Проблем с централно заключване(вакуум)

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
BOCOO
Мнения: 517
Регистриран на: Сря 11 фев 2009 9:23
Автомобил: golf3
Двигател: AEE 1996
Местоположение: svishtov

Re: Проблем с централно заключване(вакуум)

Мнениеот BOCOO » Пон 23 фев 2009 15:40


за един час си направих бравата свалих кората махнах дръжката и смених рамото което отключва вратите не е кой знае какво всеки го може,но без книгата ми за голф можеше и да не се справя




Потребителски аватар
LiRiX
Мнения: 523
Регистриран на: Пет 02 май 2008 21:10
Автомобил: SEAT LEON
Двигател: AUS 2001
Местоположение: Търговище

Re: Проблем с централно заключване(вакуум)

Мнениеот LiRiX » Пон 23 фев 2009 21:22


Днеска си взех от моргата попичка за врата :roll: ще взема само гумичката от тази помпа и далаверата ми е 10 кинта :evil: .

Моята проблемация беше в онова гуменото(качил съм картинката)за съжаление не можах да измъдря как да го залепя, пък и не искат да ми продадът само гумичката. И какво да се прави, минахме се с 1 машинка. Яд ме е че преди 10 месеца си бях бях взел тая старата, но какво да се прави :) Като караме морги... :bishop
Прикачени файлове
pump.jpg
Това е помпичката за заключване на резервоара.


Потребителски аватар
LiRiX
Мнения: 523
Регистриран на: Пет 02 май 2008 21:10
Автомобил: SEAT LEON
Двигател: AUS 2001
Местоположение: Търговище

Re: Проблем с централно заключване(вакуум)

Мнениеот LiRiX » Вто 24 фев 2009 11:44


Днеска сложих машината... с 300 зора... защото е много трудно да се налучква дупката на чопчето(на резрвоара). Заключва-отлючва безотказно и мигновенно :twisted: май си е стурвало 10те кинта :mrgreen:


Потребителски аватар
KalinIvanov
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 25 фев 2017 19:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с централно заключване(вакуум)

Мнениеот KalinIvanov » Чет 07 фев 2019 15:13


Здравейте. Преди няколко дни си взех сеат леон 1.9 тди 90 к.с 2002. Има проблем с централното, ключа е с нови батерии но от него файда никаква. С ключа отключвам шофьорската врата и след това трябва да дам на контакт и с бутона, който е на дръжката на шофьорската врата да отключа всички останали (почти де, задна дясна не вдява) Идеи [emoji848]


Seator22
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 04 дек 2023 23:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с централно заключване(вакуум)

Мнениеот Seator22 » Сря 13 дек 2023 20:07


:smile Имам същия проблем с Leon 110кс съм , оправи ли го , ако да как и , ако някои знае как да помага :smile


nikmar
Мнения: 347
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Проблем с централно заключване(вакуум)

Мнениеот nikmar » Пон 18 дек 2023 15:11


Моят проблем изглежда елементарен. При отключване на Голф 3 вакуум помпата отзад продължава да бръмчи. Налага се няколко пъти да заключвам и отключвам с дистанционното, докато спре. Тя захранва заключването на багажника и капачката на резервоара. Допускам, че може да е някакво замърсяване в буксата или електрически възел (микроключе, ако има). Някакви идеи, преди да почна да разглобявам?


Потребителски аватар
walentin
Мнения: 507
Регистриран на: Чет 22 мар 2007 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с централно заключване(вакуум)

Мнениеот walentin » Съб 23 дек 2023 14:19


Помпата е пневматика. Отнякъде имаш изпускане на въздух и не може да се достигне необходимото налягане за да се задейства заключването и да спре помпата да върти. Кажи после къде е било.


nikmar
Мнения: 347
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Проблем с централно заключване(вакуум)

Мнениеот nikmar » Нед 24 дек 2023 15:37


Да но заключването и отключването действат пълноценно, само при отключването продължава да бръмчи...


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Проблем с централно заключване(вакуум)

Мнениеот dontaskdontsay » Нед 24 дек 2023 19:37


Помпата веднъж надува, веднъж засмуква. Когато засмуква по трудно се открива проблема. Обаче при надуване и най малката цепка се разтваря от налягането и се чува едно съскане.

Имал съм го същия проблем. Отключва и заключва нормално но помпата продължава да бръмчи.
Причините могат да са много. Скъсан маркуч, изваден маркуч от някоя снадка (в маншона на вратата или една Г образна снадка точно на самите машинки във вратата) Случвало ми се е и самата машинка във вратата да изпуска точно на сглобката и я намазах цялата със силикон.
Всяка една снадка съм я намазал с лак на нокти или силикон и след това съм надянал маркуча. Предпочитам лака за нокти понеже стяга по бързо от силикона.


Отиваш на някое тихо място и започваш да слушаш по вратите къде съска.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с централно заключване(вакуум)

Мнениеот radotom » Пон 25 дек 2023 1:13


От помпата излиза 1 маркуч и тръгва напред, към облегалката на задните седалки.
Точно преди облегалката има гумен тройник, от който се разклонява маркуч за вратите напред и друг за резервоара. Не съм сигурен дали и от там не връщаше и към вратата на багажника. Май не, ама...
Та при сваляне и вдигане на задната облегалка не-рядко се случва да се премачка този тройник или поне да се поизвади маркучле. Първо него провери.
Но наистина се чува от куде издиша, ако се надуе и е тихо наоколо.
Флакон със сгъстен въздух е една от опциите за тази проверка:
https://steinberger.bg/product/5607/spr ... 00-ml.html


nikmar
Мнения: 347
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Проблем с централно заключване(вакуум)

Мнениеот nikmar » Сря 27 дек 2023 12:52


Вече проверих маркучетата отзад, ще видя и този тройник до седалката...


nikmar
Мнения: 347
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Проблем с централно заключване(вакуум)

Мнениеот nikmar » Пет 26 яну 2024 14:19


Има развитие, за съжаление негативно. Централното спря да функционира. И това стана, след като свалях акумулатора за зареждане. Явно нещо е било на път да се скапе. Вече няма бръмчене, ама няма и заключване-отключване. Допускам, че проблемът е повече електрически, но кой знае!? Между другото централното е свързано с алармата и тя дава сигнал за включване-изключване. При първа възможност ще проверя и този тройник зад седалката.
Допълнителни въпроси:
1. Кога надува и кога засмуква (при затваряне и отваряне или обратно)?
2. Машинката за пневматиката само една ли е, тази отзад или има и втора - отпред? Не съм чувал, ама знам ли!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 228 госта