Golf MK4 Сервиз микроключе

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
transform
Мнения: 227
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 14:24
Автомобил: Golf 4 1.4 16V
Двигател: AHW 1999
Местоположение: silistra

Re: Golf MK4 Сервиз микроключе

Мнениеот transform » Сря 03 юни 2015 8:01


nmilkov написа:Някой да си е играл с разглобяването на задните врати ?

Аз се пробвах и нищо не направих, исках да презапоя спойките на микроключетата. Първо доста обикалях по магазините докато намеря това(не се сещам колко беше размера, май М8 дванадесетограм):
11.jpg

Това ти трябва за да отвиеш двата винта на ключалката. Аз гледах по книга и снимки, но запецнах със изваждането на стъклото, не можах да извадя една пластмасова втулка, в която се навива винт за да я извадиш, и се притесних да не се счупи(след доста дърпане) и да направя по-голяма беля. Преди това се свалят и гумените уплътнения, абе явно е голям цирк, не ми се занимава вече :biggrin .




Потребителски аватар
nmilkov
Мнения: 84
Регистриран на: Съб 08 фев 2014 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Golf MK4 Сервиз микроключе

Мнениеот nmilkov » Сря 03 юни 2015 21:27


M8 е, да. Имам го, все пак предната врата я разглобих онзи ден, но задната е по-голяма играчка. И мен точно ме притесняват пинчетата, които се слагат на стъклото, че после ако не мога да намеря такива ... Че и аз искам точно спойките да презапоя, тъй като ми дават грешка ...


transform
Мнения: 227
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 14:24
Автомобил: Golf 4 1.4 16V
Двигател: AHW 1999
Местоположение: silistra

Re: Golf MK4 Сервиз микроключе

Мнениеот transform » Сря 03 юни 2015 21:49


И при мен е така, на всяка врата по две грешки ми дава :biggrin . Понякога не се отключват/заключват всички врати или пък алармата се задейства самоволно, плафоните на предните вратите при отваряне си светят когато си поискат...Освен да се пробвам и аз на предните врати щом са по-лесни.


Потребителски аватар
nmilkov
Мнения: 84
Регистриран на: Съб 08 фев 2014 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Golf MK4 Сервиз микроключе

Мнениеот nmilkov » Сря 03 юни 2015 21:56


transform написа:И при мен е така, на всяка врата по две грешки ми дава :biggrin . Понякога не се отключват/заключват всички врати или пък алармата се задейства самоволно, плафоните на предните вратите при отваряне си светят когато си поискат...Освен да се пробвам и аз на предните врати щом са по-лесни.


О, да, предните са в пъти по-лесни ... Само има и там няколко тънкости .. :) Но нищо сериозно... Ако има проблеми - пиши да помагам.


Потребителски аватар
faberje8
Мнения: 69
Регистриран на: Пон 17 яну 2011 1:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 Сервиз микроключе

Мнениеот faberje8 » Сря 03 юни 2015 22:38


Който не е имал GOLF IV той не е имал проблем с микретата :icon_lol ,при мен алармата не спираше за повече от минута.На двете предни врати им сложиха някакви "палчета" леко стърчат но ми дадоха доживотна гаранция,иначе при ремонта в сервиз ми счупиха водачите на стъклата и после последва и повторно разглобяване,иначе е пипкава работа не е за всеки,ако си решил да действаш сам....


Потребителски аватар
icemans
Мнения: 151
Регистриран на: Пон 30 юни 2008 20:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Golf MK4 Сервиз микроключе

Мнениеот icemans » Пет 04 мар 2016 14:37


Кажете в крайна сметка кои ключета пасват на мястото на старите - от къде ги взимате? Гледах в сайта на Елимекс, но там има доста подобни и не знам кои са точните. Повечето снимки и линкове от другите теми вече не са актуални.


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK4 Сервиз микроключе

Мнениеот vlado_tonev » Пет 04 мар 2016 22:53


Аз си купих от този пич.За шофьорската пасва идеално http://olx.bg/i2/ad/mikroklyuche-za-vra ... 4XXCA.html


malkiq shturets
Мнения: 32
Регистриран на: Вто 11 яну 2011 20:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: Golf MK4 Сервиз микроключе

Мнениеот malkiq shturets » Сря 07 фев 2018 19:34


Колега от Бургас съм и имам проблем с вратата на шкодата,не ми се вдига бутона за откючване и вратата не се отваря.Въпроса ми е при тебе така ли беше?И ако е било така как го оправи?


Потребителски аватар
vankata_passat
Мнения: 267
Регистриран на: Вто 08 дек 2015 13:30
Автомобил: Vw Passat 1.9 tdi 131 hp
Двигател: AVF
Местоположение: Силистра

Re: Golf MK4 Сервиз микроключе

Мнениеот vankata_passat » Сря 07 фев 2018 20:04


Колеги за свалянето на стъклото на задната врата се навива 6мм видия с по едра резба и се издърпва навън хубаво е някой да придържа стъклото свалял съм не е голяма философия.


Потребителски аватар
IcoMk3
Мнения: 118
Регистриран на: Пон 22 сеп 2014 20:05
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Шумен

Re: Golf MK4 Сервиз микроключе

Мнениеот IcoMk3 » Съб 17 мар 2018 23:42


Колеги,ако може и аз да попитам,моя проблем дали пак е свързан с микроключетата ? когато поставя копчето на плафона в положение да светне когато отворя врата, не светва. Когато отворя багажника и дам на контакт лампата на таблото светва,явно само микроключето на багажника работи. плафоните които са в самите предни врати,дясната когато си иска светва като отворя вратата,а на лявата врата абсолютно никога не ми се е случвало да светне. На лявата извадих плафона,проверих крушката,не беше изгоряла,значи или е от микроключето или някой кабел е прекъснат. Веднъж заключих преди да съм затворил дясната предна врата и колата започна да писка,предполагам това пак е свързано с микроключетата. Друго интересно е че съм имал случаи в които абсолютно никой плафон не работи - нито тези на вратите,нито главния и тези над задните врати в купето,нито този в багажника,и като бутна бушона който е за плафоните,се оправя. И затова не мога да разбера от бушони ли е,от микроключета ли е,от какво е. Дайте мнение.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: vadoiv, valio_, Ивайло Димов и 189 госта