Лампата за ръчната спирачка-решено/спирачна течност/

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
jany
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 25 мар 2005 10:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Лампата за ръчната спирачка-решено/спирачна течност/

Мнениеот jany » Вто 15 ное 2005 11:40


Здравейте уважаеми колеги шофьори. Знам че не съм особенно активен във форума нищо че съм записан отпреди толкова време, но просто още не мисля че разбирам достатъчно че да давам съвети на по-опитни от мен.

Та значи имам следния проблем - от няколко дена започна да ми свети усилено лампичката на ръчната спирачка (пропуснах да кажа че имам голф 3 1.6 mono 93-94 година). Най-странното е че започва да свети най-вече когато ускорявам. Снощи един познат ми каза че може да е накладките, което е напълно възможно де, защото на пролет като си бях внушил че са износени накладките и ги сваляхме да ги видим в какво състояние са се оказа че са добре, но пък самите спирачни дискове бяха бая износени с освен това забелязах и че и нещо май маркучетата от едната страна не са много добри защото като че ли се запушваше и задържаше. А и спорачната течност мътнееше малко което не е добре май.

Та дали наистина това е проблема и ако има някой наясно как точно работи този датчик ще ми е интересно да науча.
Освен това бих ви бил благодарен ако ми кажете колко ориентировачно ще ми излезне смяната на маркучетата, спирачната течност, накладките е спирачните дискове. И естественно и някой добър сервиз.




Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Мнениеот golfer » Вто 15 ное 2005 12:02


като най-малкото зло може да се е прекъснал кабел към накладките и да прави контакт към купето.
възможно е да са износени накладките,но лампата ще светва когато спираш.
за цени и марки на дискове ,накладки и спирачна течност има изписано много.
за препоръчване на сервиз.....попълни си полето местоживеене в профила.


Потребителски аватар
inoi
Мнения: 493
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 8:03
Автомобил: VW Golf III
Двигател: AFT 1996
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот inoi » Вто 15 ное 2005 12:43


Провери си нивото на спирачната течност


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Вто 15 ное 2005 12:44


А проверил ли си нивото на спирачната течност в казанчето.??


jany
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 25 мар 2005 10:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jany » Вто 15 ное 2005 14:47


За спирачната течност - в сабота излизах извън София и тогава я и проверявах - но си беше в нормата. То че е за смяна - за смяна си е. Тази кола я карам от няма и година но вече си има към 11-12000 в моите ръце и за това време така и не ми е останала възможност да и сменя спирачната течност(а е леко мътна), тъй като ми се иска да сменя направо наведнъж и дискове и маркучета и промивка си и трябва на цялата спирачна система. А може и накладките да са за смяна. Иначе живея и работя около Сточна гара, та ако знаете някой свестен сервиз по тази част в околността ще съм ви благодарен


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Мнениеот pas1.8mi » Сря 16 ное 2005 9:41


На Голф3 бутончето за активиране на сигналната лампа на ръчната спирачка,не се ли намира под самият лост :roll: .Ако е там провери да не се е счупило лостчето на бутончето,при което дори в изключено положение на ръчната няма да се допира лостчето и веригата винаги ще е затворена,а лампата светеща.Успех! :wink:


Потребителски аватар
maistora_1
Мнения: 1325
Регистриран на: Пон 01 авг 2005 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот maistora_1 » Сря 16 ное 2005 12:49


виз си течноста в казанчето и да нямаш теч от някое спирачно цилиндърче..имам случай от преди 2 дни когато сменяхме гумите на ежо 306 и видяхме че тече цилиндърчето и чоовека вика "а верно че ми свети лампата за ръчната,а вчера проверявах течността и беше ок"
та тия неща стават внезапно понякога за съжаление...


jany
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 25 мар 2005 10:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jany » Вто 22 ное 2005 10:01


Не мога да ви опиша колко бях щастлив снощи. Казвам снощи щото днес нали падна снега и изникна следващият харч - зимните гуми. Еххх това чудо колата гълта повече пари от жената.
Та реших чакайки да реша в кой сервиз да отида да долея малко спирачна течност. Та като я полгеднах за пореден път видях че тя е точно милиметър над минимума и просто колата като ускори явно се изтегля назад течността и датчика се задейства.
Най интересното е че след като сипах спирачната течност колата започна да набира по-добре, а това което ме озадачи още повече беше и че и волана омекна - имам в предвид че още по леко започна да се върти, което съвсем ме шашна. Но да речем че е възможно де. Така че мерсаж. :)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 234 госта