Отзиви, оплаквания, похвали след събора на Узана

Организация и провеждане на клубните сбирки!
Потребителски аватар
Kozunak
Мнения: 2105
Регистриран на: Сря 22 дек 2004 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Отзиви, оплаквания, похвали след събора на Узана

Мнениеот Kozunak » Вто 03 сеп 2013 12:51


Автомобилен събор не е тоя на който има лимбо, мимбо, бимбо или автомивка по цици. Автомобилен събор е тоя, на който се чувстваш свободен на една поляна заедно с колата си и си почиваш. Това бяха преди 3-4-5 години съборите, Vlad777. От известно време насам те са натъпкани със забрани, правила, ограничения, организация, битовизми. Едно време просто сядахме около един огън и си говорехме. Сега всеки се чувства длъжен да се надсвирва с другия, да си мери пишката, да бие прекъсвачи. Свободата, тва беше различното едно време. Никой нямаше нужда от нищо. Сега, опитвайки се да подредите схемата, тотално ампутирахте цялата душа на тия събори. Като говоря във второ лице множествено число, трябва да кажа, че и вас ви разбирам, щото с толкова десетки ДЕБИЛИ, то и без контрол не става.

Ходели там некви хора да избухват. Боже, боже. Бе малко ли са ви дискотеките? Едно време имаше култов надпис по компютърните клубове: "Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук."

Ше пусна сълза след малко.




Потребителски аватар
KoKu
Мнения: 241
Регистриран на: Съб 25 авг 2012 16:08
Автомобил: E38 ALPINA
Двигател:

Re: Отзиви, оплаквания, похвали след събора на Узана

Мнениеот KoKu » Вто 03 сеп 2013 13:04


Аз лично останах МНОГО доволен,че не отидох (след като прочетох темата).


Потребителски аватар
lilqnka
Мнения: 90
Регистриран на: Пон 04 фев 2013 12:55
Автомобил: VW Golf 4 .. 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Отзиви, оплаквания, похвали след събора на Узана

Мнениеот lilqnka » Вто 03 сеп 2013 13:12


Айй стига бе хора .. вярно е че имаше и някои недостатъци,но все пак смятам че почти вс знаем,че организацията не е много лесно нещо .. гайдарите са си добра идея .. все пак сме българи и се радвам,че дори на подобни събори има частица от българските традиции .. и аз също съм съгласна с това да има деца .. в крайна сметка те са бъдещето .. млади VW запалянковци ... а що се отнася за стикерите ... стига веее .. ежедневно давате по мн повече пари за глупости пък ся за 50 ст. ми хленчите ... в крайна сметка организаторите не са милионери ... аз лично бях на първи събор и като цяло ми хареса ..:)


Потребителски аватар
Zerga3GT
Мнения: 1276
Регистриран на: Пет 02 окт 2009 14:32
Автомобил: Golf A3
Двигател: ABU 94
Местоположение: ВТ
Контакти:

Re: Отзиви, оплаквания, похвали след събора на Узана

Мнениеот Zerga3GT » Вто 03 сеп 2013 13:20


Не ПРИСЪСТВАХ но картината е повече от ясна.

Интереса на хората по малко почва да си отива спрямо форумния национален събор. Ако ви е страх да поемете отговорност за това което става на събитието може да си вържете гащите като накарате всеки един да се подпише на входа, че носи отговорност за това което прави и т.н. След като си водите децата много ясно че няма да искате Ваньо да се накиркинечи и да рендосва старата бангия сакън да не ожули на някой боята или да блъсне някого(не че не се е случвало).Риск винаги има.
Въпроса е искате ли наистина да се нагърбите с галимацията, ако не всико е ясно?

Подкрепям моите хора Рег.Но. Р и ВТ Ако не сме се събрали да си гледаме и слушаме колите и да седнем да покажем какво можем на масата то какъв събор е това ПИРИН ФОЛК ли? Гайди майди лошо няма ама защо не ги пратихте на 500+м от събитието и който го вълнува да ходи да ги гледа/слуша За какъв кор са ми след като съм се напил с моите хора и идва ИНДИВИД Х и казва абе я си намали музиката че Ганьо от софия гайда не е виждал.

От кога форума взе да дели цигани българи мангали и каквито и да било ХОРА че и наклон на музиката да давате.Замисляте ли се че може да е имало и някой друг братчед на поляната и как би се почуствал като чете мненията на големите патриоти. Ами ако не харесвам гайди кво правим. Програмата е за това да забавлява хората ако искат, не за да се налага и после да има снимки за пред ИНТЕРНЕТА и не-просветлените.

Бях си осигурил възможност да дойда но не дойдох и съжалявам единствено че не се видях с моите хора не че съм пропуснал поредния голям събор на ГОЛФАДЖИИТЕ.

Уж носите голямото име ФВклуб с доста минали събори и е нормално да има големи очаквания но в крайна сметка организация на аматьорско ниво зле финансирано мероприятие с изисквания като за детска дискотека.
Направете го платено и отпуснете малко въжето в допустими граници.Всеки път се оплаквате че сте на загуба аз не искам да губите печелете да го ева нямам нищо против.

Ще се подразните и засегнете съжалявам за което но това мисля това виждам.


Потребителски аватар
Gigabyte
Мнения: 2857
Регистриран на: Нед 29 окт 2006 9:08
Автомобил: neko drugo
Двигател: vaprosche
Местоположение: Оряхово / Велико Търнуу

Re: Отзиви, оплаквания, похвали след събора на Узана

Мнениеот Gigabyte » Вто 03 сеп 2013 13:29


Децата имат място ,но не и невръстни деца ,които още не знаят къде се намират... Денем окей ,но вечер е опасно... лично видях как един от организаторите хвърли доста голяма дървена талпа в огъня ,като замалко не го оцели и падна върху стола на един от феновете на ФВ(мисля ,че Сашо и жена му от Търговище бяха тези хора ,но не съм на 100%). Е аз ли с прекъсвачите или пък с майнетата(които при мен почти липсваха на този събор) съм по-опасен за "обществото" или организатор-пияници хвърлящ 10-15килограмови дървета по хората... Е ква безопасност за децата да ИМА мили органайзери?

Последна промяна от Gigabyte на Вто 03 сеп 2013 13:32, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
bace_go6o
Мнения: 237
Регистриран на: Съб 14 май 2011 23:21
Автомобил: lek
Двигател: AFN 97
Местоположение: Sofia, Dupnica, Bulgaria

Re: Отзиви, оплаквания, похвали след събора на Узана

Мнениеот bace_go6o » Вто 03 сеп 2013 13:30


Vlad777 написа:
Така че момчета и момичета, съветвам ви ако ходите на други събори на VWclub.bg, се настройте, че циганиии и маанета няма да има, за да няма и недоволни после!

Нямам право да коментирам, за6тото не съм бил на събора, но ако съдя по коментарите и въображаемата ми представа за това което е било, наистина някои издребняват и избиват някакви комплекси. Друг е въпроса, че той българина си е прост, невъзпитан, лигав, без уважение към останалите, а като се ``надърви`` като дърво от пиене става непоносим ... Само искам да задам един въпрос към Влад777: Не съм ходил по съборите ( а ми се иска да посетя някой събор ), нямам и лично мнение към тебе Владо, само искам да ми отговориш мислиш ли, че с този си коментар 6те ме нахъсаш о6те повече да имам желание да присъствам на някой събор? Интересно ми е, как точно ти 6те ми кажеш каква музика да си пускам след като спре dj-я с репертоара си? Естествено ако съм близо около него! Едит: под прост, нямам предвид глупав, а простак!


Потребителски аватар
KoKu
Мнения: 241
Регистриран на: Съб 25 авг 2012 16:08
Автомобил: E38 ALPINA
Двигател:

Re: Отзиви, оплаквания, похвали след събора на Узана

Мнениеот KoKu » Вто 03 сеп 2013 13:41


Vlad777 написа:Така че момчета и момичета, съветвам ви ако ходите на други събори на VWclub.bg, се настройте, че циганиии и маанета няма да има, за да няма и недоволни после!


Вие се настройте,да си присъствате само организаторите :thumb_down


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Отзиви, оплаквания, похвали след събора на Узана

Мнениеот Petrolhead » Вто 03 сеп 2013 13:50


bace_go6o написа:
Vlad777 написа:
Така че момчета и момичета, съветвам ви ако ходите на други събори на VWclub.bg, се настройте, че циганиии и маанета няма да има, за да няма и недоволни после!

Нямам право да коментирам, за6тото не съм бил на събора, но ако съдя по коментарите и въображаемата ми представа за това което е било, наистина някои издребняват и избиват някакви комплекси. Друг е въпроса, че той българина си е прост, невъзпитан, лигав, без уважение към останалите, а като се ``надърви`` като дърво от пиене става непоносим ... Само искам да задам един въпрос към Влад777: Не съм ходил по съборите ( а ми се иска да посетя някой събор ), нямам и лично мнение към тебе Владо, само искам да ми отговориш мислиш ли, че с този си коментар 6те ме нахъсаш о6те повече да имам желание да присъствам на някой събор? Интересно ми е, как точно ти 6те ми кажеш каква музика да си пускам след като спре dj-я с репертоара си? Естествено ако съм близо около него! Едит: под прост, нямам предвид глупав, а простак!


чета с интерес, не съм присъствал, но ми е интересно

колега, противоречиш си

bace_go6o написа:той българина си е прост, невъзпитан, лигав, без уважение към останалите, а като се ``надърви`` като дърво от пиене става непоносим


Vlad777 написа:циганиии и маанета няма да има


bace_go6o написа:ти 6те ми кажеш каква музика да си пускам


викаш българина е проС, ама ти не си


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: Отзиви, оплаквания, похвали след събора на Узана

Мнениеот MITKO_DVD » Вто 03 сеп 2013 13:54


KoKu написа:Аз лично останах МНОГО доволен,че не отидох (след като прочетох темата).

:hahaha :hahaha :hahaha :hahaha :hahaha :hahaha


Потребителски аватар
bace_go6o
Мнения: 237
Регистриран на: Съб 14 май 2011 23:21
Автомобил: lek
Двигател: AFN 97
Местоположение: Sofia, Dupnica, Bulgaria

Re: Отзиви, оплаквания, похвали след събора на Узана

Мнениеот bace_go6o » Вто 03 сеп 2013 14:03


Petrolhead написа:
Vlad777 написа:циганиии и маанета няма да има


bace_go6o написа:ти 6те ми кажеш каква музика да си пускам


викаш българина е проС, ама ти не си

Ето о6те един който 6те ми държи сметка? Това че човек слуша каквато музика пожелае, какво означава, че е простак ли ? Моите възгледи за просташтина не се основават на слушането на определен стил музика .. А на държане .. УМНИКО! Дори не си схванал какво искам да кажа :th_up


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви, оплаквания, похвали след събора на Узана

Мнениеот Vlad777 » Вто 03 сеп 2013 14:05


KoKu написа:
Vlad777 написа:Така че момчета и момичета, съветвам ви ако ходите на други събори на VWclub.bg, се настройте, че циганиии и маанета няма да има, за да няма и недоволни после!


Вие се настройте,да си присъствате само организаторите :thumb_down


Ами щом точно липсата на маанета те отказва да присъстваш на VW събор, то да ти кажа честно личното ми егоистично мнение е, че по-добре да не идваш, защото подобни хора са ми неприятни, а пък не ми се занимава да организирам кквото и да е за неприятни хора :c020


Потребителски аватар
icokr
Мнения: 1129
Регистриран на: Пет 23 апр 2010 16:27
Автомобил: GOLF 3 GTI 16V
Двигател:
Местоположение: София

Re: Отзиви, оплаквания, похвали след събора на Узана

Мнениеот icokr » Вто 03 сеп 2013 15:45


Гледам и невярвам на очитеси!!
Нека повече хора се изкажат, а не да наливаме от пусто в празно.
Това е българина 1 прави 10 рушат. За всеки имаше място и кътче да се забавлява както прецени.
В края на поляната нямаше проблеми от музика и хубавите гайди, но не всики до огъня и на центъра, е няма как.
dobrin написа:
Не може да ми казвате дали да си водя детето на поляната или не, нали ви е ясно това?!? Които точно сте вие, че да ми давате наклон? Децата винаги са били и ще бъдат част от съборите, още то самото им начало, когато някои от вас хабер не са имали от това какво е Volkswagen и vwclub.bg. Научете значението на думата "толерантност"!


Децата са бъдешето! Аз лично бях с приятел и прекрасната му дъщеря на 8м. За всеки си имаше място и начин на веселие(млади, стари и т.н.). Не е редно в съвременни дни да се делят хората.

НЕКА СЪБОРА сам по себеси от значението събира хората!!
Тука запрелича на протестите Против и ЗА.... хайде няма смисъл :)

Vlad777 написа:
bluepowerbg написа:
''Ей мангали спрете тази музика,не виждате ли че свирят гайдите,ако на някой не му изнася да си тръгва,тук сме се събрали да слушаме народна музика'' и в същия момент започва да свири Орк.Кристали...Наистина това е народна музика,правят се забележки за дадено нещо и в същия момент се прави абсолютно същото от хората които правят забележки...

Айде още един от шатрата с кючеците се обади недоволен :mhihi :mhihi :mhihi орк. Кристали дори да се е чул, то със сигурност няма как да е свирил по времето на гайдите. Второ, веднага щом се случи това за няма и 10 сек., отидох и напрвих същата забелжка и на DJ-я.


Аз видях как Влад веднага отиде направи забележкана DJ-я и спря музиката. На която се кефеха общо едно младо девойче на сцената...

За дървото пак бях там и никой не се отмести или помогна да премине Влад и да постави дървото.
Ако някой не е бил на пикник или из планина няма как да знае как се слага дърво до огъня с тази голяма температура.


И за десерт, всеки ако реши може да мрънка и дразни..Нека гледаме напред. :love.vwclub


Потребителски аватар
Dimitaki
Мнения: 406
Регистриран на: Вто 22 май 2007 20:24
Автомобил: Mitsubishi Lancer
Двигател: 4G63
Местоположение: София

Re: Отзиви, оплаквания, похвали след събора на Узана

Мнениеот Dimitaki » Вто 03 сеп 2013 16:24


Автомобилен събор не е тоя на който има лимбо, мимбо, бимбо или автомивка по цици. Автомобилен събор е тоя, на който се чувстваш свободен на една поляна заедно с колата си и си почиваш. Това бяха преди 3-4-5 години съборите, Vlad777. От известно време насам те са натъпкани със забрани, правила, ограничения, организация, битовизми. Едно време просто сядахме около един огън и си говорехме. Сега всеки се чувства длъжен да се надсвирва с другия, да си мери пишката, да бие прекъсвачи. Свободата, тва беше различното едно време. Никой нямаше нужда от нищо. Сега, опитвайки се да подредите схемата, тотално ампутирахте цялата душа на тия събори. Като говоря във второ лице множествено число, трябва да кажа, че и вас ви разбирам, щото с толкова десетки ДЕБИЛИ, то и без контрол не става.

Ходели там некви хора да избухват. Боже, боже. Бе малко ли са ви дискотеките? Едно време имаше култов надпис по компютърните клубове: "Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук."


Кратко и ясно обяснено,и напълно съгласен в случая.
Бях там,видях какво се случва и обстановката каква е,но не останах доволен.
Узана е много красиво място,което се радвам,че посетих и с още няколко човека,оценихме подобаващо с обиколка в региона.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви, оплаквания, похвали след събора на Узана

Мнениеот Vlad777 » Вто 03 сеп 2013 17:25


Kozunak написа: Автомобилен събор е тоя, на който се чувстваш свободен на една поляна заедно с колата си и си почиваш. Това бяха преди 3-4-5 години съборите, Vlad777. От известно време насам те са натъпкани със забрани, правила, ограничения, организация, битовизми. Едно време просто сядахме около един огън и си говорехме. Сега всеки се чувства длъжен да се надсвирва с другия, да си мери пишката, да бие прекъсвачи. Свободата, тва беше различното едно време. Никой нямаше нужда от нищо. Сега, опитвайки се да подредите схемата, тотално ампутирахте цялата душа на тия събори. Като говоря във второ лице множествено число, трябва да кажа, че и вас ви разбирам, щото с толкова десетки ДЕБИЛИ, то и без контрол не става.


Забрани, правила ограничения... Не бих казал, че е имало кой знае какви забрани и ограничения на този събор. Просто преди не се е налагало да ти се каже, че трябва да си толерантен, че трябва да си почистиш, че не е добре да рацерстваш с колата докато другите спят или да бичиш маанета, докато гайдарите свирят на живо около огъня т.н. То пак ги е имало тези правила, но всички са ги знаели и без да са написани или казани са ги спазвали.

Когато обаче се съберат повече хора чувството за групова (без)отговорност излиза на преден план и естествено изпъкват индивиди, на които не им пука какво мислят и правят другите и не ги интересува къде се намират и какво се случва наоколо и дали пречат на някой друг да прави точно това, което си описал като "свобода". Бащиния става. Това няма как да се случи в малка група хора - примерно 50 човека на сбирка. Тогава именно се налага да се въведат някакви правила - именно заради тези индивиди и да се намери начин да се спазват...

Тук идва и голямата дилема - да направим събор за 20-30 коли или за 500 коли. До колко човека всичко се саморегулира и минава безпроблемно и кога се налага да се обявяват някакви правила? Това си е социален проблем, с който се сблъскваме.

От една страна и на мен ми е по-приятно да не се занимавам с мащабни организации и да не си давам зор. Искам да съм посетител, да отида да си разпъна барбекюто и да седя и да си пия бирата. Вместо това тази година дори нямах време да си напазарувам от магазина, покрай всичките ангажименти в петъчния ден, които имах за събора. Пристигнах в 23 ч. и по тъмно си опъвах палатката, но както и да е.

От друга страна VW клубът е в обществена полза и се стреми да предостави на всички фенове своите "блага" каквито се явява един такъв събор.

И идва противоречието да го направим малко, ъндерграунд и с покани и да се съберем 50 познати и да ни е кеф на нас или да го направим голямо и да го обявим за всички? От гледна точка на клуб - второто. От моята гледна точка... :rolleyes


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Отзиви, оплаквания, похвали след събора на Узана

Мнениеот stefan4o » Вто 03 сеп 2013 17:30


При такива мащабни мероприятия действително няма как всички да са доволни. За да бъде гарантирано отчасти поне спокойствието и безпроблемното им протичане трябва все пак да има нещо като правила. Думата толерантност действително е най-ключовата, за съжаление малко от нас осмислят нейното значение, явно, четейки мненията в тая тема.



Върни се в “Организационен”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 114 госта