Наводненията - давайте информация за населени места в нужда!

Организация и провеждане на клубните сбирки!
Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Наводненията - давайте информация за населени места в ну

Мнениеот dobrin » Нед 22 юни 2014 16:28


Личните ми впечтления от Аспарухово:
За всички е ясно, че ситуацията е трагична !
Кварталът е заринат с десетки хиляди тонове кал. Местните хора са в шок, тези които са дошли да помогнат също.
Трудно е да не изпаднеш в такъв още докато влизаш в Аспарухово.
НО ....
Всички хора, прииждащи от всички краища на страната, както и местните са адски мобилизарани.
Мъжете копаят денонощно.
Местните жени чакат с колите пред общината за да закарат доброволците до проблемните зони, където има нужда от помощ. После сами хващат лопатите и копаят, забележете не в собствения си дом, а там, където са разпределени от екипите на БЧК.
Щом бъде изчистена една къща, групата от нея се премества в съседната.
Машините са от голяма помощ, но те могат да влязат само в двора на къщите, не и в самите помещения, които са заринати на места с над метър кал.
Необходима е огромна човешка сила и за щастие такава се намира. Необходима е екипировка, но за щастие, благодарение на дарителите и такава се намира.
Организацията от страна на БЧК е перфектна според мен.
Множество фирми помагат с машини, кетъринг, екипировка и т.н.

Предложението ми, спрете да си причинявате мазоли на ръцете като пишете в тази група и вземете лопатите.
Това е гражданското общество, за което толкова много викахме по протестите - в действие.
‪#‎НЕСТЕСАМИ‬




Потребителски аватар
icokr
Мнения: 1129
Регистриран на: Пет 23 апр 2010 16:27
Автомобил: GOLF 3 GTI 16V
Двигател:
Местоположение: София

Re: Наводненията - давайте информация за населени места в ну

Мнениеот icokr » Вто 24 юни 2014 8:01




андреев
Мнения: 79
Регистриран на: Вто 18 ное 2008 22:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Наводненията - давайте информация за населени места в ну

Мнениеот андреев » Пон 30 юни 2014 23:42


Рядко пиша мнения във форума, но сега след като изчетох всичко се изкуших.Аз съм от най-близкия квартал на Аспарухово и това е Галата.Ето според мен най-обективната информация за помощ на пострадалите: Всичко което имате да давате, го давайте задължително на пострадалите хора лично, или на доброволците които помагат, за да сте сигурни че отива на правилното място.В квартала има засилено присъствие на мутри "борци", които разпределят помощите. Ако искате да помагате , може да се насочите към първата къща която видите че има нужда, тъй като има вероятност да Ви пратят да помагате на роми които седнали пред постройката си , си въртят Айфоните с два пръста и да Ви правят забележка че не работите достатъчно в тяхна помощ.Отварям скоба, че нямам нищо против ромите, но имам против мързеливите и наглите.Едно уточнение относно новините, това което наистина става е далеч от камерите, просто операторите са си харесали едно драматично място и само това показват.Докато минавам покрай екипите новинари чувам , че най-много ги вълнува кой щял да победи на световното.Има слухове , че огромни суми пари се харчат за кофи и лопати, при положение че цяла България праща , сума фирми предоставят и много от хората си имат.Няма да се учудя ако и тук с парите от смс-и има някаква конспирация и машинация.
Много Ви моля добри хора, внимателно преценявайте каква ще е вашата персонална помощ, защото има много нуждаещи се хора, но и много на които не им дреме.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Наводненията - давайте информация за населени места в ну

Мнениеот hooligans » Пон 15 дек 2014 13:35


СПЕШНО: Търсим доброволец с голям бус за транспорт на коледни пакети до Мизия на 19 декември.
За повече информация, моля, звъннете на: 0888 102 911


Изображение



Върни се в “Организационен”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Coaturne и 50 госта