голф-4/1,6-бензин/газ /1999год. проблем с дросела

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Бисер Борисоя
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 11:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

голф-4/1,6-бензин/газ /1999год. проблем с дросела

Мнениеот Бисер Борисоя » Пет 22 фев 2019 12:34


Здравейте.Имам проблем с голф-4/1,6-бензин/газ /1999год.
Проблема е дросела,прецака се,новия струва над 1000лв,интересува ме има майстор в Варна който ремонтира или пренастройва друг дросел но без темпомат.Има всякакви досели но буксата е различна.Този който ми поставиха с него колата гасне и топла и студена,а Стария държеше високи обороти и на газ и бензин.




vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: голф-4/1,6-бензин/газ /1999год. проблем с дросела

Мнениеот vandu » Пет 22 фев 2019 14:03


Търси втора употреба. Аз си купих нов за около 400лв. и изкара година и половина, като го отворих нямаше нищо общо с оригиналния, почти всичко беше пластмасово и зъбчето което държеше пружината се беше счупило. На студено почти не работеше, като по загрееше автомобила по-рядко правеше мизерии. Ходих при един в София който на оригиналния дросел му сложи стъпков мотор от дросел на ауди. За 3000км имаше 2-3 пъти играене на оборотите ама за много кратко и като я изфорсирах се оправяха. Колко ще изкара .... ба ли му....
Иначе в амазон и ибей има за по 100 лева втора ръка. Търси я по номер.

Колко високи обороти е държала ?


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: голф-4/1,6-бензин/газ /1999год. проблем с дросела

Мнениеот IvanMan » Пет 22 фев 2019 15:57


Добави код на двигателя.

dobrin написа:Модела на колата (Golf), вид на купето (MK3), година на производство (пр.1995г. или 95г.), обем и букви (код) на мотор/двигател (пр. 1.8 АBS) - , проблем за който се пуска темата.

пример: Golf MK3 1995г. 1.8 АBS - бензиновата помпа не работи

Всяка една тема със заглавие, различно от описания начин, ще бъде моментално заключена или изтрита!


Бисер Борисоя
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 11:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: голф-4/1,6-бензин/газ /1999год. проблем с дросела

Мнениеот Бисер Борисоя » Пет 22 фев 2019 17:11


vandu написа:Търси втора употреба. Аз си купих нов за около 400лв. и изкара година и половина, като го отворих нямаше нищо общо с оригиналния, почти всичко беше пластмасово и зъбчето което държеше пружината се беше счупило. На студено почти не работеше, като по загрееше автомобила по-рядко правеше мизерии. Ходих при един в София който на оригиналния дросел му сложи стъпков мотор от дросел на ауди. За 3000км имаше 2-3 пъти играене на оборотите ама за много кратко и като я изфорсирах се оправяха. Колко ще изкара .... ба ли му....
Иначе в амазон и ибей има за по 100 лева втора ръка. Търси я по номер.

Колко високи обороти е държала ?

Ако пасне ще взема но в варна няма точна такава -по номер- на дросела съм търсел,



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], MapTo_D, speedvw и 228 госта