Наближава :arrow КАЛОЯНОВО (9-10 юни 2018 г.)

VW Golf 4 1.9TDI 131 к.с. 2001 г.

mtb-bg
Автомобил:
Двигател:

VW Golf 4 1.9TDI 131 к.с. 2001 г.

Мнениеот mtb-bg » Сря 21 фев 2018 23:35

Здравейте! Дойде време да се разделя с този автомобил.
Двигателят и годината на производство са посочени в заглавието.
Цена: 3300 лв.
София, тел. 0887 321695, Любомир.

Автомобилът е закупен от мен през януари 2014 г. Произведен е в края на 2001 г. Фирмен е, така че се продава с фактура + договор за продажба пред нотариус.
Километри по табло в момента 250 000. Аз я купих на 182 000. Реалните не са ми известни.
ГО е платена до 14.06.2018 г. Каско е платено до 28.04.2018 г. Винетката е до 02.05.2018 г. ГТП е преминат на 02.02.2018 г. Данъкът е платен за полугодието.

Двигател: 1.9 TDI, помпа-дюза, 131 к.с., ръчни скорости, 6 предавки. Поставен е чип (преди мен) – с него може би е дори 150 к.с. Върви отлично, има страхотна динамика. За тази мощност е доста икономичен – среден разход около 6-6.5 л/100 км с товар, но ако е без товар и се кара икономично, извън града може да достигне до 5 – 5.5 л/100 км. Градското е около 7 л/100 км през лятото и около 8-9 л/100 км през зимата.
Автомобилът е с най-високото оборудване, има почти всички екстри за модела. Някои от екстрите са: 8 въздушни възглавници, ел. стъкла, ел. огледала, фарове за мъгла отпред и отзад, дневни светлини (добавени от мен), пръскалки за фаровете, теглич, аларма и имобилайзер, централно заключване, три ключа (само единият е дистанционен), реглаж на волана (височина и дълбочина), реглаж на предните седалки по височина, реглаж на лумбалната опора за предните седалки, подгряване на предните седалки, подлакътник с кутия, климатроник, делима задна седалка с кутия-подлакътник, щора+ мрежа за багажното отделение, корито за багажника, органайзер около резервната гума, оригинални гумени стелки за купето и др.

Автомобилът се продава с:
- Два комплекта гуми + джанти. Летните са алуминиеви с гуми Michelin – имат още един сезон живот. Зимните са стоманени с предни гуми Lassa (на два сезона, имат живот поне още два) и задни гуми Michelin (на 4 сезона, имат живот още един като зимни).
- Секретни болтове за джантите.
- Оригиналния ремонтен комплект (крик и т.н.)
- Вериги за сняг.

Както може да се очаква от 16-годишен автомобил, има някои забележки по интериор и екстериор, но всички системи (двигател, скорости, окачване, спирачки, климатик и т. н. ) са изправни и работят добре. Има една драскотина от паркинг на предната броня - заведена е като щета и новият собственик, ако реши да продължи каското, може да си я оправи в доверен сервиз.

За четирите години, в които притежавах колата, съм сменил важни неща като съединител (преди 40 000 км, пълен комплект Sachs с маховик), задни дискове и накладки (преди 40 000 км), предни дискове и накладки (преди 15 000 км), различни неща по окачването и задвижването (карета, биалетки, разни тампони), акумулатор (преди три години, до скоро беше в гаранция) и изобщо всичко, което е изниквало като проблем. С други думи, поддържал съм колата в добро състояние.

Предстоящи в обозримо бъдеще ремонти:
- Смяна на масло и филтри – след 7000 км.
- Смяна на ангренажен ремък + ролки + масло + водна помпа – след 22 000 км.
- Добре е да се провери и обслужи климатроникът, защото на мен не ми се е налагало да го правя – работи си, но все пак една проверка не е излишна.
- Препоръчително е през лятото или към края на 2018 г. да се смени хидравличната течност за волана - сменяна е преди 2 години.

Освен снимките в обявата, можете да видите допълнителни тук: https://drive.google.com/drive/folders/ ... LYuOHoLeXm (надявам се, че не е нарушение на правилата - линкът не е към обява, а просто към галерия с повече снимки).

01.jpg

02.jpg

04.jpg

03.jpg

08.jpg

Последна промяна от mtb-bg на Нед 01 апр 2018 21:09, променено общо 3 пъти.

mtb-bg
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Golf 4 1.9TDI 131 к.с. 2001 г.

Мнениеот mtb-bg » Пон 12 мар 2018 11:09

Цената пада на 3600 лв. Няма смисъл автомобилът само да стои, без да се кара...

mtb-bg
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Golf 4 1.9TDI 131 к.с. 2001 г.

Мнениеот mtb-bg » Нед 01 апр 2018 21:08

Последно намаление на цената - 3300 лв. Повече от това засега не смятам да намалявам, защото съм инвестирал доста пари, за да бъде колата изправна и добра (в основния текст горе пише по-големите неща, които са сменяни). Ще чакам да се намери купувач на тази цена.

Върни се в “Автомобили”