Тъп въпрос за скърцане :(

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Тъп въпрос за скърцане :(

Мнениеот musura » Нед 22 яну 2006 1:18


Колеги, днес смених окачването (г2 гти 16в) и ми се появи гнусен проблем (освен че стана много ниска и няма да мога да отида на ски с нея) - понеже новото вози доста по-твърд (доста), та ми се появи гадно скърцане в купето, когато се движа по неравен терен (90% от времето терена е неравен) и е ужасно дразнещо.

Освен задната кора на багажника, имам чувстовото, че се разскърцаха и корите на вратите. Дайте ми някаква идея, как да ги уплатня или оправя, така че хем да не загрозявам автомобила, хем резултата да е добър.

Благодаря ви предварително.

П.П. Ползвах търсачката и намерих едно решение за задната кора - с черни уплатнения за дограма с /\/\/\/\ профил и по-конкретно ме интресува идея за корите на вратите.

П.П.П. Визулано стана много добре, изглежда като на PL-16v бегачката, иначе нямах време за добър тестдрайв. Хм, сега като се замисля, имам още едно притеснение - имам чувството, че колата подскача повече по неравностите, отколкото със старото окачване (билщайн газово + сток пружини) - нормално ли е да е така?




Потребителски аватар
evgenyh
Мнения: 1405
Регистриран на: Пет 25 мар 2005 19:47
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: BSE 2005
Местоположение: София

Мнениеот evgenyh » Нед 22 яну 2006 9:31


Да ти кажа моя е с спортно окачване и освен, че друса яко и скърца яко, особено от вратите и задните странично кори :?


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Нед 22 яну 2006 12:36


И аз като карам по черен път ми скърцат корите на вратите, даже имам чуството че целите врати се движат и скърцат. Като я купих нямаше никво скърцане, тропане и темподобни, ама като се има впредвид по какви пътища караме мисля че е нормално да се разскърцат.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта