проблем с дистанционното заключване на голф4-решено

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
morskiq_ee
Мнения: 25
Регистриран на: Нед 22 фев 2009 2:05
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: AGU 2000

Re: проблем с дистанционното заключване на голф4

Мнениеот morskiq_ee » Сря 11 мар 2009 22:07


egoist_ok мерси за съвета тези дни ще я отжоря и ще видя какво щве правя.




Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: проблем с дистанционното заключване на голф4

Мнениеот niks76 » Чет 12 мар 2009 0:31


egoist_ok написа:
niks76 написа:музиката няма нищо общо-за да не мигат мига4ите в едното положение ,зна4и комфортмодула се ебава..........

Колега има значение музиката - скоро имах подобен случай с един клиент който му бяха вързали музиката да не се влияе от положението на ключа и бяха вързали кабела за паметта и захранването заедно без да разкачат едната верига и по този начин връща едни +12 волта. В този случай централното отказва да работи от дистанционното.

но при вси4ки положения мига4ите мигат и на отклю4ване и на заклю4ване(когато модула е наред)затова и музиката не се брои като опция за конкретния проблем :wink:


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: проблем с дистанционното заключване на голф4

Мнениеот Andonov » Чет 12 мар 2009 0:40


niks76 написа:
egoist_ok написа:
niks76 написа:музиката няма нищо общо-за да не мигат мига4ите в едното положение ,зна4и комфортмодула се ебава..........

Колега има значение музиката - скоро имах подобен случай с един клиент който му бяха вързали музиката да не се влияе от положението на ключа и бяха вързали кабела за паметта и захранването заедно без да разкачат едната верига и по този начин връща едни +12 волта. В този случай централното отказва да работи от дистанционното.

но при вси4ки положения мига4ите мигат и на отклю4ване и на заклю4ване(когато модула е наред)затова и музиката не се брои като опция за конкретния проблем :wink:


А след като се направи тест на модула и всичко си мига и заклаючва какво може да е?


Потребителски аватар
ifidik
Мнения: 1709
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 18:34
Автомобил: Corrado TDI 4x4
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: проблем с дистанционното заключване на голф4-решено

Мнениеот ifidik » Пет 13 мар 2009 16:09


egoist_ok написа:
niks76 написа:музиката няма нищо общо-за да не мигат мига4ите в едното положение ,зна4и комфортмодула се ебава..........

Колега има значение музиката - скоро имах подобен случай с един клиент който му бяха вързали музиката да не се влияе от положението на ключа и бяха вързали кабела за паметта и захранването заедно без да разкачат едната верига и по този начин връща едни +12 волта. В този случай централното отказва да работи от дистанционното.

:bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown
това беше проблема и при мен.кабелите не са били изолирани и им е дошло времето да се окъсят.БЛАГОДАРЯ за съдействието и помоща!


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: проблем с дистанционното заключване на голф4-решено

Мнениеот niks76 » Съб 14 мар 2009 1:18


по то4но от кои кабели излезе проблема?


Потребителски аватар
ifidik
Мнения: 1709
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 18:34
Автомобил: Corrado TDI 4x4
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: проблем с дистанционното заключване на голф4-решено

Мнениеот ifidik » Съб 14 мар 2009 13:20


захранването на музиката е ;червен кабел с постоянен"+" и жълт , на който има"+" през контакт.като са се укъсили двата,през жълтия модула на алармата знае, че си винаги на контакт и исключва работата на дистанционното


Потребителски аватар
egoist_ok
Мнения: 485
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 18:23
Автомобил: Golf 4 TDI 4 motion
Двигател: ARL 2002
Местоположение: Троян

Re: проблем с дистанционното заключване на голф4-решено

Мнениеот egoist_ok » Съб 14 мар 2009 20:03


ifidik написа:захранването на музиката е ;червен кабел с постоянен"+" и жълт , на който има"+" през контакт.като са се укъсили двата,през жълтия модула на алармата знае, че си винаги на контакт и исключва работата на дистанционното


Колега аз мисля че е обратното - Жълтият е с постоянен "+" за паметта, а Червеният е с "+" от контактният ключ. На всички музики за коли жълтият е памет.
:D


Потребителски аватар
ifidik
Мнения: 1709
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 18:34
Автомобил: Corrado TDI 4x4
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: проблем с дистанционното заключване на голф4-решено

Мнениеот ifidik » Съб 14 мар 2009 20:14


не съм съгласен,но с теб няма да споря :bowdown , толкова много ми помогна и понеже това ми е първата тема с проблем, осъзнах какво е да помогнеш на някой чрез форума.пак Благодаря!
п.п.червения е постоянен+


Потребителски аватар
stenly_m
Мнения: 586
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 23:44
Автомобил: GOLF 4 TDI
Двигател: ASV
Местоположение: Wilmington, NC
Контакти:

Re: проблем с дистанционното заключване на голф4-решено

Мнениеот stenly_m » Съб 28 мар 2009 23:52


Здравейте колеги, за да не пускам нова тема намерих тази, защото имам подобен проблем. Дистанционното на оригиналният ключ не работи. Сложих си аларма и тя си затваря вратите вдига прозорци и всичко е ок, но искам да си използвам само ключа. кои бушони да проверя? всички които имат ключ номер 6, 38 са наред и има един номер 17 който е празен и не мога да сложа там бушон. кои други бушони да видя??
Колата е голф 4 ASV мотор 2000 Юни месец


Потребителски аватар
shirindeniz
Мнения: 83
Регистриран на: Пет 17 апр 2009 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: V.Tarnovo

Re: проблем с дистанционното заключване на голф4-решено

Мнениеот shirindeniz » Вто 28 апр 2009 21:41


мойто дистанционно също не работи.Колата е голф 4 1.4и самото дистанционно не работи,защото от вътре от шофьорската врата може.ходих на ключар и на алармаджия неможаха да го оправят.изобщо не му разбирам,нито пък със стъклата как се затварят сами от вън. :closed:


Потребителски аватар
viko_90
Мнения: 59
Регистриран на: Съб 14 мар 2009 18:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: проблем с дистанционното заключване на голф4-решено

Мнениеот viko_90 » Сря 29 апр 2009 17:55


А как се прави това замерване на модула ? И аз имам проблем с алармата, колата е Голф 3 с оригинална аларма и централно. На дистанционното имам 2 копчета едното заключва и отключва, а др като се натисне само светва и изгасва една малка лампичка на дистанционното :| Мигачи и аларми не свирят, веднъж съм чувал алармата като сменях акомулатор и като закачих новия просвири. Някой може ли да помогне :?


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: проблем с дистанционното заключване на голф4-решено

Мнениеот k_garchev » Нед 03 май 2009 21:00


Всичко идва от микроключето във шоф. врата!Има доста изписано по този проблем!


pesho34
Мнения: 114
Регистриран на: Сря 06 фев 2008 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sliven

Re: проблем с дистанционното заключване на голф4-решено

Мнениеот pesho34 » Сря 01 юли 2009 21:54


наистина това с махането на оригиналното радио е истина и аз го имах сащият проблем. :beer


Потребителски аватар
ilian.
Мнения: 316
Регистриран на: Съб 04 юли 2009 21:41
Автомобил: GOLF 4 AUDI A3
Двигател: AUM AHF
Местоположение: Своге 1,8T 20V +чип

Re: проблем с дистанционното заключване на голф4-решено

Мнениеот ilian. » Съб 16 фев 2013 23:39


Да използвам и аз малко старичка тема от два дни и аз имам проблем.Значи от дистанционното колата се отключва и заключва само дето мигачите не мигат при зключване.При заключване и отключване от лявата врата с ключа се заключва само лявата врата и при задържане на ключа в крайно ляво или дясно положение не вдига или сваля стъклата.От дясната врата си работи всичко но пак без да мигат мигачите при заключване.


Потребителски аватар
ilian.
Мнения: 316
Регистриран на: Съб 04 юли 2009 21:41
Автомобил: GOLF 4 AUDI A3
Двигател: AUM AHF
Местоположение: Своге 1,8T 20V +чип

Re: проблем с дистанционното заключване на голф4-решено

Мнениеот ilian. » Пон 18 фев 2013 19:49


Днес проблема беше отстранен благодарение на Владко (Люлин)колегата е много точен.Проблема беше в предна лява врата :th_up



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 62 госта