но рисковете са прекалено много, на фона на това, което се е случвало досега на Рожен.

Кой от вас би поел такъв риск?



Върни се в “Организационен”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 136 госта