Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6167
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот ktamen » Пон 04 май 2015 12:58


За трети път!!!
Тези платна са на 50см от карбуратора, от другата страна на двигателя. На моите нищо им няма въпреки, че от години не съм сипвал бензин. Дори да се скапят има 100 решения на проблема, всичките са много лесни, бързи и евтини. Ако изобщо се скапят.
Колата ти е чудесна. Ти не знаеш как да я караш и поддържаш. И явно няма и да се научиш. Още много пари ще налееш в нея и все ще е счупена.
ТАПа няма да ти оправи колата. Отсега да си го знаеш.




Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот Rat Fink » Пон 04 май 2015 13:14


Сега понеже съм обедна почивка и похапвам пред компа :smile се зачетох и много хора пък са недоволни от тези ТАП-ове. Хмм.. Центровката я е правил Люси и двигателя работи перфектно. Обаче на газ не ще да форсира, от това което прочетох е било защото газта изгаряла по-бавно и и трябва по-силен старт/импулс или нещо такова. Т.е. каква е следващата РАЗУМНА стъпка която трябва да направя?
Не ми се наливат повече пари в тази кола, но при липса на технически познания шансът да ме будалкат всички майстори, наистина е голям :confused
Ктамен - добре вече ще знам, че ако някой ме плаши с платна, да не му вярвам :smile (това сериозно, аз приемам мнения и съвети, понякога де)


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19163
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот stefan4o » Пон 04 май 2015 17:52


90hp написа:каква е следващата РАЗУМНА стъпка която трябва да направя?[/b]

Повикай неволята. Или - отвори форума раздел газови и си избери тема, в която се описва настройката на газова уредба без специализирана измервателна апаратура. Ако нещо не ти е ясно - питай конкретни въпроси, ще помагаме, с каквото можем. Твърде е вероятно просто да не ти е настроена адекватно газовата.


Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот Rat Fink » Пон 04 май 2015 18:38


Повиках аз мамата на голфа, газовата и карба и ти да видиш - взе че дойде :biggrin

Маркирах си кранчето за газта към карбуратора къде е сега, и почнах на запален мотор да го въртя а наляво, а надясно. Тест драйв. После пак. Сега е леко по-отвъртяно от последната настройка от компетентно лице и колата си върви екстра и на газ! Сега ми остана да засека какъв е разхода в момента и дали ме устройва. Разбрах, че понеже изпарителя е чисто нов му трябвало време да улегне и последващи една-две донастройки. Явно е улегнал на по-малко газ. Ще пиша развитието и разхода по-натам като го засека. :beer


Потребителски аватар
angel4o9497
Мнения: 36
Регистриран на: Пон 02 авг 2010 19:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Tutrakan

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот angel4o9497 » Пон 04 май 2015 18:46


до края ли ти е развито кранчето на бутилката отзад?Нещо няма приток на газ като хората или филтърчето под клапана ти е задръстено с графит.Аз навремето имах един кадет с обикновен карбуратор и сам си го направих и на бензин и газ да върви добре и да ти кажа според мен гледай на бензин да работи читаво и тогава настрой обороти и количество газ според нуждите ти


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6167
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот ktamen » Пон 04 май 2015 20:43


90hp написа:Повиках аз мамата

Браво на теб :th_up
Продължавай в същия дух и с бабата и с лелята, че и щерката. Половината майстори и те разбират колкото тебе. Вярвай повече на себе си, а не на техните приказки. Даже да счупиш нещо, всичко по тази кола е евтино и се намира навсякъде. И е по-добре ти да си го счупиш отколкото някой майстор.
Само гледай да не станеш като Стефанчо, той постоянно си бърника съвсем изправната кола, все му се струва, че може още 1% да изстиска отнякъде. Едва ли е минал повече от 200км с едни и същи настройки на газовата. Като ти хареса вървежа и разхода и повече не я барай.


Marti0512
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 10 май 2024 20:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот Marti0512 » Пет 10 май 2024 20:15


Здравейте колеги имам един проблем колата е Golf 2 1.6 75 коня
Проблема е: сменена гарнитура на главата на капак на клапаните на изпосквателен колектор смукателен колектор сменена главна бубина,свещи,кабели на свещите.Проблема е не пали обаче пали на скорост като запали няма мощност и прекъсва това го прави и на газ и на бензин моля помощ ще съм много благодарен ако някой ми помогне

Последна промяна от Pichaga на Чет 16 май 2024 17:52, променено общо 1 път.
Причина: напиши кода на двигателя моля


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19163
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот stefan4o » Съб 11 май 2024 8:30


Проверете си зацепването на ангренажа. Почти съм сигурен, че там е проблемът.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13446
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот kris11 » Нед 12 май 2024 20:18


Marti0512 написа:Здравейте колеги имам един проблем колата е Golf 2 1.6 75 коня
Проблема е: сменена гарнитура на главата на капак на клапаните на изпосквателен колектор смукателен колектор сменена главна бубина,свещи,кабели на свещите.Проблема е не пали обаче пали на скорост като запали няма мощност и прекъсва това го прави и на газ и на бензин моля помощ ще съм много благодарен ако някой ми помогне

EZ ли е ? А има ли неглавна бобина ?
Стефан ти е дал сламка.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: simo7 и 69 госта