Golf MK4 - Чистачките не спират в изключено положение

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
dpetrov
Мнения: 252
Регистриран на: Сря 02 май 2007 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Golf MK4 - Чистачките не спират в изключено положение

Мнениеот dpetrov » Вто 20 сеп 2011 14:58


Здравейте колеги,

от няколко месеца имам следният проблем.
Чистачките имат 4 степени, 1. изключение, 2. включени с интервал, 3. бавно и 4. бързо.
Проблемът е, че когато чистачките са изключени те не спират да работят, а правят сигурно 15-20 оборота и спират където си поискат (понякога по средата, по някога в начално положение). Ако изгася колата и запаля наново тръгват без да пипам лостчето, пак правят тези 15-20 оборота и спират. Като правят тези обороти се чува едно "цък-цък" като цъкване с мишката на компютъра. Всички останали степени работят нормално, без проблеми.

Намерих подобна тема тук: viewtopic.php?f=5&t=259504&hilit=%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8

Освен това отначало като се развалиха ходих на някакъв майстор, който ми смени цялото рамо отпред... е оказа се, че не е от това :D

Според мене проблема е в релето, доколкото си спомням последният път като го гледах то беше някакво двойно (дали не беше номер 19), някой имал ли е подобен проблем?




Потребителски аватар
Bob4o_TDI
Мнения: 24
Регистриран на: Чет 03 апр 2008 22:36
Автомобил: 2002 Vw Golf IV GTI TDI Exclusive
Двигател: ARL
Местоположение: Варна

Re: Голф 4 - Чистачките не спират в изключено положение

Мнениеот Bob4o_TDI » Вто 20 сеп 2011 15:41


Аз имах подобен проблем колега на 3ката. Като ги пусна и после 5мин не мога да ги спра. :D При мен се оказа от лостчето.


dpetrov
Мнения: 252
Регистриран на: Сря 02 май 2007 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 - Чистачките не спират в изключено положение

Мнениеот dpetrov » Вто 20 сеп 2011 16:09


Благодаря колега, второто предложение на този "майстор" беше лостчето.
Защо си мисля, че не е то:
- чистачките винаги спират след точно определен брой "махания" (проблема е, че не винаги спират в най-долно положение и че зимата като замръзнат и забравя, може да стане някой фаул)
- след като са спрели, ако изгася колата и пак запаля, те започват на ново
- ако беше лостчето, не би трябвало да спират при положение, че нищо не съм пипал по лостчето?


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Голф 4 - Чистачките не спират в изключено положение

Мнениеот van4ooo » Вто 20 сеп 2011 18:17


Отиди на някое форумно събиране все някои ще ти услужи с реле за проба-то поне лесно се сменя ако няма промяна направи профилактика на ръчката и моторчето.


S1LkY
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 26 сеп 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: yambol

Re: Голф 4 - Чистачките не спират в изключено положение

Мнениеот S1LkY » Вто 20 сеп 2011 19:02


Колега проблема ти е в релето.Имах и го имам същия проблем.Една от контактните ти пластини на релето се е износила.Свали пластмасите под волана, извади го , отвори го и ще видиш :) Успех :)


dpetrov
Мнения: 252
Регистриран на: Сря 02 май 2007 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 - Чистачките не спират в изключено положение

Мнениеот dpetrov » Вто 20 сеп 2011 23:37


Благодаря колеги. Ще го пробвам и ще погледна релето. Някой знае ли какво точно беше релето? (спомням си последният път като го гледах, едно такова двойно?)


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Голф 4 - Чистачките не спират в изключено положение

Мнениеот emo-gar » Сря 21 сеп 2011 7:24


За спирането в долно положение отговаря един прекъсвач в редуктора на самото моторче.Е,не се изключва реле 19(99) като възможност,но е идея.И друга възможност има,при придърпване на лоста за активиране на пръскалките се подава команда и за чистачките-има вероятност в лоста да е проблема,точно от тази функция-симптома е самопроизволно включване,спират след "бой" по лоста,свалено реле или бушон.
Логиката е следната:рамената спират в долно положение-определено от споменатия прекъсвач в редуктора.Прекъснат цикъл-моментно шунтиране на прекъсвача(обикновено го прави релето).Постоянен цикъл-прекъсвача е постоянно шунтиран.


Потребителски аватар
Ivo_W12
Мнения: 126
Регистриран на: Нед 03 фев 2008 22:21
Автомобил: Golf 4
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 - Чистачките не спират в изключено положение

Мнениеот Ivo_W12 » Сря 21 сеп 2011 10:16


Аз също имах такъв проблем и се оказа , че е от релето. Ходих при един приятел жичкаджия и го хвана без проблем. Смених го с оригинално , мисля че струваше около 70 лв. Иначе за номера на релето не се сещам ама беше едно кафеникаво.


nickss
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 20 юли 2011 19:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Голф 4 - Чистачките не спират в изключено положение

Мнениеот nickss » Пет 28 юни 2013 18:41


при мен се оказа нагар на някаква платка под таблото,2 часа работа и 30 лв и се оправиха нещата :) :beer


malossiboss
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 21 апр 2014 17:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 - Чистачките не спират в изключено положение

Мнениеот malossiboss » Сря 10 дек 2014 15:48


Колеги същия проблем се оказа и при мене на изкл. положение "маат като луди"... реленце... 10 лева при ИТАЛИАНЕЦА за моят голф 4 2003 година е реле 377 а за автоматично пускане на чистачките тоест със сензор е 192 :) благодаря за мненията


pustinqk_mk4
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 07 май 2017 15:21
Автомобил: Volkswagen Golf MK4
Двигател: AGR

Re: Golf MK4 - Чистачките не спират в изключено положение

Мнениеот pustinqk_mk4 » Пет 26 яну 2018 0:40


Колега, ако е възможно и имаш някакъв телефон на този "Италианеца"" да го споделиш, защото и аз имам проблем с тези чистачки маат като шашави - та някой ако знае майстор който може да ми смени релето да драсне едно лс :) :love.vwclub


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Golf MK4 - Чистачките не спират в изключено положение

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 26 яну 2018 7:12


Не ти трябва майстор.
Откачи пластмасовата кора под волана и ще го видиш.
192 или 377.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Golf MK4 - Чистачките не спират в изключено положение

Мнениеот valiosport » Съб 15 дек 2018 12:16


И аз го имам същия проблем, чистачките маат като луди и спират на различно място, понякога и на средата, проблема е че като не вали и дерат на сухо, пускам ги на най бавния интервал че да дерат по малко :h020
Преди имах проблем и със задната, ядосах се и махнах рамото, ама отпред трябва да си има чистачки, дали и при мен проблема е в реленцето?


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: Golf MK4 - Чистачките не спират в изключено положение

Мнениеот apolon » Съб 15 дек 2018 21:18




Fireflay
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 18 яну 2018 23:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 - Чистачките не спират в изключено положение

Мнениеот Fireflay » Вто 24 сеп 2019 23:23


Колеги имам подобен проблем.Чистачките работят нормално,но при продължително ползване започват аномалиите.Спират където и когато си решат,сменят скоростта или не спират.Все едно нещо "прегрява" по системата..Оправя се единствено като изгася мотора...Лошото е,че трябва да го правя и в движение..Днес купих ново реле и си отдъхнах...но до първите капки.Релето е 377,колата е Бийтъл 1.6,2008гПредишния собственик също е имал проблем защото стъклото беше адски надраскано.
Някакви идеи?Някой спомена за нагоряла платка.Може ли малко подробности.Благодаря и ще се радвам на мнения и съвети.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 258 госта