Бора 1,6 16 ВСВ -Пулсиране на скоростния лост

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
salionito1
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 02 авг 2015 19:51
Автомобил: Bora
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Смолян

Бора 1,6 16 ВСВ -Пулсиране на скоростния лост

Мнениеот salionito1 » Чет 18 окт 2018 20:08


Здравейте приятели един въпрос за който не намерих отговор въпреки многото теми за скорости на 1,6 моторите кутията на моята е с по големите нитове ЕRT мисля беше .Карам колата вече 65К всичко е ОК скоростите влизат перфектно но лоста пулсира и то доста яко най вече на по високи обороти когато качвам баири например или се движа по черен път макар и с ниска скорост дали е само лостовата система има голям луфт или ... кутия -някакви идеи ?




Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 659
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: Бора 1,6 16 ВСВ -Пулсиране на скоростния лост

Мнениеот jordan17772 » Чет 18 окт 2018 20:16


Колега, карам същата кола, като твоята. Интересува ме как ти влиза първа скорост, когато се налага да я вкараш в движение. Например караш на 3та, но почти спираш и трябва да потеглиш на първа. При мен направо не иска да влезе. Спирам напълно и тогава влиза без проблем. Това дали е от лостовата система се чудя?


salionito1
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 02 авг 2015 19:51
Автомобил: Bora
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Смолян

Re: Бора 1,6 16 ВСВ -Пулсиране на скоростния лост

Мнениеот salionito1 » Чет 18 окт 2018 20:49


Добре че попита добре е да споделя моя опит за да помогне и на други нали това е идеята тук.Купих колата 2015 февруари карах си старата до април за да не и взимам зимни гуми и на тази .Всичко беше ОК до първите жеги лятото особено когато качвах нашите баири към Пампорово скоростите почнаха да влизат тегаво втора и трета конкретно .Паркирам след работа си тръгвам НЯМА ЯД (бачках на смени тръгвах си късно отивах по обяд) Ходих на майстор и той ме светна какво се случва. Лостовата система на скоростите минава до тръбата на ауспуха и той я нагрява постоянно ,разширяват се пластмаса и метал е и започва да затяга - За това не влизат добре. Когато е студено всичко е ОК .Той сложи течна грес за да смаже малко и това само на достъпно място. Ефекта беше само няколко дни .След това реших проблема със високо температурна грес Червена за лагери на някои части слагах и керамична грес но ми дожаля тя е 25лв. за количество по малко от кутия от дъвки орбит. Та това е начина взимаш една от двете греси ако е червената 4-5 пъти през месец два и си готов ПЪРВА ВЛИЗА ПЕРФЕКТНО ПРИ ДВИЖЕНИЕ С НИСКА СКОРОСТ,разбира се леко без да ръчкаш знаеш че се усеща подаваш леко лоста и чакаш с лек натиск има момент когато влиза сама това е ще бъда радостен ако съм помогнал


salionito1
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 02 авг 2015 19:51
Автомобил: Bora
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Смолян

Re: Бора 1,6 16 ВСВ -Пулсиране на скоростния лост

Мнениеот salionito1 » Чет 18 окт 2018 20:54


salionito1 написа:Добре че попита добре е да споделя моя опит за да помогне и на други нали това е идеята тук.Купих колата 2015 февруари карах си старата до април за да не и взимам зимни гуми и на тази .Всичко беше ОК до първите жеги лятото особено когато качвах нашите баири към Пампорово скоростите почнаха да влизат тегаво втора и трета конкретно .Паркирам след работа си тръгвам НЯМА ЯД (бачках на смени тръгвах си късно отивах по обяд) Ходих на майстор и той ме светна какво се случва. Лостовата система на скоростите минава до тръбата на ауспуха и той я нагрява постоянно ,разширяват се пластмаса и метал е и започва да затяга - За това не влизат добре. Когато е студено всичко е ОК .Той сложи течна грес за да смаже малко и това само на достъпно място. Ефекта беше само няколко дни .След това реших проблема със високо температурна грес Червена за лагери на някои части слагах и керамична грес но ми дожаля тя е 25лв. за количество по малко от кутия от дъвки орбит. Та това е начина взимаш една от двете греси ако е червената 4-5 пъти през месец два и си готов ПЪРВА ВЛИЗА ПЕРФЕКТНО ПРИ ДВИЖЕНИЕ С НИСКА СКОРОСТ,разбира се леко без да ръчкаш знаеш че се усеща подаваш леко лоста и чакаш с лек натиск има момент когато влиза сама това е ще бъда радостен ако съм помогнал
Направи това ако е от лостовата ще се управи.


salionito1
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 02 авг 2015 19:51
Автомобил: Bora
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Смолян

Re: Бора 1,6 16 ВСВ -Пулсиране на скоростния лост

Мнениеот salionito1 » Чет 18 окт 2018 20:57


За моя проблем четох някакъв руски форум че проблема може да е в тампоните на мотора а дали е така ще проверя и ще пиша междувременно се надявам някой да сподели опит .

Последна промяна от salionito1 на Чет 18 окт 2018 20:58, променено общо 1 път.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Бора 1,6 16 ВСВ -Пулсиране на скоростния лост

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 18 окт 2018 20:58


Не е изключено.
Особено кокала.


Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 659
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: Бора 1,6 16 ВСВ -Пулсиране на скоростния лост

Мнениеот jordan17772 » Чет 18 окт 2018 21:00


Интересно, иначе и аз мазах с грес за лагери. До 180 градуса мисля беше. :smile


salionito1
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 02 авг 2015 19:51
Автомобил: Bora
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Смолян

Re: Бора 1,6 16 ВСВ -Пулсиране на скоростния лост

Мнениеот salionito1 » Чет 18 окт 2018 21:09


jordan17772 написа:Интересно, иначе и аз мазах с грес за лагери. До 180 градуса мисля беше. :smile
слагаш я на някоя предавка или свободна мажеш яко с гумена ръкавица -и да не е много топла че :redface после някой да смени предавката за да се сменят позициите на лостовата система че няма стигане на някои места 3-4 пъти и си готов тази година не си спомням да съм ги смазвал не е имало нужда предполагам не съм


salionito1
Мнения: 52
Регистриран на: Нед 02 авг 2015 19:51
Автомобил: Bora
Двигател: AZD 2002
Местоположение: Смолян

Re: Бора 1,6 16 ВСВ -Пулсиране на скоростния лост

Мнениеот salionito1 » Чет 18 окт 2018 21:14


Забравих да кажа нещо много важно че трябва да вдигнеш кожата на лоста долу имаш пластмасова ябълка и алуминий смазваш яко там сам ще разбереш защо като погледнеш после ще си доволен сигурен съм :beer



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: speedvw и 84 госта