Re: Отзиви за VW фолклорен събор Узана 2018

Организация и провеждане на клубните сбирки!
Потребителски аватар
ludaka_pln
Мнения: 58
Регистриран на: Чет 28 апр 2011 18:33
Автомобил: Volkswagen Golf 2 and Passat b4
Двигател: 1.6 EZ and TDI 1Z
Местоположение: Плевен

Re: Отзиви за VW фолклорен събор Узана 2016

Мнениеот ludaka_pln » Вто 28 авг 2018 16:29


:love.vwclub




Потребителски аватар
zzzzzzz
Мнения: 1005
Регистриран на: Чет 24 юли 2008 13:31
Автомобил: Golf Mk3
Двигател: ADD
Местоположение: Димитровград

Re: Re: Отзиви за VW фолклорен събор Узана 2016

Мнениеот zzzzzzz » Вто 28 авг 2018 18:40


Събора има един проблем - трае само два дни.


Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Re: Отзиви за VW фолклорен събор Узана 2016

Мнениеот jordancho » Съб 01 сеп 2018 7:22


Аз за първи път тази година дойдох на „Узана”. Организацията беше чудесна, имаше забавления за всички, много ми допадна идеята за гайдите и ансамблите, а и цяла вечер активно участвах в Хората до огъня. Забелязах и много старателно направени автомобили, личеше си, че собствениците им са вложели много време и желание във возилата си.
Обаче това което видях като че ли се разминава с идеята на събора. Очаквах, че там като членове на един клуб ще слушаме всички една музика, ще се хванем заедно на хорото и ще бъдем като един голяма отбор. За съжаление обикаляйки между колите, забелязах, че въпреки забраната на много места имаше индивидуалисти които вместо смолянските гайдари предпочитаха да си надуват чалгията, което повдига въпроса – защо тези хора са дошли там, на този ден и на тази поляна, като очевидно искат да се изолират от останалите и сами да си правят купона ? Или може би искат да бъдат забелязани и единствения начин да привлекат вниманието е като вдигат шум. Но нищо, казах си „майната му” всеки си има вкус – не ми пречат. Обаче като стана към 3 часа през ноща и реших да си лягам, покрай палатката ми все още се форсираха двигатели и се надуваха чалгии, които вече ми пречеха. Наложи се да си преместя колата така че палатката беше почти под нея, с надеждата да ме предпази, ако през нощта някой пиян келеш реши да се прави на състезател. След което си легнах и заспах под звуците на мазни кючеци, а сутринта към 07:30 ме събудиха със „дърта п*ка, х*й чевръст”. Как цяла вечер, че и на другия ден не чух от някъде да надуват някоя хубава българска песен или поне някое радио което пуска по-съвременна музика, само просташка чалгия и циганскии маанета навсякъде. Запитах се – това ли е фолксваген обществото ?
Та още веднъж поздравявам организаторите за чудесните идеи и за цялостната организация, обаче за съжаление бай Ганьо си е бай Ганьо.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Re: Отзиви за VW фолклорен събор Узана 2016

Мнениеот stefan4o » Съб 01 сеп 2018 7:40


Тези слушащи мазната чалга дори няма смисъл да ги коментираме. Те така си ги разбират нещата и не им дреме, че хората все пак имат нужда и от сън. До нас също имаше едни такива хлапета, които въртяха гюбеци край огъня. Не беше особено приятно, ама компанията като е добра, човек му е почти все едно, какво го заобикаля. Такива хора винаги ще има по такива събития - повече или по-малко. Бай Ганьо е жив и се е въплътил в доста от населението ни.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Отзиви за VW фолклорен събор Узана 2016

Мнениеот Bai Sando » Съб 01 сеп 2018 20:47


Ние за това преди 2 години на водопадите се изнесохме следобеда още...а си бяхме приготвили всичко за преспиване.
Още от обяд имаше сериозно почерпени,взеха да се вадят микрофони,тонколони и т.н. такива кючеци и мазни чалги не бях чувал никога :mhihi От всеки ъгъл различна простотия...на мен и компанията ни дойде малко в повече и хайде кой от къде е.
Представям си през нощта какво чудо е било.За това вече идвам само през деня,виждам каквото ми е интересно,малко мухабет с познати и приятели и към вкъщи. :wink


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Re: Отзиви за VW фолклорен събор Узана 2016

Мнениеот muns61 » Съб 01 сеп 2018 20:55


Ами светът е шарен, всеки по своему разбира нещата и всеки си има вкус.
Аз затова не ходя на такива широкоспектърни мероприятия. Предпочитам по-тесен кръг с по-близки вкусове.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Re: Отзиви за VW фолклорен събор Узана 2016

Мнениеот Водния дух1 » Пон 03 сеп 2018 21:58


То,тук във форума писатели има много,ама на Узана бяхме твърде малко-един не можел,друг имал работа,трети му било далече-оправдания,оправдания...


Потребителски аватар
System_error
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 19 окт 2017 11:13
Автомобил: T4 Multivan 1998
Двигател: ACV
Местоположение: Силистра

Re: Re: Отзиви за VW фолклорен събор Узана 2016

Мнениеот System_error » Сря 12 сеп 2018 11:56


muns61 написа:Ами светът е шарен, всеки по своему разбира нещата и всеки си има вкус.
Аз затова не ходя на такива широкоспектърни мероприятия. Предпочитам по-тесен кръг с по-близки вкусове.


И аз така. В тази връзка за догодина може да се помисли за разделянето на VW феновете в два лагера. Единия за тия дето си искат кючеците да могат да си се озвучават доколкото часа си искат, съответно другия за нас чичаците да си пием кротко биричка, да си пушим със скарите и да си лафим за техниката дето ни е довела на събора. Гората е голяма и гарантирам, че ще има повече посещаемост.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Re: Отзиви за VW фолклорен събор Узана 2016

Мнениеот Водния дух1 » Сря 12 сеп 2018 19:10


System_error написа:
muns61 написа:Ами светът е шарен, всеки по своему разбира нещата и всеки си има вкус.
Аз затова не ходя на такива широкоспектърни мероприятия. Предпочитам по-тесен кръг с по-близки вкусове.


И аз така. В тази връзка за догодина може да се помисли за разделянето на VW феновете в два лагера. Единия за тия дето си искат кючеците да могат да си се озвучават доколкото часа си искат, съответно другия за нас чичаците да си пием кротко биричка, да си пушим със скарите и да си лафим за техниката дето ни е довела на събора. Гората е голяма и гарантирам, че ще има повече посещаемост.

Гарантирам ти,че тези с кючеците не са въобще от форума( на 99% съм сигурен),ама вие пак ще намерите оправдание да не дойдете.Естествено сега всеки ще кряка ,че догодина ще дойде,но като приближи момента и почвате да окапвате като презрели круши...


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Отзиви за VW фолклорен събор Узана 2016

Мнениеот Bai Sando » Сря 12 сеп 2018 21:25


Aко съм направил 2-ката съм 200% там :wink


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Re: Отзиви за VW фолклорен събор Узана 2016

Мнениеот hooligans » Сря 12 сеп 2018 22:48


Всички знаем кои са, знаем групата от Русе, която 2 дни не спря да пуска народна музика, знаем и другите...


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Re: Отзиви за VW фолклорен събор Узана 2016

Мнениеот georgebonev » Чет 13 сеп 2018 6:03


Имаше два дрона привечер... дали колегите са публикували клиповете някъде?


Потребителски аватар
System_error
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 19 окт 2017 11:13
Автомобил: T4 Multivan 1998
Двигател: ACV
Местоположение: Силистра

Re: Re: Отзиви за VW фолклорен събор Узана 2016

Мнениеот System_error » Чет 13 сеп 2018 13:33


Водния дух1 написа:...ама вие пак ще намерите оправдание да не дойдете.Естествено сега всеки ще кряка ,че догодина ще дойде,но като приближи момента и почвате да окапвате като презрели круши...


Ако това е към мен, никъде не съм писал, че аз ще дойда. По скоро бих се замислил. Причините може да са много, но основната е, че не искам някой да ми набива своите вкусове. Било народна музика, чалгия или каквото и да е. Казвам "набива" защото всичко с високи децибели е именно това. Някак ми е отминало времето за подобни изпълнения. Не че някога съм харесвал де. И никога не разбрах къде е кефа да се слуша гръмка музика. Може аз да съм нещо повреден, ама като гледам не съм само аз.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Re: Отзиви за VW фолклорен събор Узана 2016

Мнениеот Vlad777 » Чет 13 сеп 2018 14:18


Напълни се тука с професори, дето по всяка тема са компетентни и от всичко разбират и естествено трябва да се изкажат, за да разпръснат ум из целия форум. Забавно ми е как не си бил на събора, но пишеш в темата за отзиви, при това супер компетентно. :mhihi Не обичаш да ти го набиват... :rolleyes Нормално е за мъж по принцип, няма нужда да го споделяш с нас. Вече ако си жена... Кофти... :c020

Аз до момента в живота си не съм виждал да се играе хоро на слушалки и всеки да си слуша негова си музика. Това е фолклорен събор, колкото е и Фолксваген събор. Затова, освен стотиците коли, има и програма, танци, ансамбли, хора, музика, гайди, че дори и нестинар, който показа българска традиция от преди да станем християни.

Та, общо взето който не харесва български фолклор - просто да не идва на този събор. Това е истината. icon_idea Това не е за всеки, а само за хора, които обичат и харесват българските традиции и са в същото време и фенове на автомобилите. Казвам на автомобилите, защото освен VW, на поляната имаше и други марки - това не е проблем за никого.

Някой беше писал - повече посещаемост. Не виждам смисъл да идват повече хора, само за да има повече хора. Нека идват само хора, които се чувстват приятно в такава обстановка и могат да издържат 2-3 дена без чалга и маанета (колкото и да им е трудно). Просто тия дето съвсем не могат да живеят без чалгата - да си ходят на друго място, защото на събора на Узана на VWclub.bg няма да им е комфортно и приятно. Не искам да измъчваме когото и да е, а да се съберем и да се забавляваме!


Потребителски аватар
System_error
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 19 окт 2017 11:13
Автомобил: T4 Multivan 1998
Двигател: ACV
Местоположение: Силистра

Re: Re: Отзиви за VW фолклорен събор Узана 2016

Мнениеот System_error » Чет 13 сеп 2018 14:58


Vlad777 написа:Напълни се тука с професори, дето по всяка тема са компетентни и от всичко разбират и естествено трябва да се изкажат, за да разпръснат ум из целия форум. Забавно ми е как не си бил на събора, но пишеш в темата за отзиви, при това супер компетентно.


А дали не съм бил на други подобни мероприятия? И как разбра, че не обичам фолклора и Българското?
... На мен пък ще ми е забавно да те видя в 3 през нощта между две компании - едната надува Дунавско хоро, а другата "6 без 10", ей така за цвят. Щото доколкото разбирам от поста на jordancho май точно така е станало.
М/у другото, за какво е темата? Само за отзиви ако е, що не сложихте просто една анкетка примерно:

Хареса ли ви на събора Узана 2018?
да/не

Не е ли за мнения и предложения как да се направи следващия събор още по добър?
Стига съм разпръсвал ум по форума.



Върни се в “Организационен”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта