Поредна тема за проблем с уреда за водата? :(

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
maveric
Мнения: 33
Регистриран на: Пет 11 ное 2005 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Поредна тема за проблем с уреда за водата? :(

Мнениеот maveric » Вто 15 ное 2005 19:13


Здравейте първо,

Проблема е следния ... уреда за показване на температурата на водата не излиза от бялата ивица която показва, че колата е студена. Голфа е 2ка 1.6 ТД - 60 к.с. Някой може ли да каже, как да го проверя датчика дали работи и ....какво мислите датчика за уреда ли е проблема или може да е нещо друго. Забравих да спомена, че температурата явно се качва, защото има момент в който се включва перката за охлаждане. Питах на едно място за датчика на уреда и те ме попитаха какав ти е ... имало няколко различни, които се разлизличават по цветове и тези цветове съответно различни стойности... Та ако може някой да ми каже евентуално какъв трябва да е моя, защото колата я карам така от както съм я взел, и може да е сменян и сложен изправен, но несъответстващ на колата... 10х предварително




Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Вто 15 ное 2005 22:43


Според мене е почти сигурно че е датчика.Аз го имах същия проблем.Стрелката не минаваше повече от 70 градуса а перката се включваше.Оказа се датчика.Само че аз съм с Г3 1.8 АБС.За него е датчик с четворка букса и жълт пръстен.По спомен мисля че жълтия беше за почти всички бензини.за дизела беше май зелен и още един имаше.Ходи в някой мгазин за части.те там имат каталог и ще видите!!!Не са скъпи така че не му се коси!!!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 146 госта