Климатроник в Голф 3

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
vw101
Мнения: 149
Регистриран на: Нед 10 окт 2010 12:01
Автомобил:
Двигател:

Климатроник в Голф 3

Мнениеот vw101 » Чет 19 апр 2018 12:00


Здравейте колеги, както става ясно от заглавието въпросът ми е за климатроник в Голф 3.
Има ли някакви особености при работата му,недостатъци и за предпочитане ли е спрямо климатик ? Става дума за заводски такъв,а не присаждан.
Осем години ползвах Голф 3 без климатик,продадох го и съм се насочъл пак към 3ка но с климатроник.




Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Климатроник в Голф 3

Мнениеот Водния дух1 » Чет 19 апр 2018 21:09


Аз съм с климатик,ноо климатроника е друга бира.Задаваш градусите и се кефиш .Ако работи като купиш колата-не вярвам после да имаш кой знае какви проблеми,но нека се изкажат колеги ,които са с тази ''екстра''.


Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Климатроник в Голф 3

Мнениеот slaveiko67 » Чет 19 апр 2018 21:46


Заводски вгражданите в Голф 3 климатроници са два вида,различаващи се лесно по панела са управление.По-старите модели са с OFF бутон,по-новите с ECON бутон.При по-новите може да се изключи компресора и да остане настройката само за парното/зимно време/.OFF бутона изключва изцяло климатроника,което е неудобно при по-студени дни,защото колата така няма парно.Ако не се изключи,системата сама преценява да включи компресора или не,което,ако всичко е ОК не е проблем,но при 20+ годишни коли е много вероятно да има нещо,което да не сработва както трябва-датчици,вакумни клапи и т.н.Друг проблем на климатрониците е и повреда на механиката,която затваря/отваря клапите за топло-студено и посоката на обдухване.Управлението е от три стъпкови електро моторчета,чиято подмяна е доста трудоемка и идентична със смяна на радиатора на парното.Признак за неработещи моторчета е невъзможността на практика да се регулира температурата или посоката на обдухване.Примерно при настройка на дисплея да обдухва челното стъкло,обдухването е и през другите духалки...което си е проблем,особенно през зимата.
При климатик с изправни жила за управление не се стига до гореизброените проблеми...А степента на изстудяване в купето се регулира ръчно със скоростта на вентилатора,което си е субективно,защото никъде нищо не мери градусите в купето.
Лично аз предпочитам климатика,точно защото сам мога да си преценя кога и как да регулирам температурата в купето... :th_up


vw101
Мнения: 149
Регистриран на: Нед 10 окт 2010 12:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Климатроник в Голф 3

Мнениеот vw101 » Пет 20 апр 2018 9:19


Много благодаря колега :bowdown
Изключително изчерпателен отговор. Имах същите предположения в тази посока.
Ако модераторите преценят нека заключат или изтрият темата.
Аз получих желания отговор :th_up



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 195 госта