Загрели джанти

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Nova
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 0:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Загрели джанти

Мнениеот Nova » Пет 02 юли 2004 15:25


Забелязах, че когато карам предните джанти ми загряват повече от задните, а болтовете не се пипат. Това определено не ми харесва и се чудя откъде идва. Също по предните ми главини има масло, докато по задните няма и се чува 1 свирене от време на време докато карам. Въпросът ми е ако някой се е сблъсквал с нещо подобно да даде идея откъде може да става това. Спирачките ми работят добре.
Мир :)




Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Пет 02 юли 2004 15:31


ами нормално е но в определени граници, отпреде имаш много по голямо триене на по-малък периметър, това ако си отзад с барабани, спирачното налягане се разпределя първо върху предните колела, ако караш по динамично и използваш повечко спирачки и газ в града се случва
обаче има вариант и да имаш проблем с лагерите, пробвай да караш повечко на извънградско без много много спирачки и провери дали не са загрели пак доста, това по предните главини е грес, от лагерите, стопила, втечнила се е ...от загряването....
свиренето може да е т хиляди неща, например гадни накладки
но Нема да се шашкаш, на прохода троян-кърнаре миналото лято почти заплих феродото, разсмърдя се, пушеци и дим и спирачките почнаха да приплъзват и да не държат, почти завря спирачната течност а тя ври над 200 градуса, екшън, е тогава вече спрях
но все пак аз нямам грес по предните главини, та...най-вероятно нямаш проблем, но провери дали не загряват без спирачки да ползваш


Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот NovobranecGT » Пет 02 юли 2004 20:55


Ако не мирише на феродо не би трябвало да е от спирачките. . .
Все пак има значение с какви джанти си и дали дисковете са вентилирани :roll:


Гост

Мнениеот Гост » Пон 05 юли 2004 17:44


Свиренето и загряването на предните джанти е защото ти задържат спирачните апарати. Оправя се лесно. Развиват се двата болта които държат спирачния апарат. Почистрват се от ръжда и мръсотия направляващите на накладките. Почистват се и се смазват тънко!!! с високотемпературна грес водачите на спирачния апарат и се сглобява обратно. Работата е за 15 мин на колело.


Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот NovobranecGT » Пон 05 юли 2004 19:20


На мен са ми задържали задните и знам какво е.Ако ти задържат дискови спирачки няма как да не разбереш, защото мирише на феродо, а и при потегляне пак се усеща.Пича трябва да провери от какво е, не може да гадаем от тук къде е проблема, следкато нямаме данни :roll:


Потребителски аватар
KILLER GTI
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 23:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот KILLER GTI » Пон 05 юли 2004 22:03


възможно е всичко това да идва от лагерите, ако е от накладките 6те мери6е на феродо.


Потребителски аватар
Nova
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 0:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Nova » Вто 06 юли 2004 7:48


Не мерише на феродо сигурен съм. Тези дни ще ходя да я преслушат. Гост - благодаря ще го имам в предвид като вероятност.
Желязната част на накладката (дано съм уцелил с обяснението) я пипам през дупките на джантата и не е загряла.


Гост

Мнениеот Гост » Вто 06 юли 2004 12:41


Аз съм Гост-а Регистриран съм като Yossarian, обаче като го напиша в потребител ми казва че вече има такъв усернаме.

Та сега едно по едно. Когато направляващите на накладките са замърсени, задържа като в резултат свири и грее. Като чукнеш леко спирачката спира да свири и после почва пак. На феродо не мирише защото не грее силно, около 60-70 С и не само джантат ами и спирачния апарат. А на феродо мирише когато задържа поради заклинване на бутало на спирачния апарат или главен спирачен цилиндър, тогава пече здраво и колата е спъната. Най добре иди на майстор ама истински.

Nova написа:Не мерише на феродо сигурен съм. Тези дни ще ходя да я преслушат. Гост - благодаря ще го имам в предвид като вероятност.
Желязната част на накладката (дано съм уцелил с обяснението) я пипам през дупките на джантата и не е загряла.


Потребителски аватар
Nova
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 0:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Nova » Вто 06 юли 2004 13:38


Anonymous написа:Като чукнеш леко спирачката спира да свири и после почва пак.


Точно така става.. дано е от това. Благодаря отново. Има 1 голямо сервизче до басейна Спартак, мисля да ги проверя как работят :D


Потребителски аватар
~None~
Мнения: 690
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 14:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: EU

Мнениеот ~None~ » Вто 06 юли 2004 14:43


Anonymous написа:Аз съм Гост-а Регистриран съм като Yossarian, обаче като го напиша в потребител ми казва че вече има такъв усернаме.
[/quote]

Ми ти се регистрирал, ама активирал ли си си акаунта? Ако не - отвори си е-майла които си посочил при регистрацията, и там трябва да има един линк - отвори го и си готов.


Потребителски аватар
yossarian
Мнения: 526
Регистриран на: Вто 29 юни 2004 10:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ...

Мнениеот yossarian » Вто 06 юли 2004 15:23


None~ написа:
Anonymous написа:Аз съм Гост-а Регистриран съм като Yossarian, обаче като го напиша в потребител ми казва че вече има такъв усернаме.


Ми ти се регистрирал, ама активирал ли си си акаунта? Ако не - отвори си е-майла които си посочил при регистрацията, и там трябва да има един линк - отвори го и си готов.[/quote]

Оправих се, благодаря!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Alexspade и 71 госта