Проблем със скоростите

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
nikoi84
Мнения: 41
Регистриран на: Съб 02 май 2009 16:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Проблем със скоростите

Мнениеот nikoi84 » Вто 12 май 2009 19:06


Здравеите колеги и горди собственици на VW. Значи проблема ми е такъв. Наскоро си взех Golf2 88 година. Смених всичко по предницата и ми останаха дребни работи за дооправяне,
Днес ми се появи особен проблем - вероятно, защото не иска да ми включва втора скорост понякога и ми се налага да спра да тръгна на ново и всичко е наред. Обаче днес не искаше да включи и задна защото когато се опитвах да я включа колата хъркаше все едно че не съм натиснал съидинителя, а вчера дадох колата на един приятел да я кара и му заседна педала на съидинителя при което като го натисна още веднъж се оправи.
Съмнявам се да не е от жилото на съединителя, самия съединител или най-лошото скоростна кутия.




nikoi84
Мнения: 41
Регистриран на: Съб 02 май 2009 16:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Проблем със скоростите

Мнениеот nikoi84 » Чет 14 май 2009 0:56


Ами да за golf 2 88 година 1,3 бензин. Интересуваме цена евентоално и скоростната кутия да 5 скорости.


Потребителски аватар
batetony67
Мнения: 1802
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 2:18
Автомобил: VW Beetle
Двигател: CU 1980
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем със скоростите

Мнениеот batetony67 » Чет 14 май 2009 0:57


Т.е., да разбираме, че търсиш скорости?


Потребителски аватар
Pavcho2
Мнения: 2008
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 15:11
Автомобил: Golf Mk4 GTI
Двигател: 1798 Т AGU custom intake
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем със скоростите

Мнениеот Pavcho2 » Чет 14 май 2009 9:39


Приготви си едни 350-400лв. поне - като слагаш следващата и смени всички консумативи и дори да ти кажат че има масло го смени.
Това в случай че си вземеш същата и не си я сменяш ти.Относно жилото - добре е и него да го смениш защото ако заради старото ти се е разбила скорстната кутия и следващата няма да издеяни много.


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Проблем със скоростите

Мнениеот velinsl » Чет 14 май 2009 17:15


Според мен колегата пише как да разбере кое му е проблема - жило на съедините, самия съединител или скоростна кутия - начин, по който да определи кое е проблема в случая.
Иначе е лесно да се отиде при майстора с думите "Сменяй всичко".
За съжаление не мога да дам компетентен отговор на този въпрос.


Потребителски аватар
Pavcho2
Мнения: 2008
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 15:11
Автомобил: Golf Mk4 GTI
Двигател: 1798 Т AGU custom intake
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем със скоростите

Мнениеот Pavcho2 » Пет 15 май 2009 9:35


Колега velinsl що се обаждаш като не си компетентен ? :lol:
Аз отговарям на този въпрос :
nikoi84 написа: Интересуваме цена евентоално и скоростната кутия да 5 скорости.

т.е. споделям личен опит.
В интерес на истината ако е жило или съединител може да го прави на всички предавки не само на горе посочените.
Може синхронизаторите на задна и на 2ра да са си заминали - което пак е сваляне и качване на ск. кутия и пак е скъпа играчка. И въпреки всичко накрая пак се стига до сервиза, защото скоростните кутий не се оправят по IP.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Проблем със скоростите

Мнениеот Barboukov » Пет 15 май 2009 17:30


И аз имах такъв проблем на стария комплект мотор+кутия. При мен 2ра и 4та влизаха трудно. Проблема беше в синхронизаторите. Понеже мотора беше на издъхване купих за 450 лв нов мотор и кутия комплект. Сега нямам проблеми.

Иначе за сваляне и качване на кутия + диагностика на проблема цената беше 160 лв.


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Проблем със скоростите

Мнениеот velinsl » Нед 17 май 2009 16:14


Колега velinsl що се обаждаш като не си компетентен ?


В случая да и не ме срам да си го призная, но има доста колеги чули-недочули пишат компетентни мнения по всички въпроси - за щяло и нещяло. Дори има мнения - "не мога да ти помгона в тоя случай- най-добре я закарай на майстор". Тогава за к`во пише?
Интересно ми е щом всичко трябва да правим при майстори и сменяме с ново и не до там ново, тогава за какво е този форум.
Винаги може да налетищ на честен и съвстен майстор, който заради едно жило да ти смени и съединител или скоростна кутия, ако те надуши че не чуваш нещата направо не ми се мисли. За това идеята е - който разбира да напише "направи това и това, ако стане така е жило, ако не съединители и скоростна кутия", примерно.
За да отиде човека и да каже искам смяна на жилото, като не може сам. Тогава вече с друго око ще го погледнат в сервиз - не всичко може да се прави "у дома" само умения не стигат.

Ето едно много добре синтезирано мнение и практически съвети на The_Machine

viewtopic.php?f=22&t=144414

Извинения за СПАМА.

ЖИВИ И ЗДРАВИ!!!!


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Проблем със скоростите

Мнениеот velinsl » Нед 14 юни 2009 19:59


Проблема е решен - БЕЗ ПАРИ...


pioneer554
Мнения: 14
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 18:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Проблем със скоростите

Мнениеот pioneer554 » Нед 14 юни 2009 21:47


velinsl написа:Проблема е решен - БЕЗ ПАРИ...

Какъв точно беше проблема и как го реши, защото на мене пък само задната ми прави проблеми?Много трудно влиза и доста често "изхърква" както му казвате.


nikoi84
Мнения: 41
Регистриран на: Съб 02 май 2009 16:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Проблем със скоростите

Мнениеот nikoi84 » Сря 22 юли 2009 14:32


Проблема е решен без пари, а именно - ПРОВЕРЕТЕ СИ СТЕЛКИТЕ ДАЛИ НЕ ПРЕЧАТ НА ПЕДАЛА НА СЪЕДИНИТЕЛЯ!!! :oops:


Потребителски аватар
Pavcho2
Мнения: 2008
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 15:11
Автомобил: Golf Mk4 GTI
Двигател: 1798 Т AGU custom intake
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем със скоростите

Мнениеот Pavcho2 » Чет 23 юли 2009 0:32


:shock Какви са тези стелки от бетон с арматура ли бре ? Или са 4ри сезонни като са сложени един върху друг всичките сезони :)?
Дай по- подробно - правилно ли разбирам - понеже не можеш да натиснеш съединителя до края и не ти влизат скоростите и стелката не ти е правила впечатление ?
Иначе супер яко щом си минал тънкана и без пари в прекия смисъл :).

Последна промяна от Pavcho2 на Чет 23 юли 2009 0:39, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
theraven
Мнения: 2358
Регистриран на: Сря 05 мар 2008 15:56
Автомобил: Golf Mk4 Sport Edition
Двигател: SDI
Местоположение: Нова Загора/София/Лондон
Контакти:

Re: Проблем със скоростите

Мнениеот theraven » Чет 23 юли 2009 0:37


Pavcho2 написа:Какви са тези стелки от бетон с арматура ли бре !?

Абе заеби ти тая работа mhihi Аз един път се бях вкарал у филма така заради стелката... качвам се да карам и колата по-спъната ми се струва... като натисна до край абе не е като преди... и накрая се оказа, че стелката ми (една хубава дебела гумена стелка за зимата) се покатерила на болта който ограничава хода на педала на газта и педала не може да стигне до края. А софтуера ми е така настроен, че след 75% ход на педала да дава пълна мощност и при изпреварване особено се усеща... абе изплаши ме за кратко mhihi :beer


nikoi84
Мнения: 41
Регистриран на: Съб 02 май 2009 16:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Проблем със скоростите

Мнениеот nikoi84 » Вто 09 май 2017 8:18


Да споделя само , че и при мене се оказа проблема от стелката, така , че не бързаите да се подигравате и прочете какво са споделили други препатили, за да си спестите парите и времето. И относно по горе писаното е хубаво да се започва от най - евтиния консуматив към най - скъпия да се подменят за отстраняване на проблема.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Проблем със скоростите

Мнениеот vanesto » Вто 09 май 2017 11:23


Прав си колега, винаги от най-евтиното, ама защо го казваш след 8г, знаеш ли колко стелки са правили мизерии през това време, и хората сменят кутии, дават пари на вятъра. :facepalm



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 69 госта