помогнете да си избера голфче

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
skorfild
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 19 май 2009 17:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

помогнете да си избера голфче

Мнениеот skorfild » Вто 19 май 2009 17:50


Зсравеите ,двоумя се между два го0лфа и двата са перфектни без забележки 1.8 гт 93г. на газ и 2.0 гти 97г.бензин разликата е 1000 лв .Изкушават ме екстрите на гти-то ,а от друга страна не ми се дават толкова пари за скъпия бензин,незнам кжо да правя честно,казвам и 2-те коли са перфектни на 180 000 км ,даваите мнения :)




Потребителски аватар
stoqn_g60
Мнения: 4380
Регистриран на: Чет 31 май 2007 14:13
Автомобил: Audi 80
Двигател: ADA
Местоположение: у Софията

Re: помогнете да си избера голфче

Мнениеот stoqn_g60 » Вто 19 май 2009 20:56


Колега щом твърдиш,че и двата са перфектни и без забележки,според мен зимай ГТИ то,едно на ръка е е,че е по-ново,повече екстри и тн.За 1000 лв няма какво да се правиш,все пак кола 93 си е доста стара,аз на твое място веднага ги давах и отнасям ГТИ то,115 коня ли е или АБФ ка?Щом цената за бензина те притеснява :screwy ,има алтернативи метан,АГУ...Ти си знаеш най-добре де ама,според мен за тази малка разлика в цената,по-удачният вариянт е по-новата 8).Все пак успех в избора


Потребителски аватар
Dare_16V_9A
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 0:56
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: AFN1996 1991
Местоположение: Pernik

Re: помогнете да си избера голфче

Мнениеот Dare_16V_9A » Вто 19 май 2009 20:59


GTI Брат :да: :да: :да: :да: :да:


anton123
Мнения: 169
Регистриран на: Пон 06 апр 2009 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sliven

Re: помогнете да си избера голфче

Мнениеот anton123 » Вто 19 май 2009 21:06


GTI,няма да сгрешиш и ако двигателя е 2е си супер


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: помогнете да си избера голфче

Мнениеот my heart iS iCe » Вто 19 май 2009 21:10


Колега по-принцип не взимай от никой съвет за това каква кола да си вземеш казвам ти го от личен опит.. аз минах през този ад и ти казвам после ще те е яд че не си си избрал сам колата. Значи аз преди 2 месеца някаде си взех Голф 3-ка 93-та година няма екстри кой знае какви, после забелязах че отдоло пода където са тампоните за маслените крикове има леко изгнило (сега я карах да я правят, та когато я взимаш все пак я огледай на канал не прави моята грешка ) До колкото до ГТИ-то има екстри но все пак всичко зависи откъм финансовата страна 115-коня или 150 все пак помисли колко ще ти е данъка за колата и ако е нов внос помисли еко таксата колко ще ти е ... аз съм направил моя избор просто ти давам съвет сам да избереш своята кола все пак ти ще я караш. НО НЕ си мисли че ще намериш кола без забележки
Късмет :!: :beer Да не забравиш да почерпиш


Потребителски аватар
jijibs
Мнения: 698
Регистриран на: Нед 27 апр 2008 10:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас, Golf 3, AEA

Re: помогнете да си избера голфче

Мнениеот jijibs » Вто 19 май 2009 21:39


Глас за GTI. Безусловно :да:
Успех!


Потребителски аватар
slavi ivanov slavov
Мнения: 563
Регистриран на: Вто 28 авг 2007 12:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: варна
Контакти:

Re: помогнете да си избера голфче

Мнениеот slavi ivanov slavov » Вто 19 май 2009 22:09


Ако тьрсиш икономииката 90 коня на газ е твоя вариант. Ако не, втория кито си посочил. А това на ГТИ да му слагаш после пропан бутан или метан ми се явява се едно някои прошляк на някоя Варненска пеика да изкара бяло боро и да ми каже ще запалиш ли една . Тези коли не са направени да се карат на газ, не че не могат.


Потребителски аватар
дзвера
Мнения: 867
Регистриран на: Сря 07 ное 2007 9:21
Автомобил: ford escape
Двигател:
Местоположение: отвъд голямата локва

Re: помогнете да си избера голфче

Мнениеот дзвера » Вто 19 май 2009 22:15


ако ще ти е първа кола си вземи по евтинката и по икономичната ,покарай я и след време си вземи по мощна че и четворка а защо не и петица :beer


Потребителски аватар
PuShE_
Мнения: 1350
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 23:58
Автомобил: Passat 3b5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: помогнете да си избера голфче

Мнениеот PuShE_ » Вто 19 май 2009 22:41


ако ще го ползваш за бегачка-GTI,ако ще е всекидневка 1.8


Потребителски аватар
kika2006
Мнения: 86
Регистриран на: Чет 28 юни 2007 12:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЛЕВЕН MK3 GTI 2E

Re: помогнете да си избера голфче

Мнениеот kika2006 » Сря 20 май 2009 20:08


Направо да се учуди човек как още не се е започнало с препирните от рода на:1,8си е класика....или ГТИ-то ми гори 5,5.....моята пък е 1,6 или 1,4 и съм го дърпал с кво ли не и дърпа та се къса :evil: !Както по горе те е посъветвал колегата избери си я сам за да знаеш на кого да се ядосваш,или дай боже да благодариш!Иначе баш по темата ГТИ-то ми се струва по удачен вариянт :wink:


Потребителски аватар
musito_
Мнения: 66
Регистриран на: Пет 20 фев 2009 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: помогнете да си избера голфче

Мнениеот musito_ » Сря 20 май 2009 20:22


Принципно бих взела гти-то ама от друга страна няма да мога да я гледам много тая кола....всичко си е до финанси.най-добре според мен е по старата кола,колкото да добиеш повече опит,да си по сигурен на пътя,а не да я разбиеш накъде или да те удари някой бастун и после да се ядосваш!абе която и да вземеш.....да ти е честита и успех!!!!!!


Потребителски аватар
stoqn_g60
Мнения: 4380
Регистриран на: Чет 31 май 2007 14:13
Автомобил: Audi 80
Двигател: ADA
Местоположение: у Софията

Re: помогнете да си избера голфче

Мнениеот stoqn_g60 » Сря 20 май 2009 22:26


musito_ написа:Принципно бих взела гти-то ама от друга страна няма да мога да я гледам много тая кола....всичко си е до финанси.най-добре според мен е по старата кола,колкото да добиеш повече опит,да си по сигурен на пътя,а не да я разбиеш накъде или да те удари някой бастун и после да се ядосваш!абе която и да вземеш.....да ти е честита и успех!!!!!!

Ааааааа колежке не си права,може и ЗАЗ да карам може и Ферари FXX според мен шанса да ме ударят и в двата случая е огромен.Всякакви се качват и карат,единствения + да вземе по-старата кола е да посвикне,ако до сега не е карал интензивно.Но ако погледнем реално на нещата за какво да си дава парите за по-стара кола,да речем за 1 ,2 месеца ще и свикне,тогава да вземе по-нова ли???Като ги дава да знае за какво ги е дал,а не през месец да си сменя колата.


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Re: помогнете да си избера голфче

Мнениеот golfer » Сря 20 май 2009 22:33


кола се купува лесно.
после идва трудното.
частите при ГТИ са почти по две спрямо другия.
в случая не виждам каква е дилемата?
едното е товарен кон другото е жребец /ако е АБФ пък да не говориме/
прецени си за какво ти е колата


Потребителски аватар
PuShE_
Мнения: 1350
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 23:58
Автомобил: Passat 3b5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: помогнете да си избера голфче

Мнениеот PuShE_ » Чет 21 май 2009 10:24


golfer написа:кола се купува лесно.
после идва трудното.
частите при ГТИ са почти по две спрямо другия.
в случая не виждам каква е дилемата?
едното е товарен кон другото е жребец /ако е АБФ пък да не говориме/
прецени си за какво ти е колата

ако е АБФ-97 година и разликата в парата е 1000 лева,или за 1.8 искат прекалено много пари или АБФ-а е в окаяно състояние


jordanpar
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:

Re: помогнете да си избера голфче

Мнениеот jordanpar » Чет 21 май 2009 10:44


PuShE_ написа:ако е АБФ-97 година и разликата в парата е 1000 лева,или за 1.8 искат прекалено много пари или АБФ-а е в окаяно състояние


Е колко да им искат????А и колегата не казва цените,може едната да е 5К а другата 6К лева,пак ли ще кажеш че са в окаяно състояние???
Абе защо в БГ ако нещо е по-скъпо от очакваното се оплЮва веднага,а ако е по-евтино веднага се търсят кусури за това???????
Това са едни съответно 12 и 16 :screwy годишни кошници бе колеги,реално тея коли колкото и да са възхвалявани в тоя форум са стари и морално и технически и реалните им цени са по 2-3 000 лева и то с надценката.Това че джамбазите в БГ се възползват от легендите за фолксваген и надуват цените,си е проблем на крайния купувач.
В крайна сметка в тея месеци при тоя застой на стокооборота,да искаш феноменални цени за старо желязо си е престъпление.Дори и във форума зачестиха обяви на голф4 за по 5500-6000,та дори и супервеличаваното ТДИ има за 7100 лв обявено в ПРОДАВА.
Какво като е АБФ--това е един двигател,който гори колкото 200 коня бензин на други по-добри марки от по-нова година,факт неоспорим.
Като гледам колегата колко е несигурен,дори в питането си,да взима 1.8 90к.с. ,да газифицира и това е.Само да не стане като оня с полото в раздел дизелови после,очите на четири и с още някой при покупката.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], HukuTyY и 46 госта